TOP 10 Google Easter Eggů

TOP 10 Google Easter Eggů

V gigantické společnosti Google nepracují pouze pracovití nerdi, co se snaží vyvíjet ten nejlepší software na světě a ovládnout internet, ale také několik šprýmařů, kteří do některých služeb Googlu přidávají i vtipné funkce nebo vlastnosti, o kterých uživatel normálně neví. V článku se dočtete o těch nejpovedenějších, na které se samozřejmě můžete sami podívat a vyzkoušet si je.

Nejprve radši vysvětlím, co to vůbec Easter Egg je, pro ty, kteří o tom nic nevědí. V češtině to je velikonoční vajíčko, ale to se moc nepoužívá. Je to vtipná funkce nebo vlastnost nějaké služby, webu či produktu, která je pro uživatele skrytá, oficiálně nezveřejněná. Většinou se jedná o vtípek od tvůrců, který je neškodný a slouží pouze pro pobavení.

1. Nerovné vyhledávání

Tento vtípek zná už hodně lidí, přesto jsem ho musel zmínit. Jde o zadání vyhledávacího dotazu do a barrel roll do vyhledávače, který vám otočí vyhledávání o 360°. Je tu i podobná funkce, ale ta vám obraz neotočí celý, pouze trochu nakloní. Můžete proto zkusit vyhledat tilt nebo askew a uvidíte sami, co se stane.

Do a barrel roll Do the Harlem Shake

2. Harlem Shake a verze pro děti

Song, který se v jednu dobu stal na internetu velice populární, pohltil i YouTube. Při zadání dotazu do the harlem shake do YouTube vyhledávače začne samotný web YouTube tvořit svojí vlastní verzi Harlem Shaku s prvky webu. Také můžete YouTube přeměnit v dětskou verzi s písmem Comic Sans a barevnými nápisy pomocí dotazu doge meme.

3. Zahrajte si hru při nudném hledání

Na Googlu při vyhledávání je možnost narazit na nějakou unikátní hru a zahrát si ji. Já jsem zatím našel pouze dvě. První hra je velice jednoduchá, stačí odrážet plošinkou, ovládanou myší, odrážet balónek, který rozbíjí destičky. Můžete si jí zahrát při zadání dotazu Atari breakout do Google vyhledávání obrázků. Druhá hra je o chránění nalezených výsledků před útočícími písmeny, které se snaží text zničit. Hru aktivujete dotazem Zerg Rush do vyhledávače.

Atari breakout Pilot v Google Earth

4. Pilotem po celé zeměkouli

V Google Earth je možnost přepnout pohled do kabiny pilota letadla nebo stíhačky. Můžete si tak proletět celý svět, třeba si zkusit vzlet z Newyorského letiště nebo africké Sahary. Do pohledu pilota se můžete přepnout pomocí klávesové zkratky Ctrl + Alt + A. Jde to řídit i joystickem, pokud nějaký máte.

5. Záludné otázky na tělo

Pokud by vás zajímalo kolik rohů má jednorožec nebo třeba jaká je otázka života, vesmíru a vůbec všeho, můžete se na to Googlu zeptat a on vám odpoví dokonce na kalkulačce. Stačí zadat anglicky dotaz the number of horns on a unicorn nebo What is the answer to life, the universe and everything? a Google vám odpoví.

6. Vyhledávání pro piráty a hackery

Pro piráty byla vytvořena nová verze vyhledávání. Najdete ji na této adrese. Při zadání nějakého dotazu dostanete hned pod vyhledávacím polem text, že bylo nalezeno několik ostrovů, místo výsledků. Navíc je jazyk upraven trochu do pirátského slangu. To samé je u verze pro hackery, akorát s hackerským slangem na této adrese.

Pirátské vyhledávání

7. Tučňák na ostrově u Antarktidy

Určitě znáte toho panáčka v Google Maps, kterého přetáhnete na určitou oblast, kterou si chcete prohlédnout v režimu Street View. Kdyby jste si náhodou prohlíželi přírodu ve Street View na ostrově Half Moon Island nedaleko Antarktidy, ten žlutý panáček na mapě se změní v tučňáka. Podobné je to třeba u LegoLandu.

8. Obrázek vaší verze Androidu

Vzhledem k tomu, že operační systém Android spadá pod Google a taky, že tuto funkci tvořili jeho vývojáři, musím přiložit jednu zajímavost, kterou má skoro každé zařízení s Androidem. Od verze 2.3 Gingerbread se vám zobrazí obrázek vaší verze Androidu, pokud několikrát za sebou kliknete v Nastavení > O telefonu na vaší verzi.

9. Tvůrce má rád jednorožce

Na hlavní webové stránce obchodu Google Play je nahoře vyhledávání. Pokud však kliknete na lupu pro vyhledání, aniž byste zdali nějaký vyhledávací dotaz a tak nechali vyhledávací pole prázdné, vyhledávač najde výsledky pro dotaz unicorns, v češtině tedy jednorožci. Nyní si tedy můžete stáhnout hru s jednorožci, písničky o jednorožcích nebo si o nich přečíst třeba knížku. Zajímavé, na co vývojáři v Googlu nemyslí.

Jednorožci an Google Play

10. Limitované aprílové džouky

V Googlu se samozřejmě ani o Aprílu vývojáři nenudí. O Aprílu v roce 2013, Google překvapil hned několika novými službami. Objevili se nové mapy pokladů, unikátní služba Gmail Blue a třeba nová vyhledávací funkce podle čichu Google Nose. Služby však fungovaly pouze přes Apríl, proto je nyní už nevyzkoušíte, pouze se můžete podívat na přesvědčivé video z dílny Google. Nezbývá nám nic jiného než se těšit, co nám Google ukáže o následujícím Aprílu.


Podobné články

Poslední články

· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Tvorba nového webu SPŠ M... (19.01.2016)
· Co to jsou emoji (31.10.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

  1. Jakub Bebenek

    dne 29. prosince 2013 23:59

    Já jsem se nachytal na Google Nose. Jednu chvíli jsem něco vážně cítil ale to byl placebo efekt.

  2. Dominik Fryč

    dne 30. prosince 2013 10:54

    Jo, to bylo dost přesvědčivé. Google zapracoval i na bohaté zásobě pachů, takže bylo co čuchat. Taky myslím, že se ve vyhledávání poprvé objevily ty chytré karty vedle výsledků.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?




TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55153)
První zkušenost ... (52845)
Zombie apokalyps... (49289)
Rozdíl mezi geek... (48016)
Android 6.0 Mars... (38833)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Reklamy kolem nás (16)
První rok studia ob... (13)
Komentáře
bermudez u článku
Reklamy kolem nás
Kamakova u článku
Reklamy kolem nás
Aleš Jan u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás