The Walking Dead 5. série

The Walking Dead 5. série

Přesně za týden a několik hodin vyjde první díl páté série mého nejoblíbenějšího postapokalyptického seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). Čtvrtá série skončila poslední březnovou neděli, kdy se jednotlivé skupinky dostaly do Terminusu, kde je však nepotkalo nic dobrého. Každého fanouška tedy už půl roku trápí otázka, jak se skupina dostane ven z toho zpropadeného vagonu?

Nejprve bych měl asi upozornit na to, že článek je sestaven ze spoilerů a spekulací, které o páté sérii kolují internetem. Nejedná se tedy jen o potvrzené informace. Pátá série bude pravděpodobně o cestě skupiny do Washingtonu, kvůli vědci jménem Eugene, který má prý vysvětlení o vzniku celé apokalypsy. Ovšem je tu takový malý problém, a to právě Terminus, kde je skupina uvězněna. Otázkou tedy zůstává, jak se z Terminusu skupina dostane.

Premiérové fotky 5. série The Walking Dead Premiérové fotky 5. série The Walking Dead Premiérové fotky 5. série The Walking Dead Premiérové fotky 5. série The Walking Dead

Podle některých informací se vůdce Terminusu přidá později ke skupině, čemuž se mi ale nechce moc věřit. V Terminusu se sešlo několik skupinek hlavních postav, které byly doposud rozdělené. Každopádně pořád je někde v lese skupina Carol s Tyresse a malou Judith a někde jinde unesená Beth. Z traileru vyplývá, že Beth je v nějaké komunitě, která sídlí v nemocnici, jejíž znakem jsou bílé kříže na autech.

První epizoda páté série původně měla být 90 minut dlouhá, avšak podle posledních spekulací bude trvat asi hodinu. První minuty tohoto dílu by prý měly být dost brutální, tvrdí Scott Gimple. Celá série bude prý podle herců doposud nejbrutálnější a nejlepší, co zatím vytvořili. V traileru byl vidět i nový herec Tyler Williams, který s Beth utíkal z nemocnice. Skupina se dostane do Atlanty, kde bude finále středu 5. série. V této epizodě by se prý mělo objevit přes 800 chodců.

Oficiální trailer na 5. sérii seriálu The Walking Dead z Comic-Conu:

V traileru byla vidět i přestřelka přímo v Terminusu, kterou by měl podle spekulací Gareth, vůdce lidí z Terminusu, přežít. Zároveň přichází znepokojivá zpráva, která potvrzuje naše obavy, že lidé z Terminusu jsou opravdu kanibalové. Přibude také nová postava, nějaký otec Gabriel, který by již měl být v druhé epizodě. On a další herci byli viděni na natáčení v hábitech. Otec Gabriel zná pravdu o Terminusu.

Hlavní záporné postavy však prý nebudou kanibalové z Terminusu. Mary, ta žena, která vítala skupinu při příchodu do Terminusu, by měla zemřít. Pod odstavec přidávám fotku z jednoho dílu, kdy byl Rick s Michonne a Carlem u Morgana a na stěnách jsou vidět zajímavé nápisy, kterých si asi ne každý všiml. Podle toho by se měl Eugene změnit v chodce, tak uvidíme. Dál by se měl změnit v chodce Zack, což byl přítel Beth, ale ten už je mrtvý.

Fotka z jedné epizody

Také je tu nápis "the bad meat". To podle všeho naráží na kanibaly v Terminusu. Nápis "sick after blood cover" možná souvisí s Hershelem a chřipkou ve věznici a třeba "the ankle twist" může narážet na vyvrknutý kotník Beth v lese s Darylem. Že by uměl Morgan předpovídat budoucnost? Každopádně Scott Gimple potvrdil návrat Morgana do příběhu.

Carol a Daryl byli viděni spolu, takže je jasné, že se skupiny opět spojí. Daryl by navíc měl konečně najít svou pravou lásku. Také by tu měl být nějaký nový zamilovaný pár. Objevila se však také informace, že byla několikrát točena scéna s dodávkou padající z mostu, ve které údajně měly být figuríny Daryla a Carol. Prý byla také točena scéna, kde dodávka s kříži srazí Carol a vylezou z ní dvě osoby v policejních oděvech.

Premiérové fotky 5. série The Walking Dead Premiérové fotky 5. série The Walking Dead Premiérové fotky 5. série The Walking Dead Premiérové fotky 5. série The Walking Dead

V průběhu natáčení byl viděn i Andrew Lincoln (Rick Grimes) kolem scén, ovšem někomu přišlo, že tu byl pouze jako morální podpora a ne herec. Scott Gimple říká, že jeho osoba se ještě během děje hodně změní, máme se tedy na co těšit. Herec byl navíc v poslední době viděn oholen, takže Rick asi přišel o svůj vypěstovaný plnovous. Uvidíme, jestli Rick v příběhu dostane šanci se oholit.

Každopádně pátá série ještě není dotočena, točit se má prý až do listopadu. První díl vyjde 13. října, v našem časovém pásmu to bude ve 3 hodiny ráno na americké televizní stanici AMC. Jakožto správný fanoušek se určitě budu koukat. Pro ostatní, co si raději vyčkají na české titulky, bude díl přeložen během pondělí na webu tvguru.cz, kde The Walking Dead sleduji. Taktéž musím napsat, že většinu informací o 5. sérii jsem čerpal právě odsud. Těšíte se také na pátou sérii?


Podobné články

Poslední články

· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Tvorba nového webu SPŠ M... (19.01.2016)
· Co to jsou emoji (31.10.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. maťa

  dne 06. říjen 2014 23:17

  Ahoj, kdy.se budu moct podivat a kde na první díl 5serie aspoň s titulky?

 2. Dominik Fryč

  dne 07. říjen 2014 13:43

  Ahoj, psal jsem to v posledním odstavci. První díl bude určitě v pondělí během dne přeložen na webu tvguru.cz samozřejmě jen s titulky.

 3. Patrik

  dne 24. květen 2015 00:18

  Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je 5 serie někde přeložena do cz anebo to je pouze a jen s cz titulkami? Díky za info

 4. Dominik Fryč

  dne 24. květen 2015 15:32

  Ahoj, pátá série je zatím jen s titulkami, až vyjde dabing, bude podle mě vysílaný na Prima Cool, tak jako dříve.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 23 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53907)
První zkušenost ... (48900)
Zombie apokalyps... (45960)
Android 6.0 Mars... (36935)
Rozdíl mezi geek... (33561)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Komentáře
Jiří u článku
První zkušenost s eBay
Dominik Fryč u článku
První rok studia oboru IT...
Kate u článku
První rok studia oboru IT...
Monika u článku
První zkušenost s eBay
Lenka u článku
Recenze autokempu ATC Merk...