První zkušenost s eBay

První zkušenost s eBay

Nikdy jsem si v zahraničí přes internet nic nekupoval. Zdálo se mi to drahé a komplikované, ani jsem o tom nic nevěděl. Nedávno jsem však četl několik článků, jak tím ušetřit stovky korun. Narazil jsem na eshop Amazon, který má levné produkty, ale poštovné do Česka je pak často dražší než samotný produkt. Proto jsem zvolil právě eBay, kde množství produktů disponuje dopravou zdarma.

Zatím jsem z eBay nakoupil a obdržel jednu věc, takže nemohu potvrdit, zda je doručení vždy v pohodě. V mém případě přišla zásilka ve vycpaném balíku, ve kterém byla oficiální krabička s výrobkem. Výrobek byl v pořádku, ani krabička nebyla poničená dopravou. Nakupování přes internet se mi tak zalíbilo, že jsem si nedávno objednal další 3 věci. Rozhodl jsem se tedy napsat o této zkušenosti a pro ty, kteří nevědí jak na to, přikládám podrobný návod.

Můj první nákup na eBay se týkal výhradně koupě nového krytu na můj smartphone. Vybral jsem si oficiální kryt Bumper Case přesně na Google Nexus 5. Produkt stál 10 $, což je přibližně 208 Kč s PayPal převodem české koruny na americký dolar. Jak jsem již napsal, platbu jsem provedl přes PayPal, což mi přijde jako nejjednodušší a nejbezpečnější varianta. Zásilka byla ještě ten samý den označena jako odeslaná a přišla poštou z Číny přesně za 12 dní od nákupu. Těm, kteří se bojí nakupovat na internetu nebo neví jak, bych rád ukázal následující postup krok za krokem.

Založení a nabití účtu PayPal

Pokud se bojíte přímo opisovat číslo vaší karty, můžete zvolit jednoduchý a bezpečný způsob a to PayPal. Přejděte tedy na oficiální web služby PayPal.com a nahoře stisknutím Sign up se zaregistrujte. Při registraci od vás možná budou požadovat číslo vaší karty a tak dále, ale myslím, že se dají tyto kroky přeskočit. Já osobně zde kartu přidanou nemám, vždy dobíjím pomocí převodu z účtu.

PayPal české dobíjení z účtu

Jak dobít PayPal? Jednoduše v menu vyberte My Account > Top Up > Top Up Account (instantly) a vyskočí vám česká stránka pro dobíjení. Zde vyberete vaši banku a částku, znovu se přihlásíte na váš účet PayPal a dostanete číslo účtu, kód banky a další informace potřebné k převodu. Po té z vašeho internetového bankovnictví odešlete příkaz. V případě mBank asi 5 minut po provedení platby byly peníze na PayPalu, pak můžete ihned nakupovat, jinak vyčkejte pár pracovních dní.

Založení účtu a nákup na eBay

Pro nakupovaní na eBay budete potřebovat registraci. Vytvořit si ji můžete jednoduše na webu eBay.com kliknutím na Register v levém horním rohu (1). Registrace je velmi jednoduchá. Po dokončení si najděte produkt, který chcete koupit, a na jeho stránce klikněte na Buy it now (2). Budete vyzváni k výběru metody platby, v našem případě najděte a zvolte PayPal. Nyní se přihlaste na váš účet, kde musíte mít požadovanou částku (klidně i v jiné měně) a platbu potvrďte. Měnu převádí PayPal, z vlastní zkušenosti mohu říct, že 1 dolar je přibližně 20 Kč, žádný vysoký kurz. Nyní je nákup dokončen.

Nápověda na stránce eBay podle čísel v textu

U plateb si dávejte pozor na výši poštovného do České republiky. Většina takových levných věcí, jako jsou třeba právě kryty na mobily, mají poštovné po celém světě zdarma. U daného produktu je napsáno Shipping FREE, popřípadě cena poštovného, která se může měnit, záleží na státu (3). U produktu je vždy země, ze které se odesílá, a přibližná doba doručení produktu (4). Z Číny mi tedy balík do Čech letěl přesně 12 dní, což se mi zdá pěkné. Zásilku můžete na eBay sledovat v záložce My eBay, ale nic víc, než zda-li je produkt odeslán, jsem tu nenašel (5).

Tak to byl můj nákup na eBay a podrobný návod pro vás. S nakupováním na internetu jsem spokojen, momentálně čekám na další objednané zásilky. Doufám, že dorazí v pořádku jako můj první balík. Zajímalo by mě, zda i vy nakupujete na internetu a jaké s tím máte zkušenosti. Taktéž bych byl určitě rád, pokud jste měli s nákupem na eBay nějaké komplikace či pokud produkt přišel zničený a nebo vůbec, abyste se s problémem podělili do komentářů. Přece jen, nakupování na internetu v zahraničí je ve většině případů mnohem levnější než tady v České republice.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Dominik Fryč

  dne 16. červen 2015 18:32

  Ahoj, toho jsem si ještě nevšiml, že by něco šlo koupit mimo eBay. Ovšem asi bych tomu tolik nevěřil, na eBay máš při nákupu garanci vrácení peněz po určitou dobu, že se nemusíš bát, že přijdeš o peníze, když ti daná věc nepřijde. Tuto jistotu mít asi určitě nebudeš.
  Ohledně druhé otázky, ano opravdu je to tak. Jak jsem psal, já to tak mám udělané, nemám k PayPalu přidanou svojí kreditní kartu. Rozdíl je jen v tom, že můj účet tedy není "Verified", tedy ověřený, ale dá se normálně na placení používat, když si ho dobíjíš převodem z účtu. Neměj strach, není čeho se bát Úsměv

 2. Ozík

  dne 14. září 2015 21:36

  Ahoj Dominiku, díky za info. Mám tedy založený účet (Premier), ač jsem chtěla osobní účet (ale klikala jsem na Sign for free úplně na spodu stránky). :-( snad to není nějaký problém, chci si koupit jen 1 věc přes eBay a vidím, že se bez PayPalu neobejdu. Také nechci nikde zadávat svoji debetní kartu a její číslo atd. chci si dobít svůj účet a z toho uhradit za zboží, ale nerozumím tomu, jak mohu dobíjet převodem z účtu. Když vyberu u My account záložku Top up instantly, přehodí mě to na jinou stránku, kde mám vybrat svoji banku a částku, jenže mám účet u Era, poštovní spořitelna a ta tam mezi bankami není. Když dám jiná banka, tak se mi posléze objeví tabulka s platebními údaji, že mám jít do své banky a vyplnit příkaz, jenže tam je vyplněno nějaké číslo účtu a kód banky Raiffeisen a přitom já ji nemám ani jsem ji nikde nevolila! Bojím se zdat příkaz na převod, že peníze přijdou někomu jinému. Nevíš, co s tím a proč se tam objevuje jiná banka?

 3. Dominik Fryč

  dne 14. září 2015 22:16

  Ozík: To by podle mě mělo být v pořádku. Vzhledem k tomu, že jsi vybrala jinou banku, než které jsou uvedené, znamená to, že to dobíjení účtu PayPal nemá učet u této banky. Proto nabídne číslo účtu jiné banky, v tomto případě Raiffeisen Bank. Jen tedy možná bude dobití trvat déle (v řádu několika dnů), když účty nejsou u stejné banky. Já bych se toho tedy nebál.

 4. Ozík

  dne 15. září 2015 21:08

  Dominiku a můžeš mi ještě poradit. U účtu na PayPal se mi ukazuje status "Unverified" a vedle "Get verified". Jenže když na to "Get verified" kliknu, tak to po mně chce vyplnit údaje té debetní karty a kartu přidat - což já nechci. Chci to udělat tak, jak máš ty - nikam přidávat kartu, nikde o kartě nic nevypisovat. Jen si prostě dobít svůj PayPal účet z mého běžného účtu a přes něj zaplatit 1 věc z eBay. Nemůže třeba mít vliv na tu platbu, že ji ještě na účtu PayPal nemám to, že účet svítí jako unverfied (ač e-mail jsem ověřovala i na link v e-mailu klikala, abych to potvrdila jako aktivní)? Vyčkám tedy ještě pár dní, jestli platba přijde, ale začínám se bát, jestli jsem neudělala něco špatně.

 5. Dominik Fryč

  dne 17. září 2015 22:29

  Označení "Unverified" je právě pro ty účty, u kterých není přidána platební karta. Ale ničemu to nebrání, můžeš s tím v pohodě dobíjet účet a bez problému nakupovat třeba právě na eBay. Já sám mám účet "Unverified" a s ničím nemám problém. Ovšem s tím zpožděním dobití asi nijak nepomůžu, mně osobně dobití z jiné banky, než které jsou uvedené, platba trvala asi 2-3 pracovní dny. Tak nevím, zkus ještě počkat. Ovšem pokud by dobití neproběhlo, nevím na koho se obrátit, samotná česká stránka pro dobíjení nenabízí žádný kontakt pro potíže.

 6. Ozík

  dne 18. září 2015 20:54

  Ahoj Dominiku, díky, takže info i pro ostatní začátečníky, jako jsem já. Dne 14.9. večer ve 23.hod. jsem si poslala peníze z účtu na PayPal přes TrustPay (mají sběrný účet Raiffeisen Bank) a peníze mi přišly ve středu 16.9. ráno. V úterý 15.9. jsem si zkusila poslat dalších zkušebních 80 Kč, teď už ale klasickým převodem a tyto peníze mi přišly až v pátek 18.9. na PayPal. Mezitím jsem si poslala 15.9. ještě větší platbu 2200 Kč a přes TrustPay jsem ji měla na PayPalu ve čtvrtek 17.9. ráno. Takže suma sumárum, poslat si peníze přes TrustPay je rychlejší než klasický převod. Dneska jsem provedla svůj první nákup přes eBay, tak se těším na zboží a doufám, že mi hlavně má vytoužená bunda bude! Účet mám taky "unverified" a kartu rozhodně přidávat nechci. Takže zatím vše proběhlo jak má a všechny peníze, co jsem si na PayPal poslala, mi přišly. Zatím děkuju!

 7. Fresh

  dne 13. listopad 2015 10:23

  Ahoj, potřebuji poradit. Objednané (nezaplacené) zboží na eBay nechci. Co s tím? Jak dlouho je drženo, jsou pak poplatky? Jak to zrušit. Díky

 8. Dominik Fryč

  dne 15. listopad 2015 18:02

  Ahoj, jednou se mi to už stalo. Objednal jsem omylem danou věc dvakrát. Ovšem jsem objednávku zaplatil jen pro tu první věc, druhou jsem nezaplatil. Pak jsem napsal prodejci zprávu, zda by bylo možné objednávku stornovat a on mi vyhověl bez poplatku. Stačí se tedy nějak dohodnout s prodejem.

 9. Kateřina

  dne 25. leden 2016 18:58

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat když jsem napsala svoji adresu na ebay nemůže se něco stát?

 10. Dominik Fryč

  dne 30. leden 2016 13:01

  Ahoj, aby ti přišel balík, tak přece musíš zadat svojí adresu. Vidí ji pouze prodejce u kterého nakoupíš, takže se musíš smířit s tím, že nějaký asiat přesně ví, kde bydlíš. Šklebící se

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 20 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (52748)
První zkušenost ... (41734)
Zombie apokalyps... (41571)
Android 6.0 Mars... (34757)
Recenze autokemp... (24273)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Android 6.0 Marshmal... (11)
První rok studia ob... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Reklama