Recenze autokempu ATC Merkur

Recenze autokempu ATC Merkur

V úvodu se omlouvám za téměř měsíční neaktivitu. Nyní jsou prázdniny, takže to snad bude lepší. Mám připraveno mnoho nových článků, už zbývá jen je napsat. Důvodem byla má druhá dovolená, tentokrát na jižní Moravě, v Pasohlávkách. Stanovali jsme v autokempu Merkur, který je přímo u vodní nádrže Nové Mlýny. V článku vám popíšu kemp, možnosti i okolí, opět taková moje malá recenze.


Úvod o kempu

Kemp se nachází kousek na východ od Pasohlávek na jižní Moravě. Je poměrně velký, nachází se tu velké množství hospod a je velice blízko vody. Koupat se můžete nejen v Nových Mlýnech, ale i ve dvou lagunách. A to velké nebo malé. Byl tu ale jeden problém, ze začátku před hlavní sezonou se tu vyskytovalo velké množství chaluh a trav, které ale později začali vysbírávat. V posledních dnech nám už přišel rybník o poznání čistější.

Hospoda Náměstí Velká laguna Velká laguna

Možnosti stanování

Vzhledem k tomu, jak je kemp velký, máte hodně možností. Začnu ohledně kempování. My jsme stanovali v boxech (velké asi 8 na 8 metrů) s přípojkou elektřiny, dále tu je možnost stanovat ve volné přírodě u jezera nebo laguny, na louce, v karavanu nebo si pronajmout chatku či takový malý apartmán (tak bych to asi nazval).

Autokemp Apartmány Velká laguna Velká laguna

Zábava nejen v kempu

V srpnu se tu má otevírat nový velký aquapark, hned vedle tohoto kempu. Když jsme tam byli my, byl zatím ve výstavbě, ale vypadal, že bude opravdu velký a podle počtu, velikosti a druhů tobogánů bych mohl říct, že bude i luxusní. V kempu máte možnost půjčit si loďku s pohonem, jízdní kola nebo třeba vodní lyže či wakeboard, pro ty je tu vytvořená trať na které můžete jezdit po laguně i přes skokánky.

Aquapark ve výstavbě Aquapark ve výstavbě Pohled na pláž Pláž

Cyklo výlety

Důležitá věc, která nesmí chybět na střeše vašeho auta jsou kola. Ovšem, dají se tu i půjčit, ale přece vlastní jsou lepší. Pokud se nevydáte projíždět na kole zdejší přírodu, přijdete o hodně zážitků. Krajina je tu nádherná, kolem celých Nových Mlýnů je navíc krásná cyklostezka. Celou dobu jedete kolem vody a můžete to celé objet. Cestou se můžete stavit do vinných sklípků, kde můžete koupit pravé moravské víno. Nebo se můžete stavit v hospodě, po cestě jich je dost.

Pohled na Pálavu Cesta kolem Velkých Mlýnů Hospoda u kina Letní kino

V hospodách v kempu také nevaří vůbec špatně. Je tu poměrně dobrý výběr českých piv o víkendu i v jiné dny můžete po večerech zajít na živou hudbu. Také můžete navštívit letní kino, ve kterém pouštějí i nové filmy. Část pláže je písková, pro děti tu je hřiště. V sezoně si můžete i dobře zaplavat. Abych nezapomněl, WiFi tu je zdarma, ale má velmi slabý signál a je poměrně pomalá. Podle mě je to ideální místo na letní dovolenou v Česku. Akorát cena je trošku větší než v jiných kempech. Ale tak za dobré stanování s plaváním a jezděním na kole kolem Nových Mlýnů to podle mě stojí.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53019)
První zkušenost ... (43162)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35481)
Recenze autokemp... (26021)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (11)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay