Nejlepší fitness aplikace

Nejlepší fitness aplikace

V dnešní době není mobil pouze k telefonování. Díky chytrým aplikacím může sloužit jako váš asistent například pro hledání informací na internetu, čtení emailů či správu vašeho bankovního účtu. Dnes se dozvíte, jak svůj chytrý telefon můžete proměnit ve svého osobního trenéra, díky kterému nejen naberete či zpevníte svaly, ale i zlepšíte kondici, zjistíte, kolik denně ujdete kroků a jak kvalitní je váš spánek.

Běhání

Chcete-li zlepšit vaši fyzickou kondici běháním, určitě oceníte některé následující fitness aplikace. Budu psát o aplikacích na Android, některé by však měly být i na iOS. Jsou 3 podle mě nejlepší aplikace pro běžce. Jedná se o aplikace Runkeeper, Runtastic a Endomondo. Všechny tři jsou více méně podobné, liší se jen trochu ve vzhledu a některých funkcích. Řekněme si tedy, proč se vyplatí běhat s těmito aplikacemi.

Runtastic Runtastic

Při běhání aplikace snímají vaši polohu GPS a sestavují uběhnutou trasu, její vzdálenost, celkový čas, průměrnou rychlost i zobrazení rychlostí v jednotlivých úsecích trasy a spálené kalorie v závislosti na vaší váze. Aplikace sledují pokroky a mohou vám při běhu říkat do sluchátek průběžné statistiky. Můžete si přehrát váš playlist písniček nebo spustit motivační songy a díky dostupným senzorům můžete změřit vaši srdeční frekvenci.

Vaše trasy se ukládají a můžete si je kdykoliv zopakovat či sdílet s přáteli. Při dosažení rekordu během běhu vám to aplikace sama do sluchátek sdělí. Můžete si nastavit cíle a běžet, dokud je nesplníte. Aplikace nabízí spoustu dalších funkcí, ale myslím, že ty, které jsem vyjmenoval, bohatě stačí k tomu, aby vás přesvědčily jednu z aplikací minimálně vyzkoušet. Pro běhání určitě není špatný i chytrý náramek například Runtastic Orbit, který sleduje veškerou vaši fyzickou aktivitu.

Cyklistika

Vzhledem k tomu, že poslední léto jsem podlehl jízdě na kole, oblíbil jsem si některé cyklistické aplikace. Mezi ně patří určitě dvě aplikace od Runtastic, tedy Road Bike a Mountain Bike. Osobně používám jen aplikaci pro silniční cyklistiku, protože široko daleko žádná hora opravdu není. Pokud byste chtěli sledovat svou aktivitu u jiného sportu než jen u cyklistiky, mohu doporučit aplikaci Endomondo, která podporuje asi 50 různých sportů.

Runtastic Road Bike Runtastic Mountain Bike

Aplikace vám vcelku nabídnou to samé, co aplikace na běhání. Zaznamenávají vaši trasu pomocí GPS, zobrazují jednotlivá převýšení, nadmořské výšky a rychlosti, měří čas, vzdálenost a spálené kalorie v závislosti na vaší váze. Dokonce vám zobrazí již vytvořené trasy, vaši trasu si pak můžete zobrazit i v Mapách Google. Aplikace dokáží hlásit průběžné statistiky a rekordy, disponují automatickou detekcí pauzy při zastavení a dokonce vás informují o počasí, ještě než vyrazíte.

Posilování

Chytré fitness aplikace vám pomohou i posilovat. Patří sem několik aplikací od Runtastic, jako třeba Push-Ups (kliky), Sit-Ups (sedy-lehy), Squats (dřepy) a Pull-Ups (shyby). Tyto aplikace vám automaticky nahlas počítají cviky a ukládají vaše výsledky, které můžete ihned sdílet s přáteli. Můžete cvičit podle cvičebního plánu, který je čím dál tím obtížnější. Aplikace vám vždy notifikací připomene, že je čas cvičit.

Runtastic Pull-Ups Runtastic Push-Ups Runtastic Squats

Je tu i jedna povedená aplikace na břišní svaly, Runtastic Six Pack. Troufám si říci, že se jedná o nejlepší aplikaci právě na cvičení břišních svalů. Aplikace nabízí asi 50 cviků řazených podle obtížnosti s tím, že u každého cviku je animované instruktážní video postavy, která vám ukáže, jak správně cvik provádět. Cviky vás provází cvičební plán, který je rozdělen do tří úrovní. První je nejlehčí a trvá 10 cvičebních dní.

Runtastic Six Pack Abs Workout Runtastic Six Pack Abs Workout

Výhoda aplikace je anglicky mluvený komentář, který vám počítá cviky a říká, jaké další budou po pauze následovat. Po dokončení můžete svůj trénink ohodnotit nebo sdílet s přáteli. Aplikace samozřejmě umožňuje nastavit notifikace v čas cvičení. Jsou tu i speciální tréninky, které si můžete pustit mimo váš cvičební plán. V aplikaci je zdarma pouze první úroveň, pokud vám bude vyhovovat, rozhodně doporučuji koupit plnou verzi.

Chůze

Většina smartphonů dokáže sledovat vaše kroky. Díky některým aplikacím si ze svého mobilu můžete vytvořit krokoměr, který vám třeba ukáže, kolik kilometrů jste v daný den ušli nebo kolik minut jste se za den aktivně pohybovali. Mezi tyto fitness aplikace patří novinka Google Fit, Runtastic Me, ale i starší Runtastic Pedometer. Pokud chcete o chůzi vědět více, například jakou rychlostí asi chodíte, stáhněte si aplikaci Pedometer.

Google Fit Google Fit Runtastic Me

Google Fit je vlastně takové zobrazení vašich aktivit z různých připojených zařízení. Pokud máte chytrý fitness náramek, data z něho se po propojení zobrazují právě zde. Runtastic Me je skoro to samé, počítá kroky, kalorie a další. Aplikace vám dokáží i zobrazit graf aktivit v daný den, kdy vidíte, v jakou hodinu jste nejvíce chodili. Tuto službu sice využívám, ale chtělo by to podle mě větší propojení, například s již zmíněnou cyklistickou aplikací, kdy by se aktivita na kole zobrazovala právě s těmi kroky.

Spánek

Kvalitní spánek je pro spoustu lidí v poslední době velmi vzácný. Podle statistik více než 95% majitelů smartphonů usíná se svým zařízením. Hodně lidí si dává nabíjet smartphone přes noc na nočním stolku. Proč tedy před spaním nezapnout aplikaci, která bude sledovat váš spánek a vzbudí vás v tu správnou chvilku? Mezi takové ty aplikace pro lepší spánek patří novinka Sleep Better with Runtastic a nebo Sleep as Android.

Sleep Better with Runtastic Sleep Better with Runtastic Sleep Better with Runtastic

Před spaním jen otevřete aplikaci, vybere čas, kdy chcete vzbudit, popřípadě vybere jednu z možností (nespíte ve své posteli, pozdě jste jedl nebo pil kávu či alkohol), kliknete na Start a můžete v klidu usnout. Aplikace bude sledovat fáze vašeho spánku a zjistí, kdy vás vzbudit, aby bylo vaše probuzení co nejpříjemnější. Po probuzení vyberete, jak jste se probudili a jaké se vám zdály sny, můžete si je hned i napsat.

Zmínil jsem jen ty aplikace, které jsem opravdu zkoušel a zalíbily se mi. Pokud znáte jiné, které máte rádi vy a mně v článku chybí, určitě je napište do komentářů. Osobně pravidelně využívám dvě aplikace na posilování, aplikaci pro silniční cyklistiku, krokoměr Google Fit a nově i Sleep Better with Runtastic, což teprve zkouším. Které aplikace používáte vy?


Podobné články

Poslední články

· TOP 10 užitečných aplika... (28.02.2016)
· Android 6.0 Marshmallow (19.08.2015)
· Krabicová virtuální real... (17.03.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 20 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (52592)
Zombie apokalyps... (41314)
První zkušenost ... (41111)
Android 6.0 Mars... (34424)
Proč je Windows ... (23730)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Reklama