Reklamy kolem nás

Reklamy kolem nás

Chtěl bych napsat krátký článek o reklamě. Jak působí na lidi a svět kolem nás a jak by svět vypadal bez ní. Před napsáním tohoto článku jsem si četl několik jiných článků a slohových prací na toto téma, tak chci článek vést trochu jiným směrem, aby na internetu nebyl další skoro stejný článek o reklamě. Hlavní podstatou tohoto článku je čtenáře donutit zamyslet se nad reklamou, jak ovlivňuje jeho a okolí kolem.

Reklama je všude

Opravdu v dnešní době není lehké nenarazit na reklamu. Ať už na ulici, na billboardech, v MHD, v rádiu, v televizi, na internetu, no prostě úplně všude. Vzniká čím dál tím více firem a přece každá firma chce být známá, tak investuje do reklamy. A to samozřejmě způsobuje čím dál tím více reklam. Trochu mi to připomíná jeden díl seriálu Futurama, kdy byly v budoucnosti reklamy i ve snech.

Google reklamy

Reklama na internetu

Pro mě, jakožto každodenního uživatele internetu je tato reklama nejhorší. Setkáváte se s ní na většině stránkách. I na mém blogu je reklama, protože využívám neplacený hosting. Vezmeme si třeba Google. Každý ho denně používá, tak určitě víte o čem píšu. Zkusil jsem vyhledat dotaz dovolená a z prvních dvanácti odkazů na začátku stránky bez rolování (pokud počítám i sloupek napravo) jsou pouze 3 skutečné výsledky (obrázek nad tímto odstavcem). Věřím tomu, že Google potřebuje peníze, ale tohle množství je opravdu moc. (Podobný článek o reklamách na Googlu napsal Tomáš Erlich)

Svět bez reklam

Umíte si představit svět bez reklam? Mnozí lidé nadávají, když jim do filmu střihnou několikrát reklamy. To je pochopitelné, ale umíte si představit, jaké by to bylo bez nich? Vezmeme-li si třeba soukromou televizi. Reklamy jsou jediným přínosem financí a bez nich by tato televize neměla na koupi nebo výrobu pořadů. Nebo filmy, bez reklamy byste se o nich jen těžko dozvěděli a některé filmy by ani nevznikly. A pak třeba samotný internet. Díky reklamám máte plno aplikací, programů a her zadarmo, zadarmo třeba videa na YouTube, internetové služby a dokonce i Facebook. Vždyť Facebook je zadarmo hlavně díky reklamám.

Vyhledávání Google v roce 2015 (obrázek Tomáše Erlicha)

A to je konec mé krátké úvahy nad reklamou. Nemůžu říct, že mi reklama vadí nebo jí zbožňuji, musím jí brát jako součást života. Možná jednou začnu s Google AdWords a reklama mi bude vynášet na správu tohoto blogu. Zajímalo by mě, jak reklamu berete vy. Podělte se o váš názor napsáním do komentáře. Doufám, že vás článek alespoň na chvíli donutil se nad tím zamyslet.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

  1. Agnes Flora

    dne 22. března 2024 14:54

    Nemohl jsem uvěřit online půjčce, dokud jsem ji nepotvrdil, a byl jsem velmi šťastný, když jsem ji dostal od pana Pavla, vy všichni, kdo potřebujete půjčku, by se měli obrátit na pana Pavla, aby vám pomohl. Pracuji 2 roky jako kadeřník a nemohl jsem mít peníze na živnost, takže jsem se snažil najít skutečnou společnost, která mi může pomoci s půjčkou. Tehdy jsem viděl lidi, kteří svědčili o panu Paulovi, kteří mají pomohl jim získat půjčku, takže jsem také kontaktoval pana Pavla a on mi pomohl s půjčkou, o kterou jsem požádal, ve výši 30 000,00 eur. Jeho email zde:paulisagoodloangive11@gmail.com

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55010)
První zkušenost ... (52416)
Zombie apokalyps... (48889)
Rozdíl mezi geek... (47025)
Android 6.0 Mars... (38618)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Rozdíl mezi geekem ... (12)
Komentáře
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...
Agnes Flora u článku
Reklamy kolem nás
Nová Půjčka u článku
Reklamy kolem nás
Maria Kamakova u článku
Reklamy kolem nás
Maria Kamakova u článku
Reklamy kolem nás