Nejotravnější lidi Facebooku

Nejotravnější lidi Facebooku

Dnes bych rád napsal krátký článek o tom, jaké nejhorší typy lidí můžete na Facebooku potkat a vsadím se, že určitě znáte nějakého člověka, který do alespoň jedné kategorie patří. Ke článku mě inspirovalo jedno zajímavé video, kde autor vtipně rozřazuje právě tyto typy lidí do desíti skupin. Ty si v článku krátce probereme. Někdy se opravdu můžeme setkat s případy, nad kterými zůstává rozum stát.

Facebook je starý již přes 10 let a denně má online kolem miliardy uživatelů. Za tu dobu ho několik lidí začalo využívat jako svůj zápisník, co právě dělám, někdo ho používá jako osobního psychologa a někdo tam pouze hází odkazy na svoje články jako třeba já. Ale teď budeme mluvit o těch horších typech. Někteří otravní lidé používají Facebook právě jen pro určité činnosti a právě o nich budu psát.

Úchylák

To je člověk, co nikdy nic nenapíše, na jeho zdi nenajde žádný jeho napsaný příspěvek. Taky nikdy nepoužije tlačítko To se mi líbí a nikdy zásadně nic neokomentuje. V podstatě o něm vůbec nevíte, ale on ví o vás úplně všechno. Cokoliv napíšete, cokoliv se vám líbí, o všem hned ví. Poznáte ho tak, že ve skutečnosti, když mluvíte o nějaké své nedávné činnosti, řekne: "Jo, to jsi psal včera na Facebooku." nebo "Viděl jsem, že si tu jeho fotku komentoval."

Spammer

Druhým typem je spammer. Člověk, kterého asi většina lidí zná. Píše na Facebook o každé kravině, co ho napadne nebo co dělá, sdílí cokoliv, co mu přijde vtipné a komentuje vše, co ostatní dělají nebo sdílejí. Většinu jeho příspěvků může také tvořit sdílení každé otázky na jeho Ask.fm profilu. Pokud na jeho zdi chcete najít, co měl včera k obědu, dá vám sakra práci, dojet až dolu. Takoví lidé obvykle píši statusy typu: "Posilování, sprcha, film." nebo "Právě si vychutnávám svůj Bubble tea."

Zloděj statusů

Dali jste někdy na Facebook něco a po chvíli si uvědomili, že konverzaci ovládl někdo úplně jiný? Buď ji převzal nebo úplně změnil téma. Mezi tento typ patří hlavně lidé, co vám z vaší zdi okopírují něco vtipného, co jste sdíleli a pak si to dají k sobě. Myslím si, že opravdu nevědí, co je podstatou tlačítka sdílet.

Vyhledávač pozornosti

To jsou ti lidé, co napíší jen krátký tajemný status, ze kterého vůbec nezjistíte, o co jde nebo co se stalo. Statusy typu: "Nemůžu tomu uvěřit!" nebo "Tohle nikdo z vás nezažil!" A pak čekají, až se chytí člověk, který se zeptá, co se děje. A stejně se nikdy nedostanete k jádru problému. Jen to pořád dál a dál natahuje. Místo toho by nejraději napsal: "Jen se dožaduji pozornosti, lajkujte a komentujte, aby mi bylo líp."

Propagátor

Takového člověka určitě většina lidí zná, sám jsem takový malý propagátor svých článků. Ale bývá to mnohem horší. Člověk tohoto typu vám posílá neustále pozvánky na nějaké akce, co se každý den koná. Může také neustále zakládat skupiny a do každé vás samozřejmě pozve, nebo chce, abyste mu dali To se mi líbí na jeho novou stránku typu: "Dej lajk pro chudé děti v Africe."

Herní závislák

Všichni je nesnášíme. Hraje třeba FarmVille, mimochodem což je jedna z nejhorších her na Facebooku, a neustále vám zaplavuje zeď zbytečnými blbostmi typu: "Právě jsem zasadil strom." nebo "Pošli mi jeden materiál pro dokončení výstavby stodoly." Tohle úplně nejvíc nesnáším. Nejhorší je, když tuto aplikaci zablokujete, zanedlouho vám pošle pozvánku do jiné hry.

FarmVille - jedna z nejhorších her na Facebooku

Kazatel

Dalším typem je kazatel. Píše na zeď takové informace a zprávy, co nikoho nezajímají nebo něco o Bohu. Tady mě pobavila jedna věc. Autor videa, které mě inspirovalo, píše: "Přijdu na Facebook a připadám si jak v kostele." Takových lidí moc neznám, ale určitě bych mezi ně mohl zařadit ty, co píšou na zeď citáty nějakých slavných nebo známých osobností, snad aby vypadali dospěle nebo fakt nevím proč.

Opilec

Jeden z nejlepších typů. Hodně takových lidí v mém věku neustále píší na zeď, jestli jde s ním a jeho kámoši někdo večer pít do baru nebo na nějakou diskotéku. Pak jen přidává fotky z těchto akcí, na kterých už je vidět, že toho má asi trochu vypito. Druhý den je zajímavé pozorovat jeho zeď, jak jednotlivé příspěvky za sebou mizí. Ještě vtipnější je, když víte, že má v přátelích přidanou svojí mámu, která to samozřejmě všechno vidí.

Negramot

Předposledním typem je naprostý negramot. Takové typy také velice nesnáším, když vidím, jak napíší status: "nevite nekto kde stahnout parbu na trety?????" V tu chvíli si říkáte, jak vůbec mohl prolézt základku? Má ve větách tolik gramatických chyb, píše bez háčků a čárek a špatně používá interpunkci, nebo taky vůbec. Zajímavé je také to, že většina těchto lidí takhle píše přes mobil, ale sakra, když neumíte normálně psát jako lidi, proč si nezapnete automatickou kontrolu pravopisu? Tak proč pořád chybujete? Většina těchto lidí to dělá buď schválně nebo z důvodu "ušetření času".

Fňukálek/Herečka

A konečně je tu poslední typ. Typ, který pořád píše statusy o tom, že život je tak těžký, v jak náročné jsou teď životní situaci nebo taky, že jejich život stojí za... Najdou negativum naprosto na všem. Kdy už konečně pochopí, že Facebook není jejich psycholog nebo osobní deníček, do kterého si mohou postěžovat na to, jak je štve jejich život.

To je asi vše, co bych k tomu chtěl napsat. Doufám, že nepatříte k těmto lidem, ale jsem si jistý, že někoho z těchto typů určitě znáte a máte v přátelích. Přeji vám silné nervy při čtení jejich statusů. Ještě že jde zablokovat dané osoby nebo nezobrazovat žádný jejich obsah. Přikládám odkaz na originální video, ve kterém je toto rozdělení akorát v angličtině a s vtipným, ale pravdivým komentářem u každého. Zajímal by mě váš názor, který z těchto typů vás také nejvíc štve nebo jestli znáte i jiný typ, který by tu měl být. Budu se těšit na vaše názory.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Jakub Bebenek

  dne 22. únor 2014 22:40

  To já na facebooku vidím lidi (většinou to jsou holky) typu: spammer, vyhledávač pozornosti, propagátor, kazatel. Dále třináctileté holky co musí napsat jak se včera ožraly. A hlavně negramotné a fňukálky! Pane Bože kam ten svět spěje! Místo toho aby brečely nad tím jak je opustil kluk by se mohly naučit psát spisovně. Myslím že se to týká více holek ale najdou se i kluci.

 2. Tesy

  dne 23. únor 2014 12:47

  Připadá mi zbytečné toto nějak rozebírat. Facebook je o lidech, které máte v přátelích, pokud vás to se*r že píšou nebo se chovají nevhodně tak je několik možností - odebrat z přátel, přestat odebírat jejich feed.
  Když sbíráte přátelé jak pokemony tak se není čemu divit, pokud však na Facebooku máte jen lidi, které znáte tak ve většině případů se to dá odfiltrovat a vidíte jen to co chcete.

 3. Dominik Fryč

  dne 23. únor 2014 13:22

  Máš naprostou pravdu. Já mám na Facebooku přes 100 přátel s tím, že asi jen pár jich neznám osobně. Z těchto lidí se tu však najde pár exemplářů, kteří právě patří do těchto otravných skupin. Samozřejmě, že u všech takových lidí, kteří na Facebook píší takové výplody, o které nestojím nebo mě prostě jejich statusy nezajímají, tak u nich mám vypnuté sledování.

  Ale ten článek jsem napsal proto, že vím o těchto lidech a není jich málo. Zaráží mě to právě v dnešní době, kdy i v prohlížeči se špatně napsané slovo podtrhne červeně a o psaní na mobilu ani nemluvě. Jinak díky za zajímavý komentář oběma.

 4. LuKo

  dne 24. únor 2014 01:04

  Jsme snad na hodine cestiny? Dulezity je obsah, ne pravopis, vzdyt tomu kazdy rozumi, tak na co resit nejake i/y. Oblibeny argument negramotu...

 5. Dominik Fryč

  dne 24. únor 2014 18:31

  Samozřejmě, že jde hlavně o podstatu toho obsahu, ale nemůžu pochopit, proč nepoužíváte nebo neumíte používat interpunkci, diakritiku a myslím si, že ani velké písmeno na začátku věty by vám nezabralo tolik námahy. O pravopis až tak nejde, sám někdy udělám takovou chybu v článku, že se pak nestačím divit, jak jsem to mohl napsat.

  Já vám ale nemůžu říkat, jak by jste měli psát. Je to vaše vizitka, vy se tím prezentujete a to je pouze vaše záležitost. Podle mého názoru, člověk, co v konverzaci nepoužívá háčky a čárky, nepůsobí na druhého člověka zrovna tím nejlepším dojmem. Toť můj názor.

 6. lonye

  dne 27. únor 2014 17:05

  Ahoj Dome, tak myslím, že z mých přátel na FB bych jich hned několik našla a dokázala hned zařadit do každé skupiny....a co je nejhorší? Že z každé té skupiny se občas poznávám i já :-D

 7. Dominik Fryč

  dne 27. únor 2014 17:16

  Ahoj sestřenko, právě proto jsem ten článek napsal. Já se taky vidím jako takový menší propagátor právě svých článků, takže už to lepší nebude. Šklebící se

 8. Petr

  dne 16. březen 2014 22:23

  Náhodou jsem narazil na tvůj článek a má opravdu obrovskou užitečnost. Zaměstnat sebe a další ,,duchapřítomné,, čtenáře naprosto nedůležitými věcmi a ještě je rozvést a rozpracovat do sofistikovaného nic o ničem.
  Díky

 9. Dominik Fryč

  dne 17. březen 2014 16:54

  Nezdá se mi, že bych psal nic o ničem. Pokud účet na Facebooku nemáš, tak asi neznáš tyto typy lidí a tím pádem ti přijde článek úplně zbytečný. Dnes však většina lidí Facebook má a zná právě tyto otravné typy lidí, proto jsem to napsal. Článek neměl mít široký informační přínos, je to úvaha o tom, jak se lidé chovají právě na Facebooku.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53019)
První zkušenost ... (43163)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35483)
Recenze autokemp... (26022)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Android 6.0 Marshmal... (11)
První rok studia ob... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay