TOP 10 užitečných aplikací

TOP 10 užitečných aplikací

Smartphone se stal součástí života většiny z nás. Používáme ho samozřejmě hlavně pro komunikaci, pro zábavu, místo map, hodinek, jako asistenta, poznámkový blok, dokonce i pro práci a mnoho dalších aktivit. Je tedy důležité, aby nám po všech stránkách ulehčoval život. Operační systém sám o sobě nabízí mnoho možností, ovšem určitě ne všechny. Představím vám své oblíbené aplikace, které usnadňují život mně.

Vzhledem k tomu, že používám systém Android, doporučuji tedy aplikace tohoto operačního systému. Je možné, že některé z nich jsou dostupné i na konkurenčních systémech. Před dvěma lety jsem psal podobný článek, dnes je již však trochu zastaralý. Svět aplikací se totiž mění každým dnem. Následující výběr je řazen náhodně a zahrnuje pouze aplikace volně ke stažení. Stačí kliknout na ikonu aplikace.

Custom Quick Settings

Custom Quick Settings

Aplikace umožňuje přidat zástupce do nabídky akcí v notifikační liště (tam, kde máte například zkratky pro zapnutí/vypnutí WiFi nebo Bluetooth). Funguje pouze na Androidu 6.0 nebo na 5.0, 5.1, ale jen s právy root. Můžete si upravit popisek, ikonku a akci, co má zástupce provést při kliknutí. Placená verze umožňuje třeba nahrát vlastní ikonku.

ES File Explorer File Manager

ES File Explorer File Manager

Po všech stránkách nejlepší správce souborů. Umožňuje jednoduchou orientaci ve složkách systému, přístup k systémovým souborům, funkční možnost připojení USB úložiště přes OTG-USB, přístup k serverům FTP, FTPS i SFTP a dalším, přístup ke cloudovým úložištím, atd. Prostě vše, co má nejlepší správce zařízení umět.

Meteor (Počasí) » Aladin

Meteor (Počasí) » Aladin

Jediná spolehlivá předpověď počasí. Umožňuje sledovat počasí, teploty, vlhkost, tlak vzduchu, rychlost větru a možnost srážek. To vše 48 hodin dopředu s přesností na hodiny. Nabízí možnost přidat více míst, které je možné pravidelně sledovat. Od autora bych doporučil ještě aplikaci Meteoradar, která navíc nabízí mapu srážek.

Kalendář Google

Kalendář Google

Moderní aplikace pro záznam aktivit, schůzek, událostí, použitelná i jako diář. Kalendář se vším všudy, přidává automaticky události z Gmailu, umožňuje přidávat připomínky a k událostem s místem přidá mapu či fotografii. Nabízí webové rozhraní a několik režimů prohlížení (den, tři dny, týden, měsíc), já osobně nejčastěji používám seznam událostí po sobě.

Llama - Location Profiles

Llama - Location Profiles

Na první pohled nezajímavá aplikace, ovšem po zjištění, co umí, se stane jednou z nejlepších. Nabízí možnost zautomatizovat mobil po všech stránkách dle lokace, času i jiných aspektů. Mně osobně po příchodu domů zapne WiFi, po odchodu vypne, ve škole automaticky přepne profil na vibrace nebo po desáté večer zapne tichý režim a ztlumí jas na minimum.

Poznámky a seznamy Google Keep

Poznámky a seznamy Google Keep

Jak jsem psal již v úvodu, smartphone je často využíván i jako zápisník. Pomáhá k rychlému zapsání myšlenky, napsání receptu s fotografií, seznamu na nákup, který se třeba automaticky připomene v blízkosti obchodu. Poznámky se dají třídit, archivovat či hledat, možné je přidávat jak textové, tak zvukové či obrazové, dokonce i kreslit skicy.

Pushbullet

Pushbullet

Tuto aplikaci používám hlavně ze dvou důvodů. Prvním je zrcadlení notifikací z mobilu do počítače (u zpráv je dokonce možné z počítače odpovědět) a druhým je rychlý přenos mezi počítačem a mobilem. Přenášet můžu soubory nebo nejčastěji třeba texty a odkazy. Placená verze umí dokonce i přenášet kopie přes Ctrl+C a vkládat pomocí Ctrl+V.

Screen Filter

Screen Filter

Každý smartphone nabízí možnost změny úrovně jasu. Ve dne však může i maximum být na slunci špatně vidět a naopak v noci ve tmě minimum může ostře a nepříjemně zářit do očí. Maximální jas vám aplikace zvýšit nepomůže, ovšem ten minimální ano. Teoreticky přidá další rozsah 1 - 100% úrovně jasu, přičemž 100% je v tomto případě minimum systému.

QuickPic galerie

QuickPic galerie

Pokud váš mobil nenabízí výchozí aplikaci fotogalerie nebo vám nevyhovuje, zkuste galerii QuickPic. Je to přehledná fotogalerie s možností řazení do složek či podle data, umožňuje skrývat či zaheslovat složky nebo dokonce přidat cloudové úložiště. Můžete také spustit jednoduchou prezentaci a fotografie přímo v aplikaci upravovat.

SwiftKey Keyboard

SwiftKey Keyboard

Dlouho jsem používal výchozí systémovou klávesnici, protože jsem nepotřeboval nic navíc a zdálo se mi, že píšu rychle. Ovšem později jsem zkusil SwiftKey a naučil se psát mnohem rychleji tahem prstu. Klávesnice také nabízí kvalitní autokorekturu a predikci dalších slov podle databáze, která se tvoří při vašem psaní. Také umožňuje psát emotikony.

To je asi vše z mého seznamu nejužitečnějších aplikací pro Android. Nevylučuji dostupnost na jiných platformách, stačí zkusit hledat. V seznamu jsem schválně nezahrnul aplikace pro komunikaci a sociální sítě. Chybí vám na seznamu nějaká užitečná aplikace, která usnadňuje život? Podělte se o ni v komentářích.


Podobné články

Poslední články

· Android 6.0 Marshmallow (19.08.2015)
· Krabicová virtuální real... (17.03.2015)
· Byl jsem na Android Road... (18.11.2014)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Chemická tabulka

  dne 29. únor 2016 07:45

  Za mě přidám: DAVdroid, Kore, Clean Music Player, Google Authenticator, TTRSS-Reader, Pubtran, ThrottleCopter, Very Simple Metronom a CGeo.

 2. Dominik Fryč

  dne 29. únor 2016 18:31

  Díky za tipy. Taky zajímavé aplikace, některé z nich neznám, tak určitě vyzkouším.

 3. Radek

  dne 25. duben 2016 19:41

  Super seznam, některé aplikace jsem neznal, děkuji za tipy

 4. Marek

  dne 20. květen 2016 17:58

  Co nějaká allikace pro upozornění. Já teda nemám android ale přítelkyně si furt stěžuje, že když si nastaví připomínku tak ji to jen jednou pípne a nikdy to neslyší.

 5. Dominik Fryč

  dne 22. květen 2016 18:32

  Aplikace Google Keep a dokonce i Google Kalendář podporují upozornění. Jdou nastavit na určitý datum a čas nebo dokonce na místo. Velmi tuto funkci používám, díky tomu na nic nezapomenu. Ovšem chodí to jen jako notifikace, která čeká, než ji potvrdíte nebo odložíte. Pokud by vyloženě chtěla upozornit, asi bych doporučoval spíše nastavit klasický budík.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53019)
První zkušenost ... (43162)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35480)
Recenze autokemp... (26021)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (11)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay