Kvalitní levná domácí tiskárna

Kvalitní levná domácí tiskárna

Už dlouhou dobu doma používám tiskárnu Canon PIXMA MP520, která se v dnešní době už ani neprodává. Svoje roky si již odsloužila, nehledě na chybu displejem, který už nějakou dobu nefunguje. Je na čase vybrat pro naší domácnost novou kvalitní tiskárnu, která bude levná a bude splňovat všechny naše požadavky. Podíváme se tedy, jestli nějakou takovou tiskárnu v českých obchodech najdeme.

Něco málo o mé staré ..tiskárně

Tiskárna Canon PIXMA MP520

Používám inkoustovou tiskárnu Canon PIXMA MP520. Je to obyčejná tiskárna s kvalitním tiskem fotografií, včetně kopírky a skeneru. Tiskne s rozlišením 4800×1200 dpi v různých velikostech papíru, životnost prý 100 let. Nabízí široký sortiment speciálních fotopapírů Canon, rychlé a plynulé kopírování a skenování a tiskárna má také barevný TFT displej s úhlopříčkou 2", který je však u mé tiskárny nefunkční.

Zaměřil jsem se tedy na výběr nové tiskárny, která by měla být kvalitní, splňovat následující požadavky a měla by být za přijatelnou cenu. Vzhledem k tomu, že tiskárnu používám maximálně jednou týdně, nejsem žádný náročný uživatel, takže jsem se rozhodl, že nepotřebuji laserovou tiskárnu, proto jdu opět do inkoustové. V dnešní době se dají najít i levné náplně do tiskáren, takže to pro mě nebudou až tak hrozné náklady.

Mé požadavky na novou tiskárnu jsou následující:

 • Inkoustová, určitě barevná
 • Kvalitní skener, kopírka
 • Čtečka paměťových karet
 • Možnost připojit do sítě
 • Oboustranný tisk

V poslední době jsem docela dost používal skener, proto bych byl rád, kdyby nová tiskárna měla skener kvalitní s možností skenování bez zapnutého počítače. Určitě bych ocenil možnost připojení do sítě, nejlépe pomocí WiFi, ale až tak na tom netrvám. Nynější tiskárna je připojená pouze pomocí USB kabelu k počítači, takže by to takový problém nebyl, ale určitě by mi to zjednodušilo práci. Ohledně rozměrů tisknutí mi stačí pouze A4, možná třeba A5, ale žádné speciální nepotřebuji.

Canon PIXMA MG5450

Výsledek mého hledání

Po dlouhém hledání na několika internetových portálech a čtení recenzí jsem došel k závěru. Vybral jsem tiskárnu Canon PIXMA MG5450, tedy opět od značky Canon. V celku splňuje má očekávání, moc jsem nedoufal, že za takovou cenu tu bude kvalitní tiskárna podle mých požadavků. Je to tedy inkoustová barevná tiskárna s možností připojení přes WiFi. Umožňuje tisk z cloudu, což jsem také chtěl.

Má 3" TFT displej, tiskne s 5 inkousty. Rychlost barevného tisku je prý 10 obrázků za minutu, ale v recenzích jsem se dočetl, že před tiskem delší dobu nabíhá, ale to snad není takový problém. Uživatelé taky v recenzích vytýkali hluk při prvním tisku, ale to by mi až tak nevadilo. Skenování a tisk je s vysokým rozlišením, tisk je možný ze smartphonů nebo tabletů za pomocí služby Google Cloud Print, což také ocením. Jsem šťastný, že mám vyřešen dárek k Vánocům pro rodinu a za cenu 2.499,- je to ideální tiskárna pro domácnost se stejnými požadavky.


Podobné články

Poslední články

· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Tvorba nového webu SPŠ M... (19.01.2016)
· Co to jsou emoji (31.10.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Miroslav Sedlák

  dne 31. října 2013 20:01

  Leta už mám laser a za inkoust bych to nevyměnil. Pořád hlídat stav inkoustu.... Zasychání hlav... Prostě nikdy více.

 2. Dominik Fryč

  dne 31. října 2013 20:43

  To je sice pravda, ale pro domácnost, kde se netiskne často, je laserová tiskárna podle mě zbytečná. Barvy měním, tak dvakrát do roka, s tím nemám problém. Navíc ta cena je docela rozdílná, samozřejmě, že když bych tiskl často, určitě bych přemýšlel o laserové.

 3. JAN DRDA

  dne 31. října 2013 21:00

  Ja mam laserovou tiskarnu a taky bych nemenil. Toner menim tak jednou za rok az dva a vubec neni drahy - v porovnani s tisknulevne je ta cena cca stejna jak za ten inkoust. A navic rychlost tisku je cca dvojnasobny takze nemusim cekat tak dlouho a zahrivani tiskarny pri spusteni je 15 sekund takze taky nic hrozneho. Cena za tiskarnu byla stejna.

 4. lední brtník

  dne 01. prosince 2013 14:21

  ano, tiskárna do domácnosti má mít síťové rozhraní.
  ovšem mizerně průchodné wifi, které zvláště při tisku datově náročné grafiky (pdf, rozsáhlejších dokumentů office) omezuje ostatní wifi uživatele, to je u tiskáren špatný vtip.
  osobně už jedině laserovku, ale uživatelé mají různé preference.

 5. Jaroslav

  dne 03. února 2015 10:20

  Tuhle tiskárnu nikdy. CCa po 14 dnech po záruce to hodí chybovou hlášku a chce to servis. Jsou to vydříduši. POdívejte se na recenze.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?




TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55149)
První zkušenost ... (52838)
Zombie apokalyps... (49283)
Rozdíl mezi geek... (47987)
Android 6.0 Mars... (38824)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Reklamy kolem nás (16)
První rok studia ob... (13)
Komentáře
bermudez u článku
Reklamy kolem nás
Kamakova u článku
Reklamy kolem nás
Aleš Jan u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás