Co přinese Windows 8.1 #2

Co přinese Windows 8.1 #2

Nedávno jsem psal článek o nových věcech, které přibudou v nové verzi operačního systému Windows 8.1. Tento článek je druhou částí, tak si ho určitě přečtěte. Dozvíte něco o Internetu Exploreru, něco málo o Windows Store, informace o tlačítku Start nebo přihlašování rovnou na plochu. Pokud budete číst celý článek dočtete se až k důležité informaci, kolik bude celá tato aktualizace stát.

Internet Explorer 11 a verze pro tablety

Ano, samozřejmě přibude také nová verze prohlížeče Internet Explorer 11. Prý se naučil synchronizovat otevřené panely, ale pouze v Metru. Více o něm zatím známo není. Verze pro tablety nyní také dostane všechno nastavení konečně do Nastavení počítače z Ovládacích panelů na ploše. Proto bude nastavení pro tablety jednodušší a přístupnější.

Internet Explorer 11

Více možností nastavení a novinka Windows Store

V nastavení zamknuté obrazovky přibude možnost měnění obrázků po určité době. Tablet tedy může pracovat v tomto stavu jako foto rámeček. Také by tu měl být nový Kiosk mód. Jde o použití jedné aplikace pro přihlášení jednoho uživatele, kdy nepůjde dát nic jiného. Dobré třeba pro půjčování počítače pro jiného člověka pouze pro jednu aplikaci.

Windows Store by měl nabídnout automatické aktualizace pro Metrové aplikace. Určitě jste si všimli, že skoro každý den naskočí nová aktualizace a mě teda nebaví neustále chodit do Windows Storu a každý den aktualizovat. Proto se na tuto možnost těším, jestli ovšem vůbec bude.

Pro sedmičkáře

Ve Windows 8.1 se možná objeví klasické tlačítko Start, ale nevíme s jakou funkcí. V podstatě není ani jasné, jestli tam to tlačítko bude. Pokud tedy vůbec bude, může mít jednu z těchto dvou funkcí. Buď otevře Metro nebo spustí novou nabídku start. Vzhledem k tomu, že mnoha lidem vadí Metro, vznikli různé spekulace o tom, že chce Microsoft přidat možnost výběru startu buď do Metra nebo na klasickou plochu.

Windows 8.1 nové Metro aplikace

Závěrem

Další debaty se motají kolem jednoho snímku obrazovky Windows 8.1 Pro Preview (která má oficiálně vyjít 26. června). Jde o novou funkci "Fingerprint Password", což napovídá, že půjde o přihlašování nebo odemykání obrazovky pomocí otisku vašich prstů. Dále přibudou nové systémové Metrové aplikace jako je třeba budík, kalkulačka, nahrávač zvuku a videa atd. s novými ikony. A důležitá poslední informace, Windows 8.1 bude oficiálně zadarmo pro vlastníky Windows 8, potvrdil Microsoft. Více se toho dozvíme po konferenci Build (26. - 28. 6.).


Podobné články

Poslední články

· TOP 10 Windows 8 aplikac... (27.10.2013)
· Windows 8.1 oficiálně (16.08.2013)
· Co přinese Windows 8.1 #... (11.05.2013)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53020)
První zkušenost ... (43163)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35483)
Recenze autokemp... (26023)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (11)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay