Jak najít ztracený smartphone

Jak najít ztracený smartphone

Ceny dnešních smartphonů se pohybují i přes 10 tisíc korun a není zrovna příjemný pocit, pokud zjistíte, že vám v kapse něco chybí. Ať už se jedná o krádež nebo ztrátu, můžete se na takovou situaci trochu připravit. Poradím vám kroky, které by bylo rozumné podniknout, a jak můžete své zařízení najít. Ovšem není to stoprocentní, pořád je možné, že už svého chytrého miláčka nikdy neuvidíte.

Již jsem smartphone ztratil

Pokud jste se na tento článek narazili kvůli tomu, že se vám váš smartphone ztratil a vy nevíte jak ho najít, mohu vám trochu poradit. Jestliže má váš telefon operační systém Android, měl by v sobě mít nainstalovaný i Android Device Manager. Díky této aplikaci můžete zjistit polohu zařízení, uzamknout ho nebo dokonce smazat všechna data. Bohužel tyto možnosti jsou více méně omezené.

Ke všem těmto akcím je potřeba mít ztracené zařízení připojené k internetu, takže ho můžete vystopovat, pokud máte mobilní data nebo pokud ho má zloděj amatér připojený na WiFi a ještě vás nestihl odhlásit. Android Device Manager navíc neumí SMS příkazy, nedokáže ovládat zařízení, nerozpozná změnu SIM karty a ani nepřežije tovární reset.

Android Device Manager

Pokud však máte data a chcete své zařízení vystopovat, jděte na webovou stránku Android Device Manager a zde ho můžete zaměřit. Po nalezení lokace můžete také telefon prozvonit, uzamknout a vymazat data. Možnost uzamknout zařízení byla přidána teprve nedávno a umožňuje zamknout smartphone na nové heslo s tím, že jediné, co může nálezce telefonu udělat, je zavolat na vámi uvedené telefonní číslo.

Zatím jsem telefon neztratil

Rozumní uživatelé se na ztrátu či krádež svého smartphonu připraví ještě než se to stane. Díky jedné aplikaci přibližně za 80 Kč můžete ušetřit několik tisíc za nový smartphone. Jedná se o aplikaci Cerberus, díky které bude hledání zařízení či odhalení zloděje jednodušší. Osobně této aplikaci plně věřím a velmi se mi líbí, byla to vůbec první aplikace, do které jsem zainvestoval.

Aplikaci můžete zdarma stáhnout přímo z webu vývojáře či z Obchodu Play. První týden je aplikace zdarma. V tomto období můžete aplikaci zkusit a pokud se vám zalíbí, můžete si ji za 2,99 € koupit napořád. Proč si jí tak cením? Cerberus dokáže plně ovládat zařízení z webu či pomocí SMS příkazů, rozpozná cizí SIM kartu a pošle vám její číslo, umí fotit či nahrávat zloděje, dokáže pořídit screenshot či zvukový záznam a přežije i tovární reset.

Po stažení aplikace si vytvoříte nový účet, díky kterému se budete moc na webu přihlašovat. Po té je důležité nastavit aplikaci, aby měla povolení ovládat váš mobil a hlásit polohu. Povolíme administrátorská práva a vyplníme čísla, na která se bude při ztrátě aplikace obracet. Do webového rozhraní se dostanete na adrese aplikace Cerberus. Zde můžete kontrolovat až 5 vašich zařízení.

Nastavení aplikace Cerberus Oprávnění aplikace Cerberus

Aplikace se dá i v mobilu skrýt a to právě z webového rozhraní díky příkazu Skrýt v seznamu aplikací. Zloděj by pak nemusel tušit, že ho sledujete. Ovšem hned jak zloděj telefon ukradne, vypne ho, vyndá SIM kartu a po té obnoví mobil do továrního nastavení. Tomu však aplikace dokáže předejít. Musíte mít však ROOT a aplikaci si flashnout přes Recovery, což je pro trochu zkušenější uživatele.

