Vlastní server přes Hamachi

Vlastní server přes Hamachi

Jak tak na internetu brouzdám, všiml jsem si, že jsou docela dobré a užitečné články o serverech, hlavně herních. Hodně lidí, spíše dětí, chce mít svůj vlastní server běžící na svém počítači. I když nechci, aby v budoucnu mělo každé dítě svůj herní server, tak stejně musím tento článek napsat. Díky Hamachi můžete vytvořit soukromou virtuální síť pro několik lidí, kteří se dostanou na váš server. Článek je psán pro ty, co nemají veřejnou IP.

Pro začátek

Bylo by dobré vědět, jestli máte veřejnou IP. Pokud ano, tento návod vám asi k ničemu nebude, pokud ne, čtěte dál. Jestli nevíte, podívejte se do vaší smlouvy s providerem/poskytovatelem vašeho internetu. Budeme potřebovat stáhnout klienta Hamachi. Instalace je jednoduchá, párkrát potvrdíte a je to. Hamachi klient se vám bude zapínat vždy při startu počítače.

Vytvoření sítě

Pokud chcete rozjet vlastní server, je zapotřebí vytvořit vlastní síť. Tu založíte v Hamachi Network > Create a new network.... Zadáte jméno sítě, heslo a znovu heslo. Pokud nezadáte heslo, síť bude bez hesla pro kohokoliv. Ostatní lidé, kteří se mají připojit na váš server, musí znát jméno a popřípadě heslo sítě. Připojí se přes Network > Join an existing network.... Pokud je vaše síť bez hesla, políčko s heslem se vynechá.

Hmachi klient - přidání sítě

Běh serveru

Pokud už máte v síti připojené nějaké lidi a vidíte je pod jménem sítě v Hamachi, jste na dobré cestě. Nyní jste v jedné společné virtuální síti, takže by se v pohodě měli dostat na váš server. V nastavení serveru musíte změnit server IP. Použijte vaší Hamachi IP, kterou najdete v Hamachi klientu vedle vypínacího tlačítka. Na IP klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Copy IPv4 address. Tuto IP také použijí lidi, kteří se chtějí připojit na váš server a již jsou ve vaší síti Hamachi.

Návod je poměrně lehký, každý by to měl zvládnout. Aby se lidé mohli připojit na váš server, musíte mít vy i oni zapnutý klient Hamachi. Pokud se na váš server, ale nedostanou, ani se jim nezobrazí, vypněte pro veřejné sítě bránu Firewall. Pak by vše mělo v pohodě jít. Pokud máte nějaké problémy nebo otázky, můžete napsat do komentářů.


Podobné články

Poslední články

· Můj názor na CES 2015 (18.01.2015)
· Recenze Google Nexus 5 (25.05.2014)
· Jak dnes využívám cloud... (25.01.2014)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55075)
První zkušenost ... (52591)
Zombie apokalyps... (49051)
Rozdíl mezi geek... (47474)
Android 6.0 Mars... (38709)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Reklamy kolem nás (15)
První rok studia ob... (13)
Komentáře
Kamakova u článku
Reklamy kolem nás
Aleš Jan u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...