Tip na vylepšení Windows 8

Tip na vylepšení Windows 8

Mám pro vás skvělý tip na úpravu vzhledu úvodního režimu Metro ve Windows 8. Nabízím vám zdarma sadu ikon ve stylu moderního Windows 8 a jednoduchý program, kterým vytvoříte dlaždici na úvodní obrazovce právě s těmi stylovými ikonami. Vytvoření je velice jednoduché, můžete si tak kompletní seznam vašich aplikací. Dlaždice mohou směřovat na program, složku a dokonce i webovou stránku.

Sadu ikon jsem našel na deviantART, je tu zadarmo, takže si ji můžete stáhnout. Obsahuje přes 700 ikon ve stylu Windows 8 ve vysokém rozlišení, formátu PNG a ICO. K vytvoření budeme potřebovat formáty PNG. Ty mají rozměry 512x512, takže se nemusíte bát, že budou malé. Pokud si nechcete stahovat celý archiv 700 ikon, můžete si zde vyhledat pouze ty, které potřebujete.

Oblytile

Druhá věc, kterou budeme potřebovat, je program OblyTile. Dá se zadarmo stáhnout z fóra XDA Developers. Je to jednoduchý program pro vytváření dlaždic na úvodní obrazovku. Můžete vytvořit zástupce programu, složky nebo i webové stránky. Takže si v Metru můžete vytvořit ikonu, která vám zapne třeba YouTube v prohlížeči. Na stránce jsou odkazy ke stažení z Dropboxu, SkyDrive nebo Mega.

Po otevření se vám ukáže několik možností a polí. Seznámím vás s těmi nejdůležitějšími. První políčko Tile name je pochopitelně název dláždice. Pokud tento text nechcete, aby byl zobrazen na ikoně, jednoduše můžete vedle kliknout na možnost Hide name. Další políčko Program path značí cestu k programu, složce nebo právě na webovou stránku. Políčko Tile image je samozřejmě pro obrázek/ikonu, kterou chcete dlaždici přidělit. Měl by to být typ PNG, zkoušel jsem ICO, ale ten to nebere. Pokud nepoužijete další políčka, obrázek se přizpůsobí velikosti dlaždice.

Oblytile

Většinou u těchto ikon budete používat čtvercový formát, ale pokud použijete široký, možná budete chtít změnit barvy textu nebo dlaždice. To můžete nastavit vedle vpravo políčka Tile name. Dole můžete ještě nastavit nějaké parametry a možnosti, ale pokud to nepotřebujete, jdeme dál. Pro vytvoření dlaždice klikneme na Create Tile, čímž by se nám dlaždice měla zobrazit na úvodní obrazovce. Také se zobrazí v pravém panelu Created Tiles, kde ji můžeme později upravovat. Dlaždici odstraníme pravým kliknutím a vybráním možnosti Odepnout z Úvodní obrazovky.

Nad panelem Created Tiles můžete také najít jiné seznamy. Mimo seznam vašich vytvořených aplikací tu je i seznam nainstalovaných programů v počítači nebo seznam Metrových aplikací. Ulehčí vám to neustálé hledání, kde přesně se ten program nachází, zde stačí jednoduše upravit ikonu a je to. Najdete tu také seznam systémových možností, třeba i dlaždice na vypnutí či zamknutí počítače. Jde si s tím pěkně vyhrát, vytvořit si skupiny, můžete i změnit velikosti a hned máte úplně jinou originální úvodní obrazovku.

Oblytile

Podobné články

Poslední články

· Oprava kamerky Nexusu 5 (04.02.2015)
· PS #4: efekt povodeň (01.02.2014)
· PS #3: kapky deště na li... (30.11.2013)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Petr Kirchhof

  dne 09. února 2014 09:34

  Děkuji za rady, určitě vyzkouším Úsměv

 2. Dominik Fryč

  dne 09. února 2014 12:51

  Není zač. Doufám, že se ti bude hodit a že vylepší tvojí úvodní obrazovku.

 3. Petr Loukota

  dne 05. dubna 2014 00:40

  WOW, musím říct, že takhle dobrý tip pro Windows 8 jsem dlouho neviděl, díky! Upozorním na něj také čtenáře blogu http://www.winseven.cz/, pro který pravidelně píši. Samozřejmě s odkazem na Tvůj původní článek. Úsměv
  Jinak chválím hezký blog. Je fajn vědět, že i lidi v Tvém věku něco užitečného bodují. Přeji, ať psaní baví a návštěvnost roste. Úsměv

 4. Dominik Fryč

  dne 05. dubna 2014 12:46

  Díky za pochvalu. Určitě budu rád, když se tím bude článek šířit. Úsměv

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55075)
První zkušenost ... (52591)
Zombie apokalyps... (49051)
Rozdíl mezi geek... (47474)
Android 6.0 Mars... (38709)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Reklamy kolem nás (15)
První rok studia ob... (13)
Komentáře
Kamakova u článku
Reklamy kolem nás
Aleš Jan u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...