Hotel Mare Monte Beach

Hotel Mare Monte Beach

Možná jste si všimli, že jsem byl nějakou dobu neaktivní. Důvod je podle mě jasný, byl jsem na dovolené. Konkrétně v hotelu Mare Monte Beach na Krétě, v Řecku s cestovní kanceláří FIRO-tour. V hotelu se nám velmi líbilo, tak jsem se rozhodl napsat takovou svojí recenzi s vlastními přiloženými fotografiemi. Nebude to ale až taková recenze, chci také přiblížit hotel a napsat, jaké tu jsou možnosti.

Umístění hotelu


Bazén Pohled z plážového baru Bazén ze vstupu na pláž Divadlo

Hotel

Prvním bodem je určitě hotel. Jako budova je poměrně velký. Pokud ale jedete po hlavní silnici před hotelem, není za palmami vidět. Hned při vstupu je vidět recepce a chodba k jídelně. Po celé budově, ale i v okolí, je bezdrátové připojení WiFi zdarma (heslo je maremonte). Celý komplex má přes 900 pokojů (myslím), které jsou rozprostřeny v patrech hotelu a v apartmánech kolem. U jídelny je hlavní bar, dole kulečník a stoly pro stolní tenis s WC.

Recepce a chodba k jídelně Snack Bar Fontána se žábami a kachnami Západ slunce

Pláž

Druhá nejdůležitější věc je pláž. Celá je písčitá a vstup do moře je velice pozvolný. Písek je krásně jemný, bez kamínků. Je to nejdelší pláž na Krétě dlouhá 8 km. Vhodná jak pro malé děti, tak pro velké. Pláž je velice rozlehlá, nemačká se na vedlejší. Je to asi 15 minut chůze po pláži do městečka Georgioupoli. Doporučuji ranní procházku nebo běhání, asi tak kolem sedmé hodiny. Lehátka na pláži jsou zdarma, ale není jich moc. Proto je dobré tam před snídaní donést osušky. Pláž je hned u hotelu, hned u bazénu. Přímo na pláži není bar, ale asi 50 metrů směrem k hotelu u bazénu.

nejdelší pláž na Krétě Pláž směrem ke Georgioupoli Náš apartmán s výhledem na moře Při východu slunce

Bazén

Třetí důležitou roli hraje bazén. Samozřejmě nejedete na dovolenou kvůli bazénu, ale moři. I přesto je bazén důležitý. Vždy byl teplý, teplejší než moře, 15 metrů od něj je bar s WC. Je poměrně velký, obklopován krásnými palmami. Blízko ke všem apartmánům a hotelu. Na pláž je to asi 50 metrů. Část bazénu je vymezená pro malé děti (0,60 m), pak se hloubka pomalu zvětšuje až do 2,90 m. Krásně se tu děti vyblbnou, ale dá se tu i vytrvalostně plavat. Délka je podle mě asi tak 30 metrů.

Kytka Z Heraklionu Petang s minigolfem Příchod na pláž

Moře

Moře bylo vždy po ráno pochopitelně trochu studenější. V našem červnovém termínu jsme měli teplotu (vzduchu) asi kolem 28° C, takže moře nebylo až tak teplé jako třeba v červenci nebo srpnu. Ale po odpoledních a po večerech to bylo kafe. Jak už jsem psal, vstup do moře je pozvolný, celou dobu písčitý. Je tu hodně mušlí, sice malých, ale občas i nějaká ta velká. Občas jsou tu i krásné oblázky, pěkné kamínky. Zkoušel jsem se i potápět, ale nic moc jsem nenašel. Krásně se tu plave s výhledem na širé moře nebo na osmikilometrovou písčitou pláž.

Sladkovodní jezero nedaleko Georgioupoli Část jídelny Řecké kachny Projížďky na koni po pláži

Jídelna a stravování

Jídelna je v té hlavní chodbě od recepce, určitě ji každý najde. Na to, jak je hotelový komplex velký, je ale jídelna poměrně malá. Pokud nepřijdete na snídani, oběd nebo večeři včas, může se vám stát, že budete stát frontu, dokud se neuvolní nějaký stůl. Obvykle se jídla podávali dvě hodiny (např. oběd 12:30 - 14:30). Každý den byla jiná tradiční večeře. Střídá se tu typická řecká, italská, francouzská, mexická, večeře s mořskými plody a další. Mimo to tu bylo jídlo, které bylo skoro vždy stejné. Většina jídel se ale pořád měnila. Oproti jiným hotelům, ve kterých jsem byl, mi přišel výběr jídel trochu chudší a to samé dekorace. Ale musím doporučit každodenní úžasné dezerty, které ukončovaly každou mou snídani, oběd i večeři. Další zajímavá věc byla řecká šetřivost. K obědu a večeři jsme si nápoje nemohli jen tak dojít načepovat z automatu, ale museli jsme si říct pobíhajícím servírkám a čišníkům.

Hotel z bazénu Hotel z pláže Sladkovodní jezero nedaleko Georgioupoli Sladkovodní jezero nedaleko Georgioupoli

Sportovní aktivity

V hotelu je samozřejmě mnoho možností sportovních aktivit. V budově jsou stoly pro stolní tenis, kulečník, na pláži volejbalové hřiště v písku, v areálu hotelu je pak tenisový kurt, petang, minigolf a hřiště pro malé děti. O zábavu se stará animační tým, který pořádá různé soutěže a hry nejen pro malé. Já jsem se zúčastňoval plážového volejbalu s francouzským animačním týmem. Pro domluvu s nimi nepotřebujete umět jejich jazyk, stačí pouze základy angličtiny. Při hře se pak stejně používají jen určitá slova. Animační týmy se tu celý rok střídají, v létě uprostřed sezony tu je i český animační tým.

Georgioupoli Ulice Georgioupoli u pláže Vstup do hotelu Hlavní bar

Výlety a okolí

Nedaleko hotelu se nachází malé městečko Georgioupoli. Je tu několik stánků a obchodů, kde můžete kupovat suvenýry a různé praktické věci. Je tu i možnost jet na výlet krásným vláčkem. V okolí je nedaleké sladké jezero (asi 3 km). To musím doporučit, vláček vás doveze k jezeru a odtud můžete každou hodinu nasednout na další, který vás odveze zpět do Georgioupoli. U jezera si můžete půjčit šlapací loď pro 2-5 osob a krásně si to všechno projet. Jsou tu i želvy, které můžete z loďky vidět. Pak i červené a zlaté rybky, hady, kraby a dokonce i kozy. Další pěkný výlet je na vodopády, tam jsem ale nebyl. Jak jsem psal, pláž před hotelem je dlouhá 8 km, tak je také pěkné si jí celou projít.

Hotel při západu slunce První chod oběda Když jsem hrál s Francouzi Pláž z moře

Shrnutí a osobní hodnocení

Hotel se mi velice líbil, je rozlehlý a má krásný areál. Pláž je naprosto fantastická, krásně jemný písek a není namáčklá na jiném hotelu. Bazén vždy teplý, moc lidí do něj nechodilo, takže super plavání. Všude kolem jsou veliké krásné palmy, které stíní na některá lehátka u bazénu, takže nemusíte vyhledávat stín. Celkově je to tu bohatě osázené. Bary mají docela pěkný výběr ať už nealkoholických, tak i alkoholických drinků a koktejlů. Nutno napsat, že jsem měl All-inclusive, jinak by koktejly a mnoho jiných věcí byly za peníze. S jídlem jsem byl také spokojený, jenom ten výběr byl trochu ochuzený a na pití jsme museli vždy čekat, než ho servírka nebo čišník donese. Takže já jsem s hotelem velmi spokojený a doufám, že se sem ještě někdy podívám.


Podobné články

Poslední články

· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Tvorba nového webu SPŠ M... (19.01.2016)
· Co to jsou emoji (31.10.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55075)
První zkušenost ... (52591)
Zombie apokalyps... (49051)
Rozdíl mezi geek... (47474)
Android 6.0 Mars... (38709)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Reklamy kolem nás (15)
První rok studia ob... (13)
Komentáře
Kamakova u článku
Reklamy kolem nás
Aleš Jan u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...