TOP 10 Android aplikací

TOP 10 Android aplikací

Chtěl bych vám představit můj výběr desíti TOP Android aplikací, které používám. Nepočítám do nich aplikace předinstalované od Googlu a aplikace sociálních sítí. Také tu nejsou žádné hry, o nich chci psát v jiném článku. Podobný článek jsem psal na Diffixu, většina aplikací se nezměnila, ale také jsem přidal nové. Tyto aplikace jsou dostupné pro mobily i tablety s operačním systémem Android. Všechny aplikace jsou zdarma.

U každé aplikace je její ikona, můj popis nebo vlastní názor a vpravo logo Google Play, obchodu s Android aplikacemi, které odkazuje na stažení aplikace. Pořadí aplikací je náhodné, není od nejlepší po nejhorší.

OneNote

OneNote StáhnoutJe to takový praktický mobilní blog s možností formátování textu. Výhodou je synchronizace se všemi zařízeními, na kterých je nainstalována. Já ji používám pro napsání osnovy článku, když nejsem doma. Jakmile jsem na PC, zápisky se mi hned zobrazí.

SoundHound

SoundHound StáhnoutSoundHound je aplikace pro rozpoznání písniček a melodií. Když v rádiu slyšíte hrát písničku, která se vám líbí a neznáte její jméno, použijte SoundHound. Stačí pár sekund držet zařízení v blízkosti rádia a objeví se vám jméno písničky.

Budík (Alarm) Xtreme

Budík (Alarm) Xtreme StáhnoutPraktický budík je potřeba každý den. Já ho používám a mohu se na něj každé ráno spolehnout. Nabízí mnoho funkcí a možností, jak budit, odložit nebo vypnou zvonění. Dokonce je to možnost vypnout budík až po dokončení matematické rovnice.

TeamViewer QuickSupport

TeamViewer QuickSupport StáhnoutAplikace na propojení vašeho počítače s mobilem nebo tabletem. Pokud máte tento program i na vašem počítači, můžete zobrazit v okně obrazovku vašeho mobilu nebo tabletu a pracovat na této ploše. Je tu ale potřeba Android verze 4.0+.

Google Goggles

Google Goggles StáhnoutDobrá aplikace na rozpoznávání objektů pomocí fotoaparátu a vyhledávání podobných nebo určení jména a informací o dané věci. Vhodné na poznávání jmen památek a různých slavných staveb. Dobré využití jsem našel také u hry Logo quiz.

MX Player

MX Player StáhnoutSkvělý přehrávač videí jakéhokoliv typu. Ve sloganu je MX Player plays everything, což znamená MX Player přehraje všechno. Pro spuštění videa v jiném typu musíte stáhnout určitý kodek. Já v tom spouštím filmy i videa na webech a jsem spokojený.

QR Droid

QR Droid StáhnoutUžitečná aplikace ke čtení a tvoření QR kódů. Můžete zaheslovat adresu, vizitku, odkaz nebo obrázek. Občas se určitě někde setkáte s nějakým QR kódem, s touto aplikací každý tento kód rozluštíte. Samozřejmě je potřeba ke čtení kódu fotoaparát.

SkyDrive

SkyDrive StáhnoutSkyDrive je cloudové úložiště dat s kapacitou 7 GB zdarma pro každého uživatele. Díky této aplikaci budete mít svoje data vždy u sebe. Já SkyDrive využívám velmi často, protože jde o skvělou synchronizaci souborů mezi počítačem a mobilem.

Advanced task killer

Advanced task killer StáhnoutTato aplikace asi nepatří mezi TOP, ale i tak jsem se rozhodl jí sem dát, protože je účinná a vždy pomůže. Po zapnutí několika desítek aplikací se začne zařízení poměrně sekat a díky této aplikace může bezpečně nepoužívané procesy vypnout.

Pixlr Express

Pixlr Express StáhnoutDobrá aplikace pro úpravu fotek nejen v mobilu. Nabízí několik desítek propracovaných šablon, efektů a funkcí, díky nimž můžete oživit a zkrášlit vaší fotografii. Po vytvoření můžete uložit fotografii do vašeho zařízení v nádherné kvalitě.

Doufám, že aplikace vyzkoušíte a třeba se vám budou hodit. Pokud víte o nějaké Android aplikace, která by tu rozhodně neměla chybět, napište jí do komentáře. Rád bych doplnil, že jsem napsal nový seznam TOP 10 užitečných aplikací pro Android.


Podobné články

Poslední články

· TOP 10 užitečných aplika... (28.02.2016)
· Android 6.0 Marshmallow (19.08.2015)
· Krabicová virtuální real... (17.03.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. zkusmo

  dne 10. květen 2013 14:58

  Většina aplikací mi přijde jako zbytečná. Vše přeci řeší jádro systému a pěkně. Jediné aplikace, z výše uvedených, které stojí za zmínku a které používám je PIXLR EXPRESS a QR DROID.

 2. Dominik Fryč

  dne 10. květen 2013 16:03

  Díky za komentář. Některé aplikace jsou třeba zbytečné, ale mohou se jednou za čas hodit. Třeba takový SoundHound, Teamviewer nebo Goggles denně nepoužívám, ale mám je nainstalované z důvodu, co kdyby. Naopak aplikace, bez kterých by to nešlo je určitě OneNote pro psaní článků na blog a samozřejmě budík, pak třeba i QR Droid.

 3. MrPierc

  dne 10. květen 2013 17:31

  Ahoj, dobrý seznam. Vždy rád nakouknu do seznamu aplikací ostatních uživatelů. Je to dobrá inspirace a někdy najdu velmi užitečné nástroje.

  Mých top 10:
  1) Svítilna - Tiny Flashlight ® (Nikolay Ananiev)
  2) Fancy Widgets (Android Does)
  3) Překladač Google (Google Inc.)
  4) GTasks: To Do List & Task List (Appest Inc.)
  5) QR BARCODE SCANNER (WB Development Team)
  6) Titanium Backup ★ root (Titanium Track)
  7) ČSFD.cz (POMO Media Group s.r.o.)
  8) 9GAG - Oficiální 9GAG app (9GAG)
  9) Prohlížeč Chrome – Google (Google Inc.)
  10) ES File Explorer File Manager (ES APP Group)

 4. Dominik Fryč

  dne 10. květen 2013 20:17

  Ahoj, díky za pochvalu. Taky si myslím, že je to dobré, můžeš poznat nové aplikace a nástroje.

  Tvůj seznam se mi líbí, sice z poloviny tyto aplikace neznám, ale podle názvu mi asi dojde, co umějí. Já jsem do svých TOP 10 právě nepočítal aplikace od Googlu, to by tam samozřejmě nějaké obsazení měly. Díky za tipy, určitě se na nějaké podívám.

 5. Adéla

  dne 29. leden 2014 10:23

  Mně se tvůj seznam aplikací líbí moc. Mám nový tablet a nevím, co užitečného do něj nahrát. Potřebuji taky program Importer pro OTG kabel, peněženka Google se mi zatím nedaří zprovoznit. Nevíš, zda existuje jiná možnost pro přenos dat z PC do tabletu? Blootooth v mém notebooku nemám. Adéla

 6. Dominik Fryč

  dne 29. leden 2014 17:27

  Je už docela starý, dnes by asi vypadal jinak. Ale jsou tam užitečné aplikace, určitě se mohou hodit. Google peněženku zatím nepoužívám, ještě jsem se nedokopal k tomu, abych to zkusil. Já osobně Bluetooth nepoužívám, pro přenos dat mezi tabletem a notebookem používám normální USB propojovací kabel nebo cloudové úložiště, pokud jde o menší soubory.

 7. vyzvaneni

  dne 25. červen 2014 23:20

  Super \m/

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53018)
První zkušenost ... (43162)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35480)
Recenze autokemp... (26021)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Android 6.0 Marshmal... (11)
První rok studia ob... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay