TOP 10 Windows 8 aplikací

TOP 10 Windows 8 aplikací

Nedávno vyšel nový Windows 8.1 s přepracovaným Windows Store, který je nyní mnohem lepší a účinnější. Přibyla tu nabídka pro vyhledávání aplikací, lepší rozřazení do kategorií a více informacích o nainstalovaných aplikacích s lepším uživatelským rozhraním. S novým obchodem také přicházejí nové aplikace. Rozhodl jsem se tedy napsat svůj seznam v tuto chvíli TOP 10 Windows 8 Metro aplikací.

Někdy dříve jsem psal článek TOP 10 Android aplikací, ve kterém jsem ukazoval nejlepší aplikace pro Android, postupně za sebou s ikonou, popisem a odkazem na stažení. V tomto článku to udělám stejně. Ikona vpravo je odkaz do Windows Store pro stažení.

Facebook

Facebook StáhnoutWindows 8.1 přinesl novou dlouho očekávanou oficiální aplikaci pro nejrozšířenější sociální síť, Facebook. Aplikace je přehledná, zdá se mi v pohodě, plynulá a nabízí poměrně dost funkcí. Přizpůsobená stylu Windows 8.


Skype

Skype StáhnoutAplikace pro Skype ve Windows 8 režimu Metro je po vzhledové stránce propracovaná, uživatelské rozhraní je jednoduší než na desktopu, přizpůsobené pro ovládání prsty. Podle mě je asi na stejné úrovni jako aplikace pro Android.


OneNote

OneNote StáhnoutJednoduchý zápisník pro rychlé poznámky. Umožňuje nakreslit náčrtek, vložit fotografii, bodový seznam, tabulku nebo text. Výhodou se synchronizace se všemi zařízeními na různých platformách. Používám ji na zapsání nápadů na nové články.


Photoshop Express

Photoshop Express StáhnoutAdobe Photoshop Express je jednoduchá aplikace pro úpravu fotografií. Rozhraní je jednoduché, samozřejmě přizpůsobené pro dotyk. Podle mě je to jedna z nejlepších aplikací zdarma pro nádhernou úpravu fotek během několika minut.


Music Maker Jam

Music Maker Jam StáhnoutSuprová aplikace pro tvoření vlastních hudebních skladeb. Můžete si vybrat žánr a pak libovolně tvořit. Na výběr jsou tu zdarma Dubstep, Rock, Jazz a Tech House. Tvorba je velice jednoduchá, výsledný soubor je typ mp3 s pěknou kompresí.


Fresh Paint

Fresh Paint StáhnoutPěkná aplikace pro kreslení na dotykových displayích, s myší to není zas tak jednoduché. Kreslit můžete pomocí různých druhů štětců, pastelek nebo voskovek. Namíchat si můžete libovolnou barvu nebo použít již připravené.


Shazam

Shazam StáhnoutUžitečná aplikace na rozpoznávání písniček, u kterých nevíte jméno nebo si na něj nemůžete zrovna vzpomenout. Rychlé rozpoznání za pomocí jednoho kliknutí, po určení názvu můžete zhlédnout oficiální video, koupit ji nebo ji sdílet.


TuneIn Radio

TuneIn Radio StáhnoutNa výběr je tu velké množství celosvětových internetových rádií s vynikající kvalitou. K dispozici jsou i česká rádia. Možnost vyhledávat rádia podle jazyku, žánru nebo polohy. Aplikace má šikovný přehrávač s lehkým ovládáním.


Twitter

Twitter StáhnoutOficiální aplikace Twitter je přehledná, plynulá a moderně přizpůsobená vzhledu Windows 8. Lehké ovládání pro dotykové displaye a menší rozlišení. Možná by této aplikaci mohla konkurovat aplikace Tweetro, ale určitě ne MetroTwit.


Code Writer

Code Writer StáhnoutPro programátory užitečná aplikace se snadným ovládáním, více možnostmi. Nabízí psaní v různých programovacích jazycích jako je třeba PHP, JavaScript, C, Java a další. Může sloužit i jako textový editor. Pěkné barevně značené funkce.

Seznam nejlepších aplikací je aktuální v době napsání článku, tedy konec října 2013, za půl roku nebo později budou určitě nové, lepší aplikace. Do nejlepších aplikací jsem nezahrnul hry, které jdou hrát ve Windows 8 režimu Metro. Pokud znáte nějakou aplikaci, kterou by bylo dobré zmínit, klidně se o ni podělte do komentářů.


Podobné články

Poslední články

· Windows 8.1 oficiálně (16.08.2013)
· Co přinese Windows 8.1 #... (28.05.2013)
· Co přinese Windows 8.1 #... (11.05.2013)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55075)
První zkušenost ... (52591)
Zombie apokalyps... (49051)
Rozdíl mezi geek... (47475)
Android 6.0 Mars... (38709)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Reklamy kolem nás (15)
První rok studia ob... (13)
Komentáře
Kamakova u článku
Reklamy kolem nás
Aleš Jan u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...