Levné gadgety pro geeky

Levné gadgety pro geeky

Přes prázdniny jsem dost ujížděl na nákupech levných vychytávek z internetového obchodu eBay. Jako pravý geek jsem potřeboval několik gadgetů, které prostě člověk jako já musí mít ve své sbírce. Nejedná se jen o "módní" doplňky, ale i o užitečné věci, které se mohou hodit. A v mnoha případech takové věcičky koupíte za mnohonásobně nižší cenu než u nás a navíc s poštovným zdarma. Byla by prostě chyba to nekoupit!

Jak jsem již dříve psal ve svém článku Rozdíl mezi geekem a nerdem, považuji se spíše za geeka. Každý správný geek má vždy ty nejnovější vychytávky. V mém případě se jedná pouze o levné věcičky, pokud chcete opravdové vychytávky, kupte si chytré hodinky Moto 360 nebo si počkejte na nový Nexus. U mě také hrála důležitou roli moje oblíbená červená barva a víra v Android. Pojďme se tedy podívat, co jsem si koupil.

USB OTG připojení

Vzhledem k tomu, že můj smartphone umožňuje OTG připojení USB zařízení, musel jsem si tedy koupit nějakou redukci. Nechtělo se mi investovat do oboustranné flashky (s normálním USB a mini USB koncovkou), protože při použití redukce můžu k mobilu připojit jakoukoliv flashku či jiné zařízení s normálním USB portem. Koupil jsem si tedy redukci ve tvaru robota Android, která je velmi malá, skvělá třeba na klíčenku.

Android USB OTG adapter USB OTG kabel

Ovšem díky své velikosti v ní občas flashka pevně nedrží, a tak jsem si přikoupil ještě krátký OTG káblík, na který se mohu plně spolehnout. Malá Android OTG redukce mě stála kolem 20 Kč, přidávám odkaz na eBay. Káblík jsem koupil také asi za 20 Kč, odkaz na eBay. Samozřejmě se dají najít i lepší kousky, ale já hledal jen ty nejlevnější, protože pro jednoduché propojení úplně stačí.

Bezdrátové a kouzelné nabíječky

Můj chytrý telefon také podporuje bezdrátové QI nabíjení. I to jsem musel ihned vyzkoušet, tak jsem si objednal levnou bezdrátovou nabíječku s QI standardem. Připojení je možné přes USB třeba do notebooku nebo s adaptérem přímo do zásuvky. Pokud mám nabíječku připojenou do notebooku, není nabíjení samozřejmě tak rychlé jako v zásuvce. Pokud vezmu nabíjení ze zásuvky přes bezdrátovou a drátovou nabíječku, kabel určitě v rychlosti nabíjení vyhraje. Přeci jen u bezdrátové nabíječky jsou trochu větší ztráty.

Bezdrátová nabíječka Svítící USB káblík

Ale i tak to není věc k zahození. Používám ji zvláště když pracuji na notebooku a mobil mám položený vedle. Není vůbec špatné, že se během povalování nabíjí a kdykoliv ho můžu vzít do ruky. Tato nabíječka mě stála asi 120 Kč, odkaz na eBay. Mimo to jsem si koupil i svítící USB káblík. Možná si říkáte, že je to zbytečné, ale přeci jen, když si potřebuji koupit USB kabel, proč bych si nekoupil svítící za stejnou cenu? Svítí tedy jen ve tmě, dostupný je v mnoha barvách. Ceny těchto kabelů se pohybují kolem 50 Kč, odkaz na eBay.

Kryty na mobily a levná sluchátka

Na eBay se mi podařilo koupit i skvělý kryt na mobil. Je to sice replika, ale od originálu je opravdu nerozeznatelná. Jediné, v čem jsem našel rozdíl, je cena. Kryt jsem na eBay našel za přibližně 150 Kč, originál stojí asi čtyřikrát tolik. Na to, že je to replika, dokonale chrání celý mobil, krásně sedí a už několikrát zachránil můj mobil před zkázou. Na eBay je tisíce krytů, určitě naleznete i na váš mobil. V mém případě je jich na výběr opravdu mnoho (odkaz na eBay), z čehož mohu doporučit Bumper Case.

Bumper Case kryt na Nexus 5 Kvalitní sluchátka za pár kaček

Vzhledem k tomu, že jsem o prázdninách ztratil sluchátka, chtěl jsem si koupit nová. Nechtěl jsem utrácet velké peníze za značku, stačila mi nějaká levná, která však mají pěkný zvuk. Našel jsem pěkná červená, byla velmi levná a navíc s mnoha vyměnitelnými silikonovými konci. V den doručení jsem byl neskutečně překvapen. Ani ne kvůli tomu, že z neznačkových se vyklubaly repliky Monster Beats, ale na to, že jsou to sluchátka z Číny, mají opravdu nádherný zvuk. Dříve jsem měl sluchátka od značkového MP4 přehrávače a zdaleka nehrály tak dobře, jako ty nové. Našel jsem podobné asi za 90 Kč, tady je odkaz na eBay.

Android figurka a podložka pod myš

Pokud jste opravdovými fanoušky Androidu nebo dokonce točíte video recenze s novými Android zařízeními, určitě vám doma na stole nesmí chybět zelená figurka Androida. Je to edice, kde je těchto figurek v různých barvách hodně, ale já osobně jsem chtěl originál v zelené barvě. Figurku můžete koupit asi za 170 Kč, přidávám odkaz na eBay. V Česku se figurka prodává za skoro stejnou cenu, proto je možné ji koupit levně i u nás.

Android figurka Podložka pod myš

Poslední věc, kterou zmíním, je levná pohodlná podložka pod myš. Každému se může hodit, navíc není ani tak velká, takže zabírá jen málo místa. Dostupná je ve dvou variantách, a to v černé a modré barvě. Spodní část je obohacena malým pěnovým polštářkem, které zpříjemňuje opírání zápěstí o podložku. Jediné, co mi trochu vadí, je, že u mé černé varianty se trochu chytají nečistoty na látkový povrch podložky. Cena podložky je pouhých 20 Kč, zde je odkaz na eBay.

Takových vychytávek a gadgetů je na eBay opravdu mnoho, uvedl jsem pouze některé. Osobně jsem všechny zmíněné koupil a vyzkoušel, další už jsou na cestě. Podle mě se takové levné hračky mohou některým geekům líbit, mohou potěšit jako dárek. Určitě o dalších věcích z eBay ode mě ještě uslyšíte, chystám článek o jedné věcičce, kterou jsem v tomto seznamu ani nezmínil, protože si zaslouží vlastní článek. A co vy, koupili už jste si nějakou takovou vychytávku či byste chtěli nějakou doporučit ostatním geekům?


Podobné články

Poslední články

· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Tvorba nového webu SPŠ M... (19.01.2016)
· Co to jsou emoji (31.10.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

  1. Honza

    dne 30. září 2014 21:28

    Není ten kryt na mobil spíše oranžový ? Plánuji si pořídit stejný, ale tato oranžová barva se mi nelíbí.. :/

  2. Dominik Fryč

    dne 02. říjen 2014 19:21

    Tohle opravdu není oranžová, možná se trochu zdá, protože to není příliš kvalitně vyfocené.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 23 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53907)
První zkušenost ... (48900)
Zombie apokalyps... (45960)
Android 6.0 Mars... (36935)
Rozdíl mezi geek... (33562)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Jiří u článku
První zkušenost s eBay
Dominik Fryč u článku
První rok studia oboru IT...
Kate u článku
První rok studia oboru IT...
Monika u článku
První zkušenost s eBay
Lenka u článku
Recenze autokempu ATC Merk...