Co přinese Windows 8.1 #2

Nedávno jsem psal článek o nových věcech, které přibudou v nové verzi operačního systému Windows 8.1. Tento článek je druhou částí, tak si ho určitě přečtěte. Dozvíte něco o Internetu Exploreru, něco málo o Windows Store, informace o tlačítku Start nebo přihlašování rovnou na plochu. Pokud budete číst celý článek dočtete se až k důležité informaci, kolik bude celá tato aktualizace stát.

Přečíst vše »

Začínám kreslit

Už pár let mám svůj grafický tablet a tak jsem se rozhodl ho konečně začít používat. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno zhlédl velké množství tutoriálů o tom, jak kreslit, stínovat a prostě malovat v počítači, donutilo mě to také se to naučit. Zní to velmi lehce, ale realita je jiná. Kreslíte perem jako tužkou, ale není tužka jako tužka. Sám kreslit teprve začínám, takže toho moc nečekejte. V článku se vám pokusím napsat něco o kreslení a malování v počítači s grafickým tabletem.

Přečíst vše »

Blogujeme společně

Určitě jste si všimli nového panelu Partneři na pravé straně. Je to panel pro ikony webů a blogů, kteří se mnou spolupracují. Teď, když už mám většin chyb vyřešených, design zatím upravovat také nebudu a už jsem napsal několik článků, je čas na spolupráci s ostatními. Ještě mi chybí Pagerank, ale myslím si, že ho dostanu během pár týdnů podle posledních aktualizacích Pageranku. Takže nyní hledám weby, blogy nebo fóra, které by se mnou chtěli spolupracovat.

Přečíst vše »

Co přinese Windows 8.1 #1

Pro všechnu uživatele Windows 8 je určitě tato novinka velmi příjemná. Jde o aktualizaci Windows 8, které se říká Blue, ale oficiální název je Windows 8.1. Někteří tuto informaci brali jako aprílový vtip, ale vtip to rozhodně není. Prý se Microsoft opičí po Applu, ten vydává aktualizace pro svůj OS po desetinách a za malou částku (asi 20$). Microsoft chce také vydávat takové aktualizace, aby hned nemusely být nové Windows 9. Článek jsem rozdělil do dvou částí, protože by se mi to všechno do jednoho nevešlo.

Přečíst vše »

TOP 10 Android aplikací

Chtěl bych vám představit můj výběr desíti TOP Android aplikací, které používám. Nepočítám do nich aplikace předinstalované od Googlu a aplikace sociálních sítí. Také tu nejsou žádné hry, o nich chci psát v jiném článku. Podobný článek jsem psal na Diffixu, většina aplikací se nezměnila, ale také jsem přidal nové. Tyto aplikace jsou dostupné pro mobily i tablety s operačním systémem Android. Všechny aplikace jsou zdarma.

Přečíst vše »

Návrat na Superpařbu

Asi před dvěma týdny jsem se rozhodl, že opět začnu hrát SA:MP. Kde jinde, než na českém nejlepším serveru Superpařba. Na tomto serveru jsem kdysi hrával, měl jsem tu dost kámošů a patřil jsem do nejlepšího gangu na serveru. Měl jsem nehorázné množství peněz a nejluxusnější dům. Dobře, možná trochu přeháním, ale boháč jsem opravdu byl. Nyní hraji pouze chvíli a už jsem opět v nejlepším gangu a éra Diffusera pokračuje.

Přečíst vše »

PS #1: rozmáznutí pozadí

Rozhodl jsem se založit řadu tutoriálů v grafickém editoru Adobe Photoshop. V tomto editoru pracuji již přes dva roky, takže znám hodně věcí, které bych vás chtěl v tutoriálech naučit. V prvním díle si zkusíme rozmáznout pozadí za určitých objektem. Vybral jsem obrázek jedoucího auta. Díky jednomu filtru chci dokázat, aby auto vypadalo, jako že jede velmi rychle. Návod je opravdu lehký, zvládne to i úplný začátečník. Vzhledem k tomu, že mám PS v češtině, budu psát pouze české názvy funkcí.

Přečíst vše »

Přijetí na střední školu

Dnes všichni uchazeči tohoto roku měli správně dostávat oznámení o přijetí na střední školy. To jsem samozřejmě dostal. Podal jsem přihlášky na Střední průmyslovou školu v Mladé Boleslavi a Ekonomické lyceum, taktéž v Mladé Boleslavi. Samozřejmě nechci jít na Ekonomické lyceum, protože nesnáším matematiku, ale té se stejně nevyhnu. Na Střední průmyslové škole jsem si vybral obor Informační technologie, neboli IT.

Přečíst vše »

Pozvánka na Counter-Strike

Chtěl bych vás všechny pozvat na Counter-Strike 1.6 server, který sice není můj ani kámoše, ale přesto na něm všichni již dlouhou dobu hrajeme. Jedná se o jeden ze serverů Kotelny, Old School. IP adresa je 212.80.69.60:27036. Hrají se tu staré mapy jako je cs_office, de_westwood, cs_italy nebo třeba de_dust. Na serveru jsou základní příkazy typu /rs pro resetování skóre, /rank pro zjištění vaší pozice, s tím i /top10 pro zjištění top desíti pozic a třeba timeleft pro zjištění času do změny mapy.

Přečíst vše »

Jak zrychlit svůj web

Poslední dny jsem trochu pracoval na rychlosti načítání této stránky, proto jsem se rozhodl o tom napsat krátký článek. Rychlost načítání stránek je určitě důležité věc pro všechny návštěvníky. Když je web pomalý, dlouho se načítá, návštěvník jej brzy opustí. Proto je i pro mě rychlost načítání důležitá. Momentálně nemám čas na to, abych každý obrázek zkomprimoval a opět nahrál na blog, takže to ještě chvíli nebude takové, jaké by to mohlo být po kompletním zmenšení. Pokud chcete mít za pár minut mnohem rychlejší web než kdy dříve, čtěte dále.

Přečíst vše »
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53020)
První zkušenost ... (43163)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35483)
Recenze autokemp... (26023)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Partneři