Víkend ve Švýcarsku

Víkend ve Švýcarsku

Minulý víkend jsem strávil ve Švýcarsku. Byl to poznávací zájezd do Alpských oblastí a měst Davos a St. Moritz s italským Tiranem. Každý o Švýcarsku ví, že je to bohatá země s nádhernou přírodou, a tak jsem to jel okouknout na vlastní oči. Nechci tento článek psát jako deníček, chtěl bych se spíše podělit o věci, které mě velice překvapily a nadchly. Samozřejmě i o nádherné fotky krajin a 360° sférické fotky.

Švýcarsko je země skoro s poloviční rozlohou vzhledem k České republice, ale má 8 milionů obyvatel. Mluví se tu hlavně německy, francouzsky a italsky, ale i s angličtinou tu pochopitelně vyžijete. Hlavní měnou je Švýcarský frank, který je trochu levnější než Euro. V obchodech můžete platit eurem, ale budou vám vráceny právě franky. Švýcarsko není a pravděpodobně nikdy nebude členem Evropské unie, díky čemuž jsou mobilní služby do ČR velice drahé.

St. Moritz Švýcarsko St. Moritz Švýcarsko

Jako první jsem navštívil Davos. Byl jsem tu jen pár hodin, tak jsem nestačil celé město projít. Nicméně se mi velice zalíbila panoramata z vyšších míst nad městem. Trochu je jen kazily stavební jeřáby. Dalším městem byl St. Moritz, kde jsem byl o poznání déle. Celé město leží na břehu velkého jezera, které je ze stran obepínáno nádhernými alpskými vrcholy. Z tohoto města vede úžasná cesta vlakem vinoucí se údolím Alp až do pohraničního města Tirano v Itálii.

Co vás v těchto městech může překvapit? Nevěřil jsem, jak klidná tato města mohou být. Nikdo nikam nepospíchá, auta jezdí jen zřídka a pomalu, ve městě vládne naprostý klid. S českými městy se opravdu srovnávat nedají. Čistota měst a okolí je také neuvěřitelná. V centru byste nenašli na zemi jediný odpadek či nedopalek od cigarety, ale to je o Švýcarsku již známé. Týká se to i čistoty záchodů a dopravních prostředků. Žádné posprejované billboardy a plakáty, nikdy žádné reklamy.

Panoramata Švýcarských Alp Panoramata Švýcarských Alp Panoramata Švýcarských Alp Panoramata Švýcarských Alp

Když opustíme město, obklopí nás nádherná příroda. Všude kolem jsou panoramata švýcarských Alp. Při cestě výletním vlakem ze St. Moritzu do Tirana je možno vidět vysoké čtyřtisícovky a jeden z posledních tajících ledovců, který tam už dlouho nebude. Při cestě vlakem nestíháte fotit, protože na obou stranách vlaku se neustále vytváří překrásné krajinné obrazy. Musím zmínit, že počasí mi také přálo. Celý víkend bylo jasno a vyšší teploty byly podle mě naprosto ideální.

Přírody jsem si však užil až příliš. To díky tomu, že měl autobus při cestě zpět nehodu, kvůli které se mi zájezd o den prodloužil. Ten jsem strávil v malé vesničce někde v Alpách, uprostřed přírody. Pár hodin jsem prospal na louce u řeky, ale slunce opalovalo snad víc než u moře. Musím říct, že při odjezdu jsem už ani Alpy všude kolem sebe nevnímal. Díky svému smartphonu Google Nexus 5 jsem měl možnost nafotit 360° sférické fotky, které můžete najít na Google Mapách a na mém profilu.

Jezero St. Moritz Švýcarsko Jeden z posledních ledovců v Alpách

Švýcarsko mě velmi nadchlo. Pro delší pobyt bych však musel umět alespoň něco málo říci německy. Každopádně všem výlet doporučuji, podle mě naprosto ideální možnost, jak strávit víkend. Podmínkou je mít nabité fotoaparáty, ale ani ty perfektně nezachytí nádhery okolní přírody. Určitě se hodlám do Švýcarska někdy znovu podívat, kamarád tam má známé, tak si někdy uděláme výlet.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 20 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (52946)
První zkušenost ... (42735)
Zombie apokalyps... (42211)
Android 6.0 Mars... (35321)
Recenze autokemp... (25248)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Android 6.0 Marshmal... (11)
První rok studia ob... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay