Problémy Mladé Boleslavi

Problémy Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav je město automobilů. To však vytváří několik problémů, které by se měly řešit. Kvůli studiu tam trávím poměrně dost času, tak bych rád do budoucna změnil několik věcí. Tedy spíše o nich jen napsal. Hlavní potíž je nedostatek parkovacích míst, málo autobusových spojů do okolních vesnic a také chování řidičů MHD vůči studentům. Myslím si, že se tyto věci týkají i jiných měst.

Asi před měsícem jsem byl na diskuzním fóru studentů o problémech Mladé Boleslavi. Akce byla pro studenty základních a středních škol, kde měli možnost říct svůj vlastní názor nebo upozornit na největší nesnáze města. Z mého pohledu to bylo trochu jinak. Mimo hledání potíží města, nemalá část byla i o chválení a řeči o "plusech", co město v poslední době vytvořilo, což podle mě nebylo tématem diskuze.

Nakonec se sepsali ze všech názorů hlavní potíže, které však podle mého názoru nejsou až tak důležité a právě ty podstatné zůstaly moc neřešené. Proto jsem se rozhodl o nich zmínit v tomto článku. Na druhou stranu, musím pochválit catering vysoké školy Na Karmeli, jež zajistila úžasné moučníky, které mi velice zpříjemnily dopoledne.

Nedostatek parkovacích míst

Podle mě se problém týká většiny měst, ale zejména v Mladé Boleslavi je tato překážka docela důležitá. Mluvím konkrétně o centru města, hlavně o ulicích kolem nemocnice a parku Výstaviště. Každé ráno zde strávíme někdy i desítky minut, než se uvolní jedno parkovací místo pro naše malé auto. Vzhledem k tomu, že za 2 roky budu řidičem já a tak zádrhel tedy spadne na mne, chtěl bych se toho nějak vyvarovat.

Otázkou zůstává, jak nesnáz řešit. Nemůžu říci, aby město postavilo více parkovacích míst, protože přeci jen na ně v centru města není místo. Jediné, co mě napadá, je snížit ceny parkování v nejbližším parkovacím domě v Jaselské, kde vás přijde parkování přes den (přibližně 9 hodin) zhruba na 130 Kč, měsíčně asi 3900 Kč. A to mi přijde jako poplatek za měsíční parkování trochu moc. Zamyslete se nad tím.

Parkovací dům Jaselská

Málo autobusových spojů do vesnic

Myslím tím samozřejmě i příměstské části. Napíšu to asi takto. Dobře, když nejsou parkovací místa, necháme auta v garáži a pojedeme do města městskou hromadnou dopravou, ale ani to však není vyhovující. Když mi končí vyučování o půl čtvrté, právě mi jede poslední odpolední MHD, které samozřejmě nestíhám. Vadí mi, že další jede až za 3 hodiny v půl sedmé. Podobná situace vzniká, když jedu ráno později, potřebuji se dostat do Mladé Boleslavi po 7:15, kdy jede poslední ranní MHD. Další jede do města až ve 13:15, tedy o 6 hodin později.

A to ani nemluvím o tom, že daná linka MHD sem jezdí pouze v pracovní dny. O víkendu ani o prázdninách se do města prostě městskou hromadnou dopravou nedostanu. Celou dobu tu mluvím o konkrétní lince č. 32. Určitě se najdou i další, které mají stejný problém, ale já využívám pouze tuto. Vím, že je to spíše věc obce, která by to měla řešit, ale jde o finance. Město by podle mého názoru mohlo více dotovat MHD pro vesnické spoje a trochu omezit městské "metro", které jezdí po sto metrech každých 15 minut.

Chování řidičů MHD vůči studentům

Nebudu tu psát o situaci, kdy řidič nezastavil na zastávce, i když jsem mu při nástupu sdělil místo výstupu (nejedná se o MHD). Ani nebudu psát o zpětném pozdravení, které část řidičů MHD asi nezná (chápu, že řidič denně zdraví stovky lidí, ale když nepozdraví mě jako studenta a za mnou starší paní ano, tak mi to přijde trochu, no..). Chci napsat o neochotě řidiče MHD vyčkat pár sekund na tělesně postiženého, což se mi právě minulý rok v létě s kamarádem stalo.

Byl horký letní den, já a můj kamarád jsem pospíchali na autobus. Věděli jsme, že jdeme trochu pozdě, a tak jsme zrychlili, abychom ho stihli. Zbývalo pár desítek metrů na zastávku a my jsme si všimli, že autobus už zastavuje. Byl jsem vzadu, ale můj kamarád ho stihl doběhnout. I přesto, že řidič viděl kamaráda o berlích, stejně mu nezastavil, jen mávl rukou a odjel. Následovalo čekání v horku na další autobus.

To jsou podle mě hlavní a nejdůležitější problémy našeho města. Řeším právě ty, které se mě týkají dnes a týkat budou i v budoucnosti. Proto bych chtěl skrze tento článek říct, co si o tom všem myslím. Jak by se otázky daly řešit už není na mně, ale na vedení města. Za čas uvidíme, zda-li se některé z těchto věcí zlepší či ještě více zhorší.

Článek je směřován i pro čtenáře, kteří nejsou z Mladé Boleslavi. Velice by mě zajímalo, jaká je situace ve vašich městech, jaké jsou hlavní problémy podle vás. To samé by mě zajímalo i od Boleslaváků, kteří budou číst tento článek. Byl bych rád, kdybyste mi napsali, jestli se mnou souhlasíte a nebo na věc máte jiný názor. Pokud se vám článek líbí, sdílejte, možná se dostane k někomu, kdo s tím může něco udělat.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53020)
První zkušenost ... (43163)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35483)
Recenze autokemp... (26022)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay