První zkušenost s eBay

První zkušenost s eBay

Nikdy jsem si v zahraničí přes internet nic nekupoval. Zdálo se mi to drahé a komplikované, ani jsem o tom nic nevěděl. Nedávno jsem však četl několik článků, jak tím ušetřit stovky korun. Narazil jsem na eshop Amazon, který má levné produkty, ale poštovné do Česka je pak často dražší než samotný produkt. Proto jsem zvolil právě eBay, kde množství produktů disponuje dopravou zdarma.

Zatím jsem z eBay nakoupil a obdržel jednu věc, takže nemohu potvrdit, zda je doručení vždy v pohodě. V mém případě přišla zásilka ve vycpaném balíku, ve kterém byla oficiální krabička s výrobkem. Výrobek byl v pořádku, ani krabička nebyla poničená dopravou. Nakupování přes internet se mi tak zalíbilo, že jsem si nedávno objednal další 3 věci. Rozhodl jsem se tedy napsat o této zkušenosti a pro ty, kteří nevědí jak na to, přikládám podrobný návod.

Můj první nákup na eBay se týkal výhradně koupě nového krytu na můj smartphone. Vybral jsem si oficiální kryt Bumper Case přesně na Google Nexus 5. Produkt stál 10 $, což je přibližně 208 Kč s PayPal převodem české koruny na americký dolar. Jak jsem již napsal, platbu jsem provedl přes PayPal, což mi přijde jako nejjednodušší a nejbezpečnější varianta. Zásilka byla ještě ten samý den označena jako odeslaná a přišla poštou z Číny přesně za 12 dní od nákupu. Těm, kteří se bojí nakupovat na internetu nebo neví jak, bych rád ukázal následující postup krok za krokem.

Založení a nabití účtu PayPal

Pokud se bojíte přímo opisovat číslo vaší karty, můžete zvolit jednoduchý a bezpečný způsob a to PayPal. Přejděte tedy na oficiální web služby PayPal.com a nahoře stisknutím Sign up se zaregistrujte. Při registraci od vás možná budou požadovat číslo vaší karty a tak dále, ale myslím, že se dají tyto kroky přeskočit. Já osobně zde kartu přidanou nemám, vždy dobíjím pomocí převodu z účtu.

PayPal české dobíjení z účtu

Jak dobít PayPal? Jednoduše v menu vyberte My Account > Top Up > Top Up Account (instantly) a vyskočí vám česká stránka pro dobíjení. Zde vyberete vaši banku a částku, znovu se přihlásíte na váš účet PayPal a dostanete číslo účtu, kód banky a další informace potřebné k převodu. Po té z vašeho internetového bankovnictví odešlete příkaz. V případě mBank asi 5 minut po provedení platby byly peníze na PayPalu, pak můžete ihned nakupovat, jinak vyčkejte pár pracovních dní.

Založení účtu a nákup na eBay

Pro nakupovaní na eBay budete potřebovat registraci. Vytvořit si ji můžete jednoduše na webu eBay.com kliknutím na Register v levém horním rohu (1). Registrace je velmi jednoduchá. Po dokončení si najděte produkt, který chcete koupit, a na jeho stránce klikněte na Buy it now (2). Budete vyzváni k výběru metody platby, v našem případě najděte a zvolte PayPal. Nyní se přihlaste na váš účet, kde musíte mít požadovanou částku (klidně i v jiné měně) a platbu potvrďte. Měnu převádí PayPal, z vlastní zkušenosti mohu říct, že 1 dolar je přibližně 20 Kč, žádný vysoký kurz. Nyní je nákup dokončen.

Nápověda na stránce eBay podle čísel v textu

U plateb si dávejte pozor na výši poštovného do České republiky. Většina takových levných věcí, jako jsou třeba právě kryty na mobily, mají poštovné po celém světě zdarma. U daného produktu je napsáno Shipping FREE, popřípadě cena poštovného, která se může měnit, záleží na státu (3). U produktu je vždy země, ze které se odesílá, a přibližná doba doručení produktu (4). Z Číny mi tedy balík do Čech letěl přesně 12 dní, což se mi zdá pěkné. Zásilku můžete na eBay sledovat v záložce My eBay, ale nic víc, než zda-li je produkt odeslán, jsem tu nenašel (5).

Tak to byl můj nákup na eBay a podrobný návod pro vás. S nakupováním na internetu jsem spokojen, momentálně čekám na další objednané zásilky. Doufám, že dorazí v pořádku jako můj první balík. Zajímalo by mě, zda i vy nakupujete na internetu a jaké s tím máte zkušenosti. Taktéž bych byl určitě rád, pokud jste měli s nákupem na eBay nějaké komplikace či pokud produkt přišel zničený a nebo vůbec, abyste se s problémem podělili do komentářů. Přece jen, nakupování na internetu v zahraničí je ve většině případů mnohem levnější než tady v České republice.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Martin

  dne 18. listopad 2017 20:42

  Ahoj, prosím o radu. Zřídil jsem si účet na Ebay,vybral jsem si zboží a když jsem přešel k platbě, tak tam byla platba při převzetí zboží. Tak jsem to potvrdil. Teď po týdnu jsem dostal upomínku ve zprávě na Ebay, že to stále není zaplacené. Jenže nastal problém s tím, že teď už se nedá nikam kliknout na žádné tlačítko k zaplacení. Co mám dělat? Nedá se nikde zadat ani karta. Děkuji za odpověď.

 2. Dominik Fryč

  dne 18. listopad 2017 23:01

  Ahoj Martine, nechci se hádat, ale podle mě není platba při převzetí na jakémkoliv čínském eshopu možná. Nikdy jsem to neviděl a navíc si to ani nedokážu představit, když ty věci doručuje více dopravních společností najednou. Každopádně objednávka, která není do nějakého data zaplacená, bude zrušena. Pokud je to zboží dostupné, objednej ho znovu a nyní zaplať při objednávce a vše by mělo být v pořádku. Úsměv

 3. Martin

  dne 19. listopad 2017 16:08

  Ahoj, je to tak: způsob platby je hotovost při převzetí. Doručovatel je tam DHL. Nějak mě tam dost vyděsila upomínka co mi přišla na Ebay. Ještě počkám a uvidím. Jinak díky moc za odpověď. Martin.

 4. Dominik Fryč

  dne 19. listopad 2017 17:57

  Ahoj, tak to mě překvapuje. Opravdu jsem se s tím ještě nesetkal a to mám asi přes 300 objednávek. Pokud bys to chtěl urychlit, u objednávky je možnost kontaktovat prodejce. Buďto ti pomůže změnit způsob zaplacení a nebo objednávku může zrušit. Nemáš zač, hezký den!

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 19 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (47345)
Zombie apokalyps... (31699)
První zkušenost ... (28290)
Proč je Windows ... (19460)
Čištění notebook... (18391)
Nejdiskutovanější
Zombie apokalypsa 21... (36)
První zkušenost s ... (34)
Proč je Windows 8 l... (22)
Android 6.0 Marshmal... (11)
První rok studia ob... (11)
Komentáře
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Martin u článku
První zkušenost s eBay
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Martin u článku
První zkušenost s eBay
Roman u článku
Googlím, proč nejde Google...
Reklama