Nebudu tady popisovat jak na to, návodů je na internetu vcelku dost. Balíček skryté aplikace si můžete stáhnout z webu Cerberus. Pokud se vám vše povede, aplikace přežije tovární reset a budete moct sledovat zloděje dále. Samozřejmě to opět není stoprocentní, pokud se bude jednat o zkušenějšího uživatele, nahraje jinou ROM a máte po legraci. Tomu se však zamezit nedá.

Tipy na závěr

Rozhodně pokud ztratíte mobil a podle polohy zjistíte, že ho pravděpodobně někdo ukradl, neprozraďte se. Nepoužívejte příkazy typu Zavolat na číslo nebo Poslat zprávu. Jen sledujte polohu, nahrávejte zloděje nebo klidně foťte, koukejte se, co na telefonu dělá a po výměně SIM karty, pokud se vám podaří získat cizí číslo, být vámi, kontaktuji policii. I ta občas pomůže, zvlášť když se jedná o dražší zařízení a přiložíte lokaci telefonu.

Nejlepší je však být na mobil opatrný. Nikde ho nezapomenout, nenechat ho vypadnout z kapsy a dávat si pozor na kapsáře. Aplikace vám nezaručí, že svůj telefon ještě někdy uvidíte, ale pořád lepší než doma sedět a čekat, jestli vám někdo ze ztraceného telefonu nezavolá. Aplikace Cerberus je podle mě nejlepší volba. Osobně jsem ještě neměl tu čest ztratit telefon, ale ve všech mých testech aplikace nezklamala.


Podobné články

Poslední články

· TOP 10 užitečných aplika... (28.02.2016)
· Android 6.0 Marshmallow (19.08.2015)
· Krabicová virtuální real... (17.03.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

  1. Marek Černák

    dne 17. srpna 2014 17:01

    Zajímavý článek, akorát nadpis je zavádějící. Mám iPhone a myslel jsem si, že bys mohl prozdradit i nějaké tipy pro iOS (i když vím, že jsi android men Úsměv )

    Popřípadě je tato apka i pro iOS? Nechce se mi to googlit Šklebící se

  2. Dominik Fryč

    dne 17. srpna 2014 21:20

    Já vím, ten nadpis nijak nespecifikuje pro jaký OS rady uvádím, ale jak říkáš, kdo mě zná ví, že píšu jen články o Androidu, co se mobilních OS týče. Úsměv

    Koukal jsem se, jestli je aplikace dostupná pro iOS, ale bohužel není. Nevím jak je to u iPhonů, zda se dá dostat do něčeho jako je Recovery u Androidu. Pokud ne, aplikace by nepřežila tovární reset a ztratila by jeden z hlavních důvodů, proč je podle mě nejlepší. O nějaké podobné appce na iOS nevím, asi budeš muset googlit. Šklebící se

  3. syky01

    dne 20. srpna 2014 10:21

    Pro iOS je jakákoliv app zbytečná. Stačí aktivovat find my iPhone v nastavení ( http://ipod.about.com/od/usingios4/ss/Set-Up-Find-My-Iphone_2.htm ). Služba přežije i restore (u iOS >= 7), a je možné ji ovládat přes www.icloud.com ("prozvonění, uzamčení, vymazání).

  4. Sára

    dne 03. července 2015 15:36

    Mam problem ztratila jsem smartphone s Androidem 4.4.2 a mela jsem tadytu aplikaci akorat jsem si ji neaktivovala a nevim co mam delat poradte

  5. Dominik Fryč

    dne 06. července 2015 19:30

    Pokud nejsi do aplikace Cerberus přihlášená či nemáš aplikaci aktivovanou jako správce zařízení, je to stejné, jako bys ji neměla. Zkus se však přihlásit na stránce Cerberus zda-li náhodou nebyla aktivovaná. Nic jiného ti nemůžu poradit.

Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?




TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55496)
První zkušenost ... (54032)
Rozdíl mezi geek... (50497)
Zombie apokalyps... (50429)
Recenze autokemp... (40889)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Co je to vlastně bl... (12)
Komentáře
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...
Mariee u článku
Co je to vlastně blogování...
Majka u článku
Co je to vlastně blogování...
Svoby u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...
Iu u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...