První zkušenost s eBay

První zkušenost s eBay

Nikdy jsem si v zahraničí přes internet nic nekupoval. Zdálo se mi to drahé a komplikované, ani jsem o tom nic nevěděl. Nedávno jsem však četl několik článků, jak tím ušetřit stovky korun. Narazil jsem na eshop Amazon, který má levné produkty, ale poštovné do Česka je pak často dražší než samotný produkt. Proto jsem zvolil právě eBay, kde množství produktů disponuje dopravou zdarma.

Zatím jsem z eBay nakoupil a obdržel jednu věc, takže nemohu potvrdit, zda je doručení vždy v pohodě. V mém případě přišla zásilka ve vycpaném balíku, ve kterém byla oficiální krabička s výrobkem. Výrobek byl v pořádku, ani krabička nebyla poničená dopravou. Nakupování přes internet se mi tak zalíbilo, že jsem si nedávno objednal další 3 věci. Rozhodl jsem se tedy napsat o této zkušenosti a pro ty, kteří nevědí jak na to, přikládám podrobný návod.

Můj první nákup na eBay se týkal výhradně koupě nového krytu na můj smartphone. Vybral jsem si oficiální kryt Bumper Case přesně na Google Nexus 5. Produkt stál 10 $, což je přibližně 208 Kč s PayPal převodem české koruny na americký dolar. Jak jsem již napsal, platbu jsem provedl přes PayPal, což mi přijde jako nejjednodušší a nejbezpečnější varianta. Zásilka byla ještě ten samý den označena jako odeslaná a přišla poštou z Číny přesně za 12 dní od nákupu. Těm, kteří se bojí nakupovat na internetu nebo neví jak, bych rád ukázal následující postup krok za krokem.

Založení a nabití účtu PayPal

Pokud se bojíte přímo opisovat číslo vaší karty, můžete zvolit jednoduchý a bezpečný způsob a to PayPal. Přejděte tedy na oficiální web služby PayPal.com a nahoře stisknutím Sign up se zaregistrujte. Při registraci od vás možná budou požadovat číslo vaší karty a tak dále, ale myslím, že se dají tyto kroky přeskočit. Já osobně zde kartu přidanou nemám, vždy dobíjím pomocí převodu z účtu.

PayPal české dobíjení z účtu

Jak dobít PayPal? Jednoduše v menu vyberte My Account > Top Up > Top Up Account (instantly) a vyskočí vám česká stránka pro dobíjení. Zde vyberete vaši banku a částku, znovu se přihlásíte na váš účet PayPal a dostanete číslo účtu, kód banky a další informace potřebné k převodu. Po té z vašeho internetového bankovnictví odešlete příkaz. V případě mBank asi 5 minut po provedení platby byly peníze na PayPalu, pak můžete ihned nakupovat, jinak vyčkejte pár pracovních dní.

Založení účtu a nákup na eBay

Pro nakupovaní na eBay budete potřebovat registraci. Vytvořit si ji můžete jednoduše na webu eBay.com kliknutím na Register v levém horním rohu (1). Registrace je velmi jednoduchá. Po dokončení si najděte produkt, který chcete koupit, a na jeho stránce klikněte na Buy it now (2). Budete vyzváni k výběru metody platby, v našem případě najděte a zvolte PayPal. Nyní se přihlaste na váš účet, kde musíte mít požadovanou částku (klidně i v jiné měně) a platbu potvrďte. Měnu převádí PayPal, z vlastní zkušenosti mohu říct, že 1 dolar je přibližně 20 Kč, žádný vysoký kurz. Nyní je nákup dokončen.

Nápověda na stránce eBay podle čísel v textu

U plateb si dávejte pozor na výši poštovného do České republiky. Většina takových levných věcí, jako jsou třeba právě kryty na mobily, mají poštovné po celém světě zdarma. U daného produktu je napsáno Shipping FREE, popřípadě cena poštovného, která se může měnit, záleží na státu (3). U produktu je vždy země, ze které se odesílá, a přibližná doba doručení produktu (4). Z Číny mi tedy balík do Čech letěl přesně 12 dní, což se mi zdá pěkné. Zásilku můžete na eBay sledovat v záložce My eBay, ale nic víc, než zda-li je produkt odeslán, jsem tu nenašel (5).

Tak to byl můj nákup na eBay a podrobný návod pro vás. S nakupováním na internetu jsem spokojen, momentálně čekám na další objednané zásilky. Doufám, že dorazí v pořádku jako můj první balík. Zajímalo by mě, zda i vy nakupujete na internetu a jaké s tím máte zkušenosti. Taktéž bych byl určitě rád, pokud jste měli s nákupem na eBay nějaké komplikace či pokud produkt přišel zničený a nebo vůbec, abyste se s problémem podělili do komentářů. Přece jen, nakupování na internetu v zahraničí je ve většině případů mnohem levnější než tady v České republice.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Kačéz

  dne 01. únor 2016 15:06

  Ahoj, když jsem na PayPal zadala i kreditní kartu, jak to mám vymazat? Šklebící se Teď mě děsíte, snad nebudu platit nějaké poplatky nebo tak něco. Taky tomu vůbec nerozumím, tak hledám různé články a diskuze. Díky za odpověď.

 2. I

  dne 14. únor 2016 13:51

  ahoj KAČÉZ
  jak odebrat kreditní kartu ti bohužel neporadím ale můžu ti skoro 100% říct že za to že máš PayPal žádný poplatky platit nebudeš. Já ho mám už asi 2 roky a nic jsem nikdy neplatil (poplatky). Snad sem odpověděl na to na co si se ptal Šklebící se

 3. Michal

  dne 15. duben 2016 13:17

  Co dělat když prodejce nezasílá zboží do ČR? Amazon i ebay..

 4. Jaroslav

  dne 30. září 2016 16:03

  Ahoj Dominiku,jakse dostanua My account,aby se mi zobrazila stránka česky,anglicky bohžel neumím a nahlavní stránce PayPal jsem to nenašel,díky za odpověď.

 5. Dominik Fryč

  dne 02. říjen 2016 17:22

  Michal: Jediné, co mě napadá, je pronajmout si adresu ve státě, kam prodejce zboží zasílá. Existují služby jako třeba Shipito.com nebo zNěmecka.cz.
  Jaroslav: Ahoj, PayPal je momentálně dostupný pouze v angličtině, francouzštině, španělštině a hádám čínštině. Vypadá to, že češtinu v blízké době nepřidají.

 6. Nikol

  dne 04. listopad 2016 23:22

  Ahoj takže kreditní kartu nepotřebuji když budu platit přes Paypal Děkuji Úsměv

 7. Jirka

  dne 19. říjen 2017 14:10

  Ahoj,
  ten PayPal prosím funguje nezávisle na Ebay nebo na osobním účtu Ebay musím na něj udělat nějaký odkaz, abych tímto způsobem mohl platit zakoupené/vydražené zboží?
  Děkuji za odezvu Jirka

 8. Dominik Fryč

  dne 19. říjen 2017 20:56

  Jirka: Ahoj, PayPal je služba, která s eBay nesouvisí. S účtem PayPal můžeš platit i mimo eBay, kde ho podporují. Proto se s účtem na eBay nijak nepáruje, pouze při nákupu zvolíš PayPal jako metodu zaplacení. Jinak je i možné platit kartou.

 9. JIrka

  dne 20. říjen 2017 19:38

  Ahoj, díky za odezvu. Dnes jsem si zřídil účet na Paypal.com nicméně jsem uvedl do svého jména a příjmení přepis bez háčků a čárek. Myslíš, že má to šanci na ten paypalový účet z té Č. spořitelny dorazit nebo na PayP. (stránky jsou v angličtině) mám to přepsat s čárkami a háčky? Díky za info a zdravím Jirka

 10. Dominik Fryč

  dne 20. říjen 2017 21:49

  Jirka: Ahoj, myslím, že by to nemělo vadit, ale pro jistotu bych diakritiku doplnil.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 20 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (52748)
První zkušenost ... (41732)
Zombie apokalyps... (41571)
Android 6.0 Mars... (34757)
Recenze autokemp... (24272)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Android 6.0 Marshmal... (11)
První rok studia ob... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Reklama