Recenze kempu Trhovky

Recenze kempu Trhovky

Za delší neaktivitu může i má dovolená na Orlíku v kempu Trhovky. Je to jeden z největších kempů v těchto krajinách a leží nedaleko Orlické přehrady. Byl jsem tu na týden stanovat, tak vám mohu shrnout, jak na mě kemp zapůsobil, jaké jsou tu a v okolí možnosti vyžití a zda bych ho doporučil i ostatním. Pokud rádi cestujete, můžete se podívat i na další mé recenze.

Kemp leží asi hodinu jízdy na jih od Prahy, přibližně 80 kilometrů. Ihned po příjezdu vás překvapí klidné prostředí kempu v přírodě. Ubytování je možné v apartmánech či bungalovech, pro nás samozřejmě nejlepší varianta pod stanem. Spali jsme ve stanech s jednou chatkou a celý týdenní pobyt nás vyšel daleko levněji než v minulém kempu v Pasohlávkách. Ovšem v tomto případě porovnávám pouze ceny.

Kemp Trhovky Kemp Trhovky Kemp Trhovky Kemp Trhovky

Celý kemp je situován na takovém (jakémsi) polostrově, ponořen doprostřed přírody a všude kolem je možnost jít k vodě. Cesta k pláži ze středu kempu trvá jen pár minut, takže u vody jste zanedlouho. Pláže jsou pokryty malými kamínky připomínajícími písek, ovšem ne ten jemný. Pro menší děti by byly vhodné boty do vody, na druhou stanu kamínky při chůzi docela masírují nohy. Záleží na vás. Ovšem ve vodě se kamínky zvětšují a sráz do hloubky je docela strmý, takže je lepší hned začít plavat.

Na vodu si ale stěžovat nemohu. Vltava mě opravdu překvapila svojí čistotou. Na rozdíl od Pasohlávek, kdy jste plavali v chaluhách, zde se zdá voda čistá i přesto, že tu prý jsou sinice. To však jistí sprcha nedaleko pláže. Záchody a umyvadla se nachází různě po kempu, více méně vždy na blízku. Ovšem nejsou příliš dobře vybavené. Teplé sprchy jsou pouze na recepci, nedaleko pláže pouze studené.

Pláže kolem kempu Pláže kolem kempu Pláže kolem kempu Pláže kolem kempu Výlety lodí po Orlíku Výlety lodí po Orlíku Výlety lodí po Orlíku Výlety lodí po Orlíku

Orlík je opravdu veliký, takže tu je hodně možností kam plavat. Přímo v kempu není žádná hospoda, takže vás v noci asi nebude budit živá hudba. Nedaleké bary a sportovní hřiště jsou vzdálené asi 5 minut chůze. Nachází se tu několik podniků a centrum restaurací, kterému místní říkají Las Vegas. Naleznete tu i hodně možností sportovního vyžití. Hned vedle jedné z hospod se nacházejí tenisové kurty, bowlingový bar, plážový volejbal, nohejbal a na vodě i vodní lyžování.

Pokud se sem chystáte a jezdíte na kolách, rozhodně je nenechte doma. Okolní příroda je opravdu nádherná a okolí nabízí hodně míst, které by nebylo na škodu navštívit. Určitě mohu doporučit rozhlednu Onen svět, ze které je nádherný rozhled po celé krajině s možností vidět i vzdálený Temelín. U kempu se nachází i malý přístav, kterým pravidelně projíždí lodní doprava Orlíku. Doporučím vám některé výlety právě lodí.

Orlická přehrada Orlická přehrada Orlická přehrada Orlická přehrada Orlická přehrada Orlická přehrada Výhled z rozhledny Onen svět Výhled z rozhledny Onen svět Zámek Orlík Zámek Orlík Zámek Orlík Zvíkovský pivovar

Prvním tipem na výlet je Orlík, největší, nejvyšší a nejmohutnější přehradní nádrž v Čechách, která se nachází asi jen 15 minut cestou lodí na sever. Během jízdy můžete obdivovat okolní přírodní pláže. Na přehradě lze domluvit zajímavou prohlídku vodní elektrárny, o kterou se nemůžete nechat připravit. Druhou možností je výlet na zámek Orlík či na nedaleký hrad Zvíkov. Obě stavby si můžete prohlédnout již při projíždění lodí. Ve Zvíkově pak doporučuji zajít do nedalekého pivovaru, který opravdu stojí za to.

Na závěr musím napsat, že se mi tu stanování opravdu líbilo. Tedy až na sousedy, kterým nic neříká noční klid po desáté, ale tak to si nevyberete. Možná mě jen udivily ceny v místních hospodách, opravdu 42 Kč za malé hranolky mi přijde trochu moc. WiFi jsem v těchto hospodách nechytil a nebo byly zabezpečené. V kempu a okolí je plný signál, ale chytal jsem pouze mobilní síť EDGE, nejpomalejší mobilní připojení. V porovnání s Pasohlávkami, je to taková levnější varianta pro super stanování v Čechách, ale na obě místa bych se rád někdy vrátil.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 20 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (52592)
Zombie apokalyps... (41313)
První zkušenost ... (41110)
Android 6.0 Mars... (34424)
Proč je Windows ... (23730)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Reklama