PS #4: efekt povodeň

PS #4: efekt povodeň

Dnes vám v krátkém tutoriálu ukážu, jak si můžete vytvořit na vaší fotografii povodeň nebo záplavu. V podstatě jde o vytvoření vodní hladiny s vlněným odrazem horní části fotografie. Tento efekt asi při normální úpravě fotografií neupotřebíte, je spíše pro zábavu. Překvapilo mě, že je opravdu propracovaný, pěkně jde upravovat detaily a výsledná upravená fotografie vypadá poměrně realisticky.

V prvním kroku bude potřeba si plugin stáhnout. Je to efekt Flood od Flaming Pear a je volně ke stažení. Po stažení celý archiv rozbalíme a vnitřní složku Flood zkopírujeme do složky Plug-ins tam, kde máme nainstalovaný Photoshop. Cesta do té složky bývá většinou podobná této: C:\Program Files (x86)\Adobe\Adobe Photoshop CS6\Plug-ins. Nyní restartujeme Photoshop a efekt by se nám měl zobrazit ve Filtrech v horní liště.

Krok 1

Otevřeme si obrázek, na kterém chceme vytvořit povodeň. Je důležité zvolit správnou fotografii, na které se horní polovina bude hodit s dolní polovinou zatopenou. Já jsem proto vybral následující fotografii hor. Bylo by dobré vytvořit si kopii pomocí klávesové zkratky Ctrl+J pro pozdější úpravy či porovnání verze před a po úpravě.

Krok 2 Krok 3

Nyní aktivujeme efekt povodeň, který nalezneme ve Filtrech > Flaming Pear > Flood.. v horní liště. Otevře se nám okno nastavení filtru. Teď záleží na vás, jaké vlnky si představujeme. Pomocí první volby zvolíte úroveň horizontu povodně, perspektiva roztahuje celý obraz vlnek a čtvrtá možnost zvedá či snižuje hladinu. Druhá skupina umožňuje měnit hustotu nebo ztmavení vlnek a poslední skupina je pro úpravu vlnek objektu. Pokud kliknete někam do vlnek, vytvoří se vám kolem tohoto bodu, kam jste klikli. Právě to upravuje třetí skupina možností.

Krok 4

Pod těmito skupinami je ještě pár dalších možností. Můžete vámi zvolené preference uložit či načíst, pokud již máte nějaké uložené. Další možnosti umožňují například vygenerovat náhodné vlnky nebo úplně celé nastavení a také můžete samozřejmě obnovit původní nastavení. Po dokončení úprav klikneme na OK a změny se aktivují. Pokud se vám efekt nelíbí a chtěli byste ho změnit, jednoduše smažeme tuto vrstvu a použijeme efekt na kopii, kterou jste si mohli vytvořit na začátku.

Ukázky jiných fotografií s použitím stejného efektu:
Ukázka efektu povodeň Ukázka efektu povodeň Ukázka efektu povodeň

Pokud si chcete zkusit efekt právě na mém obrázku, který jsem použil já, můžete si ho stáhnout. Použití efektu je velice jednoduché, určitě to zvládne každý začátečník. Do komentářů se můžete klidně pochlubit svými výtvory.


Podobné články

Poslední články

· Oprava kamerky Nexusu 5 (04.02.2015)
· Tip na vylepšení Windows... (08.02.2014)
· PS #3: kapky deště na li... (30.11.2013)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

  1. Marek Černák

    dne 10. února 2014 19:37

    Tutorial jsem nečetl, bo se mi nechtělo, ale efekty moc pěkný Úsměv Pěkná práce, by mě nikdy nenapadlo, že to jde udělat tak realisticky Úsměv třeba to někdy ale využiju, a pak si to jistě přečti Úsměv

  2. Dominik Fryč

    dne 11. února 2014 08:31

    Díky. Úsměv Podle mě je to opravdu povedený efekt, využití je však minimální.

Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?




TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55452)
První zkušenost ... (53873)
Zombie apokalyps... (50206)
Rozdíl mezi geek... (50151)
Recenze autokemp... (40390)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Co je to vlastně bl... (12)
Komentáře
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...
Mariee u článku
Co je to vlastně blogování...
Majka u článku
Co je to vlastně blogování...
Svoby u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...
Iu u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...