Android 4.4 KitKat a Nexus 5

Android 4.4 KitKat a Nexus 5

Na začátku září se v Googleplexu, sídle společnosti Google v Mountain View, objevila nová socha. Ztvárňuje čokoládové tyčinky KitKat od Nestlé. Na oficiálním webu je napsáno, že nová verze operačního systému Android ponese jméno KitKat s číslem 4.4. To tedy vyvrací dlouho očekávaný název Key Lime Pie. Nestlé je samozřejmě hlavní podporou této verze Androidu. V několika zemích se začnou prodávat tyčinky KitKat se soutěží o 1000 tabletů Nexus 7 od Googlu a další zajímavé ceny.

Datum, kdy bude nový Android představen ještě není oficiálně zveřejněno. Server AusDroid tvrdí, že nový Android bude představen 14. října 2013. Ale na oficiální datum si asi ještě počkáme. Mimo to se Sundar Pichai pochlubil také více než 1 miliardou celosvětově aktivovaných Android zařízení. Máme se také těšit na IFA 2013 konferenci.

Stručný popis novinek nového Androidu

Android 4.4 KitKatNová verze by měla přinést více novinek než předchozí verze 4.2 a 4.3, proto má taky své jméno. Hlavní a nejdůležitější novinkou je podle mě možnost instalace na starší zařízení. Znamená to tedy snížení minimálních požadavků na hardware. Mnohem lepší a větší možnosti pro vývojáře, nová galerie a nová API pro animace. Také se snad dočkáme nové barevné kombinace, místo aktuální modro, černo, bílé. Widget pro oznámení bude mít také nový vzhled.

Jak je vidět i iOS 7 zlepšil své uživatelské prostředí, přibližující se k vzhledu Googlu. Ve vývoji Androidu se vzhled radikálně změnil hlavně ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich a pak 4.1 Jelly Bean. Tak uvidíme, jestli se vzhled ještě zlepší v nové verzi 4.4 KitKat.

Socha nového Androidu 4.4 KitKat u Googleplexu

Ohledně širší podpory hardwaru to vidím následovně. Většina uživatelů Androidu si koupila nový smartphone, který měl za pár měsíců již zastaralou verzi Androidu a to díky hardwarovým nárokům a neochotě výrobců. V dnešní době ještě 30% všech zařízení má verzi 2.3 Gingerbread, což je už takřka historická verze, stará 3 roky. Podle neoficiálních informací by Android 4.4 měla zvládnout všechna zařízení s Androidem 4.0 a více.

Další důležitou věcí je cloudový systém. Úložiště jako jsou třeba Disk Google, Dropbox, SkyDrive a další by Google mohl více integrovat do systému, tak jako Apple iCloud. Android 4.4 by měl více šetřit slabou baterii smartphonu, která se v dnešní době brzy vybije. Také by měla být plynulejší animace při změně orientace obrazovky. A poslední důležitá věc, zabezpečení. Google by měl prý více pracovat na zabezpečení operačního systému i jeho zařízení. Tak uvidíme 14. října.

Objevení Nexus 5

Při odhalení nového Androidu před Googleplexem bylo ve videu spatřeno nové zařízení s nápisem Nexus, které zatím neznáme. Není to žádný starší smartphone, ani tablet Nexus 7. Na videu můžete vidět jednoho muže, co tento nový smartphone drží a pravděpodobně točí video. Je možné, že je to nový Nexus 5?

Z nepotvrzených zdrojů a pouhých spekulací, můžeme předpokládat některé technické parametry. Display by měl mít asi 4,9" s rozlišením 1920 x 1080 px (Full HD), čtyřjádrový procesor QualComm, operační paměť asi 2 GB, fotoaparát 13 MPpx, akumulátor 2500 mAh, výrobce LG a operační systém Android 4.4 KitKat. Cena by měla začínat na 299$, což je kolem 6000 Kč.

V USA byly vyprodány všechny smartphony Nexus 4 a Google ukončil prodej tohoto telefonu. Znamená to, že chystá odhalit nový Nexus 5? To bychom se měli dozvědět v datum uvedení nového Androidu 4.4. Vždy, když se chystá nějaký nový smartphone, vycházejí na internet různé fotografie nebo videa. Našel jsem pár fotografií pravděpodobně nového smartphonu Nexus 5.

Fotografie Nexus 5 ze předu Fotografie Nexus 5 ze zadu

Vzhledem k tomu, že datum představení se rychle blíží, tak jsou každým dnem nové i jiné informace. Novinky nejsou ověřené ani oficiální, tak se musíme nechat překvapit. To, jestli vyjde nový Nexus 5 a jaký bude Android 4.4 KitKat se dozvíme snad 14. října.

(Zdroj: SvětAndroida.cz)


Podobné články

Poslední články

· TOP 10 užitečných aplika... (28.02.2016)
· Android 6.0 Marshmallow (19.08.2015)
· Krabicová virtuální real... (17.03.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

  1. JeDDy

    dne 22. září 2013 16:23

    Tleskám ... když si to porovnám s článkama, který jsi psal ze začátku, tak tu vidím úžasný pokrok! Úsměv ... Nyní je tvoje psaná poutavé, dobře sepsané a zaplněné zajímavými informacemi Úsměv ... Keep it up! Úsměv

  2. Dominik Fryč

    dne 22. září 2013 16:31

    Díky moc. Úsměv Jsem rád, že skoro půl roku práce na blogu a psaní článků je vidět. Doufám, že to tak půjde i dál.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 23 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53847)
První zkušenost ... (48161)
Zombie apokalyps... (45502)
Android 6.0 Mars... (36744)
Rozdíl mezi geek... (32998)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (45)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Dominik Fryč u článku
První rok studia oboru IT...
Kate u článku
První rok studia oboru IT...
Monika u článku
První zkušenost s eBay
Lenka u článku
Recenze autokempu ATC Merk...
Pavel Sobotka u článku
Budoucnost s Google Glass