Svět bez internetu

Svět bez internetu

Poslední měsíc si prožívám zrádné období bez internetu. Nejsem bez internetu úplně, ale i tak nemůžu více méně nic dělat. Chybí mi internet? Dobrá otázka, avšak nemůžu na ni jednoznačně odpovědět. Chybějí mi hry? Sám za sebe mohu říct, že po tuto dobu offline jsou hry to poslední, co mi schází. Nejvíce mě štve, že zrovna tento měsíc mám rozdělané projekty, na kterých nemůžu pohodlně pracovat.

Nejedná se jen o práci. Sami jste si mohli všimnout, že za poslední měsíc přibyly pouze tři články a celkově blog začíná chátrat. Možná vás napadá, proč nepíšu články v textovém editoru, a pak je nezkopíruji na blog. Pokud jste již druhý týden offline, tak ani nemáte chuť psát nějaký článek. Většinou si před psaním přečtu nějaké cizí články pro inspiraci, ale ani to není možné. Momentálně jsem na nějakou dobu připojen, než internet opět vypadne. Doufám, že stihnu alespoň dopsat tento článek.

Není to ale tak zlé, jak se zdá. Za poslední měsíc internet nešel pouze dvakrát týden v kuse, zbylý čas vypadává. Navíc celá rodina máme internet v mobilu, což je v dnešní době už podle mě standard. Internet však není tak rychlý, aby bylo možné koukat na videa, prohlížet desítky stránek a už vůbec ne hrát hry. Ale na takové to životní minimum, jako odeslat příkaz z internetového bankovnictví nebo zkontrolovat novinky na Facebooku, to stačí. Myslím, že bez mobilního internetu bych se opravdu cítil jako v době kamenné.

Svět bez internetu

Má to i svá plus

Nemyslete si, že jsem rozmazlený závislák na internetu. Mám koníček, který vyžaduje internet, tak se nedivte. Ale i přesto uznávám, že fungování bez internetu je možné a přineslo mi to doposud mnoho nových zážitků. Věřte nebo ne, ale začal jsem pravidelně jezdit na kole okruh po okolních vesnicích na výdrž i rychlost. Koupil jsem si nové vybavení a jezdí se mi krásně, tedy když je dobré počasí.

A to mě přivádí k dalšímu důležitému bodu. V březnu a polovině dubna bylo více méně pěkné počasí. Ovšem jakmile začnu mít potíže s internetem, i počasí se zkazí. Přesto se některé dny vyjasnilo a já mohl vyrazit fotit. Mám nový smartphone s možností focení tzv. sférických snímků. Jedná se o fotky, které zachycují okolí kompletně kolem vás, od nebe až po zem pod vámi. Začínám fotit místa v okolí a přidávat je na Google Mapy, takže klidně můžete navštívit můj profil a podívat se.

Bez internetu můžete najít nové koníčky, tak jako já. Dozvíte se i několik cenných informací o zapojení vaší domácí sítě a mnoho užitečných rad, jak si zkusit vlastnoručně internet opravit. To se vám ale úplně nepodaří, protože nakonec bude samozřejmě chyba v zařízení od vašeho poskytovatele internetu. Abyste si nemysleli, konec mého offline období je ještě v oblacích, takže nečekejte velkou aktivitu na blogu. Závěrem tedy, vypněte router a běžte ven hledat nové koníčky a záliby.


Podobné články

Poslední články

· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)
· Druhý rok studia oboru I... (12.09.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Petr Kirchhof

  dne 18. květen 2014 22:00

  Já jsem tento víkend konečně našel odhodlání na pořádnou vycházku. Už jsem se těšil, že udělám něco pro své zdraví, dokonce jsem šel i brzy spát. A to jen pro to, abych se druhý den probudil do hnusného a upršeného počasí, které trvalo celý den. A já tím pádem strávil opět celý víkend u počítače. Což by mi ani nevadilo, kdyby mi kvůli špatnému počasí neblbnul internet. Prostě a jednoduše se mi tento víkend kazilo vše, co se skazit mohlo Úsměv A teď strávím další týden bez internetu, protože intr SPŠ v Mladé Boleslavi je tak zaostalý, že zde není ani Wi-Fi připojení. Tím pádem se do tvé situace dokážu vžít a přeji co nejbližší termín opravy internetu Úsměv

 2. J

  dne 18. květen 2014 23:55

  Vy jste opravdu nešel ven JEN PROTO, že pršelo?

 3. Dominik Fryč

  dne 19. květen 2014 07:18

  Nevím, kde jste zjistil(a), že jsem jen proto nešel ven. Ve článku nic takového nepíšu. Jen, že ve špatném počasí asi těžko pojedu na kolo a nebo budu v přírodě fotit sférické fotky.

 4. Martin

  dne 25. květen 2014 15:03

  Pěkný námět k zamyšlení, tenduji k tomu, abych byl obecně na PC co nejméně, nemám internet v mobilu (jinak bych se z toho zbláznil). Internet používám k práci, hledání informací. Odpočívám tak, že jdu s kamarády na pivo, zahrát si tenis, na zahradu nebo do přírody.

 5. Dominik Fryč

  dne 25. květen 2014 18:53

  Ještě k tomu mobilnímu internetu, vcelku mi opravdu šetří čas i peníze. Pokud potřebuje něco vyhledat, zjistit nebo odpověď na email, nemusím čekat než se dostanu domů a nebo zapnu počítač. Dříve jsem psal stovky SMS, dnes používám Hangouts a Messenger, SMS už skoro nenapíšu a všechny konverzace vedu online zadarmo (ovšem zas musím platit mobilní internet).

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53020)
První zkušenost ... (43163)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35483)
Recenze autokemp... (26022)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay