PS #2: retuš a bělení zubů

Po delší době píšu opět nový Photoshop tutoriál, který dnes bude zaměřen na retuš obličeje, bělení zubů a vůbec úpravu fotek. V dnešní době jsou sice fotoaparáty ve vysoké kvalitě, ale stejně, když otevřete později vyfocenou fotku v počítači, zdá se vám bledá, vhodná pro úpravu. Při focení lidí, hlavně obličejů, je také dobré fotku trochu upravit, aby vypadala lépe. I malé detaily dokážou mnohem zlepšit vaší fotku.

Přečíst vše »

Windows 8.1 oficiálně

Dřívější články o updatu Windows 8.1 byly pouze domněnky a spekulace. Nyní se Microsoft vyjádřil a známe oficiální a definitivní fakta. Také bylo už prozrazeno oficiální datum vydání updatu Windows 8.1. Bude to rok od uvedení Windows 8 do prodeje. Nebudu to déle tajit, Windows 8.1 oficiálně vyjde 18. října 2013. Windows 8.1 bude zdarma pro všechny uživatele Windows 8 prostřednictvím Windows Store.

Přečíst vše »

Začínám hrát Battlefield P4F

S kámošem jsme objevili Battlefiled Play4Free. Pro ty, co neznají, je to multiplayerová střílečka. Jak už z názvu vyplývá, je to hra zdarma. Ovšem můžete si zde za koupené kredity nakupovat různé věci a vylepšení, čímž budete ve výhodě vůči ostatním hráčům. Pro nás hráče, co do toho nechtějí investovat je to malá nevýhoda. Battlefield jsem nikdy před tím nehrál, takže jsem si musel chvíli zvykat na jiné ovládání, zaměřování a hlavně jiné zbraně.

Přečíst vše »

Vlastní server přes Hamachi

Jak tak na internetu brouzdám, všiml jsem si, že jsou docela dobré a užitečné články o serverech, hlavně herních. Hodně lidí, spíše dětí, chce mít svůj vlastní server běžící na svém počítači. I když nechci, aby v budoucnu mělo každé dítě svůj herní server, tak stejně musím tento článek napsat. Díky Hamachi můžete vytvořit soukromou virtuální síť pro několik lidí, kteří se dostanou na váš server. Článek je psán pro ty, co nemají veřejnou IP.

Přečíst vše »

Jak na počítač ve VirtualBoxu

Dříve, myslím ještě na Diffixu, jsem psal o tom, že se dá vytvořit virtuální počítač s vlastním operačním systémem. Mám dojem, že jsem se o tom více nezmiňoval, a právě proto vám dnes chci ukázat, jak si můžete takový virtuální počítač vytvořit. Shodou okolností zrovna chci zkusit zkušební verzi Windows 8.1, tak vám to na tom aspoň ukážu. Zas tak často si s operačními systémy nehraji, takže pokud udělám něco někde špatně, klidně mě opravte do komentářů.

Přečíst vše »

Zombie apokalypsa 21. století

Nedávno jsme si s kámošem povídali na téma zombie filmy. Došli jsme k tomu, jaký vztah je mezi těmito filmy a dětmi. Jak nejen zombie filmy ovlivňují dnešní děti a připravují je na apokalypsu. No a o tom chci napsat dnešní článek. Kdyby třeba někdy nastala zombie apokalypsa, měly by dnešní děti ze zombie vůbec respekt? A měly by zombie vůbec šanci? Snad se vám bude líbit moje nová úvaha z trochu jiného soudku.

Přečíst vše »

Recenze autokempu ATC Merkur

V úvodu se omlouvám za téměř měsíční neaktivitu. Nyní jsou prázdniny, takže to snad bude lepší. Mám připraveno mnoho nových článků, už zbývá jen je napsat. Důvodem byla má druhá dovolená, tentokrát na jižní Moravě, v Pasohlávkách. Stanovali jsme v autokempu Merkur, který je přímo u vodní nádrže Nové Mlýny. V článku vám popíšu kemp, možnosti i okolí, opět taková moje malá recenze.

Přečíst vše »

Hotel Mare Monte Beach

Možná jste si všimli, že jsem byl nějakou dobu neaktivní. Důvod je podle mě jasný, byl jsem na dovolené. Konkrétně v hotelu Mare Monte Beach na Krétě, v Řecku s cestovní kanceláří FIRO-tour. V hotelu se nám velmi líbilo, tak jsem se rozhodl napsat takovou svojí recenzi s vlastními přiloženými fotografiemi. Nebude to ale až taková recenze, chci také přiblížit hotel a napsat, jaké tu jsou možnosti.

Přečíst vše »

Gingerbread na Jelly Bean

Jsem takový ten typ člověka, který miluje nejnovější verze Androidu. Miluje, když na jeho zařízení vyskočí tabulka Aktualizace softwaru. Bohužel mám smartphone Samsung Galaxy Ace S5830i, který pravděpodobně už nikdy aktualizaci na novou verzi nedostane. Je tu možnost stáhnout si stejnou ROM třeba s Jelly Bean, ale někdo tvrdí, že by to procesor neutáhl a mimo to přijdete o záruku. Takže jsem zvolil alternativní způsob, díky kterému váš Gingerbread bude vypadat jako Jelly Bean.

Přečíst vše »

Reklamy kolem nás

Chtěl bych napsat krátký článek o reklamě. Jak působí na lidi a svět kolem nás a jak by svět vypadal bez ní. Před napsáním tohoto článku jsem si četl několik jiných článků a slohových prací na toto téma, tak chci článek vést trochu jiným směrem, aby na internetu nebyl další skoro stejný článek o reklamě. Hlavní podstatou tohoto článku je čtenáře donutit zamyslet se nad reklamou, jak ovlivňuje jeho a okolí kolem.

Přečíst vše »
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53020)
První zkušenost ... (43163)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35483)
Recenze autokemp... (26023)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Partneři