TOP 10 YouTube Easter Eggů

TOP 10 YouTube Easter Eggů

V prosinci jsem psal článek TOP 10 Google Easter Eggů. Napadlo mě napsat pokračování, ale tentokrát výhradně jen pro YouTube. Minule jsem zmínil i dva easter eggy právě z YouTube, ale kvůli tomu, že patří mezi tu pomyslnou špičku nejlepších, musel jsem je zařadit i do tohoto seznamu. YouTube samostatně nemá tolik povedených easter eggů jako jeho tatínek Google, proto bylo rozhodování o TOP 10 mnohem lehčí.

Pokud jste nečetli předchozí článek TOP 10 Google Easter Eggů, možná nevíte, co to vlastně ten easter egg je. Jedná se o skrytou funkci určité aplikace, služby nebo webu, která má za účel pobavit ty, kteří na ni přijdou. Je to takový vtípek od vývojářů, který není oficiálně zveřejněný, takže nečekejte nic extra.

Star Wars

Prvním easter eggem je fráze Use the force Luke, která by se dala přeložit jako Použij sílu Luku. Pokud tuto frázi zadáte na YouTube do vyhledávání, nalezená videa se začnou pohybovat podle vaší mysli, spíše myši. Ze Star Treku tu máme jeden easter egg a to Beam me up Scotty, v překladu Teleportuj mě Scotty. Díky této frázi se nalezené výsledky začnou pomalu teleportovat.

Beam me up Scotty

Úprava videí

Je tu jeden zajímavý efekt, který ale můžete použít jen na vybraná videa. Pokud za URL adresu videa přidáte &pow=1&nohtml5=1, zobrazí se vám u možností videa nové tlačítko POW!, které převede video na kreslený komiksový efekt. Druhou možnou úpravou videa je použití takzvané Wadswothovy konstanty, která přeskočí u videa prvních 30%. Podstata tohoto easter eggu tkví v existenci teorie uživatele jménem Wadsworth na portálu Reddit.com, který tvrdí, že prvních 30% videa je bezcenných. Tuto funkci aktivujete přidáním fráze &wadsworth=1 za URL adresu videa.

Systémové vtípky

Při kliknutí pravým tlačítkem na video se vám zobrazí nabídka, ve které můžete nalézt i Stats for nerds. To je však jen v anglické verzi, v češtině je to přeloženo jako Statistiky pro experty, což podle mě ztrácí smysl. Pokud se trochu víc vyznáte, mohl by vás zajímat YouTube soubor robots.txt, který slouží pro roboty vyhledávačů. V něm ale najdete zajímavý komentář, tedy větu, že po roce 2000 roboti vyvraždí celé lidstvo. To je pravděpodobně odkaz na písničku Robots od jedné kapely, která právě o tom zpívá. Samotný soubor naleznete zde.

Stats for nerds

Další easter eggy

Při sledování videa můžete napsat 1980 (ne do vyhledávání), čímž zapnete hru Missile Command, při které musíte bránit video před střely, jinak ho zničí. Při zadání slova fibonnaci do vyhledávání se vám začnou zobrazovat videa v matematické postupnosti, která se nazývá právě fibonnaci. Pak tu mám dva easter eggy již z minulého článku, tedy Doge meme, což změní vyhledávání videí do dětského komiksového módu a frázi Do the harlem shake, která zapne YouTube verzi Harlem Shake.

Bývalé, dnes nefunkční

Do TOP 10 bych je nejraději zařadil, ale dnes jsou již nefunkční nebo odstraněné, takže je zde přidávám pouze jako bonus. To, co asi hodně lidí znalo je hra Snake z kolečka při načítání videa. Dále pak Nyan Cat jako posuvník u originálního videa Nyan Cat i s duhou za sebou. Méně známé jsou pak easter eggy My little ponies, kdy jste například do vyhledávání napsali jméno jednoho poníka z tohoto dětského seriálu a podle toho se zbarvila horní lišta YouTube a nebo zadání dotazu ponies či bonies, což vám způsobilo, že po výsledcích běhali barevní poníci.

Easter eggů na YouTube není moc, ale většina z nich je nefunkčních, již odstraněných, takže jsem do článku psal pouze ty, které si můžete sami zkusit. Hodně jich bylo přidáno při akci YouTube Geek Week, po které však byla část z nich smazána. Pokud však víte o některém funkčním easter eggu, který vám tu chybí a zahrnuli byste ho do TOP 10, určitě ho napište do komentářů.


Podobné články

Poslední články

· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Tvorba nového webu SPŠ M... (19.01.2016)
· Co to jsou emoji (31.10.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

  1. Georgo10

    dne 15. březen 2014 10:12

    Beam me up, Scotty - je ze Star Treku, ne Star Wars Mrknutí

  2. Dominik Fryč

    dne 15. březen 2014 13:36

    Opraveno, díky za upozornění.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53020)
První zkušenost ... (43163)
Zombie apokalyps... (42530)
Android 6.0 Mars... (35483)
Recenze autokemp... (26023)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Android 6.0 Marshmal... (11)
První rok studia ob... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay