Budoucnost s Google Glass

Budoucnost s Google Glass

Určitě jste slyšeli již o chytrých brýlích Google Glass, co to je, co to umí a k čemu je to dobré. V dnešním článku bych chtěl trochu jen rozvést řeč na toto téma. Bude to asi něco jako úvaha, k čemu všemu by se mohly tyto brýle hodit a jak bychom je mohli používat v budoucnosti. Článek se bude skládat z oficiálních informací, ale i mých nápadů a představ, takže mě neukamenujte za nepřesnosti.

Začneme těmi oficiálními informacemi. Jak jsem již psal, Google Glass jsou chytré brýle, které mají operační systém Android a ovládají se vaším hlasem nebo integrovaným touchpadem. Jedná se o vůbec první brýle v tomto oboru, kdy máte přímo před svým okem display. Verze Androidu je 4.0 Ice Cream Sandwich a procesor má 2 jádra.

Krátké představení Google Glass v angličtině:

Rozlišení displaye typu HDM je 640×360, paměť RAM činí 1 GB a vnitřní úložiště má kapacitu 16 GB. Google Glass mají samozřejmě WiFi a Bluetooth 4.0. Mezi samozřejmosti patří GPS, kompas, akcelerometr a gyroskop. Dále se může chlubit 5 MPx fotoaparátem a 720p HD kamerou. K dispozici je tu pak konektor microUSB.

Pryč od parametrů, podíváme se na to, co to umí. Vzhledem k tomu, že Google Glass jsou k dispozici zatím pouze v USA, musíme tento produkt ovládat pouze angličtinou, což v České republice může dělat problémy například při zadávání ulic či zpráv. Mezi základní funkce těchto chytrých brýlí patří určitě zobrazování času a počasí, možnost focení, natáčení videí, okamžité sdílení multimédií, navigování po trase a nebo chatování a volání s přáteli pomocí aplikace Hangouts.

Nutno říct, že Google Glass nyní disponují i dioptrickými a slunečními skly, takže pokud se vám vybijí, mimo to, že je to trochu dražší módní doplněk, mohou klidně sloužit i jako normální sluneční nebo právě dioptrické brýle. Nyní už víte, co Google Glass dnes dokáží. Teď je ta správná chvíle trochu si zapřemýšlet o tom, co by tyto brýle mohly v budoucnosti umět a v čem všem by nám mohly pomoct.

Ne vždy v Google Glass vypadáte jako nerd nebo robot

Ne vždy v Google Glass vypadáte jako nerd nebo robot Ne vždy v Google Glass vypadáte jako nerd nebo robot

Moje osobní vize vypadá asi takto. Několik let se ještě na trhu nebudou až tak prodávat, protože zatím si je mohou dovolit jen vývojáři a bohatší feudálové. Až klesne cena, brýle se začnou dostávat i do takových zemí jako je Česko. Už vidím tu dobu, kdo nemá chytré brýle není in a jako by nebyl. Začne mnohem více problémů ať už s krátko/dalekozrakostí nebo bolením hlavy. Na druhou stranu Google Glass budou synchronizované s dalšími našimi chytrými produkty. Nyní už nebudeme muset vstát a jít pustit pračku, chytré brýle to po vyslovení jedné věty udělají za nás.

Nejen synchronizace bude hlavní vymožeností. Můj skromný nápad na aplikaci, která vypočítá matematické příklady za vás, se ještě stane hitem té doby. Princip je jednoduchý, brýlemi se podíváte na příklad, aplikace příklad vyfotí a fotografii oskenuje, po té převede na text, vypočítá a výsledek zobrazí. Mimochodem to bych si chtěl nechat patentovat, tak ne, že mě někdo předběhne.

Takto vidím budoucnost s chytrými brýlemi Google Glass já. Teď nevím, jestli se na to mám těšit nebo napsat, že bych byl rád, kdybych se toho nedožil. Předpokládám, že budou existovat silné a účinné prášky na bolest hlavy a očí, krátkozraký už jsem, takže se na tu dobu vlastně těším. Zajímalo by mě, jak vy vnímáte tuto technologii a jak by nám mohla v budoucnosti ulehčit práci. Určitě piště váš názor do komentářů, budu se těšit.

Na závěr mé oblíbené video, jak by mohly Google Glass sloužit u přijímacích pohovorů:


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

  1. maros

    dne 27. června 2020 12:56

    dobry den rad by se zeptal kde sedaji koupit smart glassec kolik to stoji dekuji

  2. Pavel Sobotka

    dne 23. července 2020 18:20

    Nemůžeš si patentovat nic, co jsi již zveřejnil.
    Princip patentů je ten, že kompletně (reprodukovatelně) zveřejníš patentováním a za odměnu máš po stanovenou dobu (max. 20 let) výluční právo patentované řešení využívat.

Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?




TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55300)
První zkušenost ... (53326)
Zombie apokalyps... (49654)
Rozdíl mezi geek... (48847)
Recenze autokemp... (39202)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Co je to vlastně bl... (12)
Komentáře
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...
Mariee u článku
Co je to vlastně blogování...
Majka u článku
Co je to vlastně blogování...
Svoby u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...
Iu u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...