Recenze myši Sculpt Comfort

Recenze myši Sculpt Comfort

Koupil jsem si myš Sculpt Comfort od Microsoftu. Je to speciální optimalizovaná myš pro Windows 8, funguje ale i na Windows 7, Mac OS X a Android. Je bezdrátová, používá technologii BlueTrack. Myš má speciální tlačítko s logem Windows 8, které má speciální funkce pro ovládání režimu Metro a posouvání mezi aplikacemi. Chci napsat krátkou recenzi o jejím měsíčním používání, očekávání versus realita.

Specifikace

Myš má takové klasické rozměry středně velké myši, myslím si, že to sem do recenze nemá cenu přesně vypisovat. Hmotnost by měla být 136 gramů včetně baterií. Materiál horní a spodní části je matný a lesklý plast, z částí kolem je guma. Připojení je řešeno přes Bluetooth 3.0 s dosahem asi 10 metrů a slibovanou výdrží na bateriích 10 měsíců. Senzor BlueTrack má 1000 ppi, 8000 FPS a až 72 IPS. V balení nalezneme s myší i baterie a pár manuálů, které jsou velmi jednoduché. Cena se pohybuje přibližně kolem 750 Kč.

Tlačítka

Na myši můžeme najít dvě hlavní tlačítka. Vrchní, které slouží jako střední tlačítko, má i kolečko, které umožňuje rolování nahoru a dolu, ale také doprava a doleva. Boční tlačítko slouží pro speciální funkce Windows 8. Je dotykové, umožňuje kliknutí a přejetí nahoru a dolu. Kliknutí vás přesune do režimu Metro, druhé kliknutí zpět. Přejetí dolu vysune levý panel s otevřenými aplikacemi a přejetí nahoru umožňuje přepínání mezi aplikacemi.

Pokud čekáte ještě něco, budu vás muset zklamat. Upřímně, čekal jsem ještě možnost přejetí doleva a doprava, ale to je bez funkce. Hold jsem špatně pochopil, že 5-ti směrné tlačítko je to Windows tlačítko, ale právě vrchní kolečko. Avšak neztrácejte hlavu, komu by se nelíbily funkce přejetí tohoto tlačítka Windows, může si je jednoduše přenastavit v centru myší a klávesnic od Microsoftu. Stačí vybrat váš operační systém a stáhnout aplikaci. Budete moct změnit funkce tlačítek a přejetí, dokonce i vytvořit své.

Microsoft Sculpt Comfort Mouse Microsoft Sculpt Comfort Mouse Microsoft Sculpt Comfort Mouse Microsoft Sculpt Comfort Mouse

Ergonomie a pohodlí

Jak jsem již psal, horní část tvoří lesklý černý plast, dolní část je z matného černého plastu a rám, podél stran je z černé gumy. Celkově myš se drží poměrně pěkně, sedne ruce, všechny prsty až na malíček se nedotýkají podložky. Trochu špatně je tu volená pozice pro rolovací kolečko, je trochu vyvýšené a přesun z tlačítka na kolečko není zrovna hladký. Hlasitost při stisknutí tlačítek je normální, spíše tišší, také při stisknutí středního tlačítka - kolečka není žádný kravál, čehož jsem se trochu z minulosti bál.

Stisknutí tlačítka Windows není tak propracované, čekal jsem to mnohem jednodušší. Při stisku musíme trochu zatlačit, což může zavinit malé posunutí kurzoru, ale to nevadí. Povrch modrého tlačítka Windows je gumový, docela hladký. Pohybovaní prstem na tomto tlačítku není žádný problém. K bateriím se dostaneme odepnutím horní částí myši. Myš vyžaduje 2 AA baterie, které jsou obsaženy v balení a měly by vydržet 10 měsíců. Zespodu myši najdeme tři věci. Kontrolku s modrým laserem BlueTrack, tlačítko pro vyhledávání Bluetooth a vypínání myši.

Oficiální video Sculpt Comfort Mouse od Microsoftu:

Používání

Myš jsem ihned po vybalení zkusil u svého notebooku s Windows 8. První vyhledání proběhlo v pohodě během několika vteřin, stačí jen zmáčknout vyhledávací tlačítko zespodu myši. Bluetooth myš hned našel a byla ihned v provozu. Žádné ovladače a drivery jsem nenašel, asi nejsou potřeba. K myši jsem si stáhl i centrum myší a klávesnic od Microsoftu, které jsem zmiňoval již dříve. Původní citlivost mi vřele vyhovuje.

Brzo to bude měsíc každodenního používání, a tak bych vám rád napsal, co je dobré a na co si dát pozor. Myš je v pohodě, stále ve stavu, ve kterém jsem ji koupil. Horní plastový povrch není tak znečistěn jako u mé minulé myši, ale to asi nebude myší. Povrch mi však přijde pořád příjemný, zvykl jsem si i na citlivost posouvání kolečka. S myší jsem zatím plně spokojen až na občasné výpadky. Jednou do týdne se mi stává, že myš při práci z ničeho nic přestane fungovat. Po vypnutí a zapnutí opět normálně funguje.

Moje hodnocení

Název: Sculpt Comfort
Výrobce: Microsoft
Rozhraní: bezdrátová
Technologie: BlueTrack
Ergonomie: 85 %
Design: 92 %
Ovládání: 79 %
Přesnost: 96 %
Hodnocení:
88 %

Podobné články

Poslední články

· Můj názor na CES 2015 (18.01.2015)
· Recenze Google Nexus 5 (25.05.2014)
· Jak dnes využívám cloud... (25.01.2014)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Vlastimil Veverka

  dne 26. dubna 2018 10:34

  Hodnocení lze brát jenom v případě, že myš funguje.
  Koupil jsem zákazníkovi tuto myš a přestává pracovat. Po vypnutí a znovu zapnutí chvíli pracuje a po 5 min přestane pracevat co s tím?

 2. Dominik Fryč

  dne 26. dubna 2018 20:47

  Myš používám dokonce právě teď, tedy již více než 4 roky a pořád spolehlivě funguje. Pokud s ní máte jakýkoliv problém, obrátil bych se na prodejce.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55075)
První zkušenost ... (52591)
Zombie apokalyps... (49051)
Rozdíl mezi geek... (47474)
Android 6.0 Mars... (38709)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Reklamy kolem nás (15)
První rok studia ob... (13)
Komentáře
Kamakova u článku
Reklamy kolem nás
Aleš Jan u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...