První narozeniny blogu

První narozeniny blogu

Dnes je to přesně rok, co jsem pro veřejnost spustil svůj osobní blog. Zároveň jsem dnes o rok starší, a tak je možné, že se tu začnou objevovat inteligentnější a zábavnější články. První rok existence bych hodnotil jako velice úspěšný, během jednoho roku jsem se dokázal vypracovat na slušnou příčku s několika pravidelnými čtenáři. To vše jen díky vám, bez vašeho zájmu o mé články by to tu celé asi brzo skončilo.

Na blogu jsem pracoval již od února minulého roku, ale spuštěn byl až na mé narozeniny, tedy 4. dubna. Začátky psaní velice náročné. Blog nikdo neznal a články četlo jen pár jedinců. Navíc jsem si musel zvykat psát delší články, protože dříve jsem psal pouze velice krátké texty asi o dvou odstavcích. Články jsem za začátku psal velice aktivně, ačkoliv nebyly skoro vůbec čtené, chtěl jsem co nejdříve zaplnit blog. Nejen aby to tu nevypadalo prázdně, ale přece jen těžko si vyměníte odkaz s blogem se dvěma články.

Později jsem se dostal do takové stabilní fáze, ve které jsem dodnes. Snažím se psát jednou týdně, ale ani to občas nestíhám. Radši napíšu méně článků, ale o to víc si na nich dám záležet. Vzhled blogu se od původní verze změnil jen v některých částech, například patička blogu byla v původní verzi úplně jiná. Od spuštění na blogu přibylo mnoho nových systémových funkcí, kterých si asi normální uživatel nevšimne. Přibyl nový archiv a kategorie článků, úplně nová administrace, ale tu vy neuvidíte.

Statistiky a cíle

Nechci vás tu zatěžovat zbytečnými statistikami, které stejně nikoho nezajímají, a tak se podíváme jen na ty nejzajímavější. Za zmínku určitě stojí, že za rok 2013, tedy 9 měsíců, měl blog prvních 10 000 návštěv a nyní za 3 měsíce v roce 2014 má již celkově přes 20 000. Pokud by to tak šlo dále, na konci roku by blog mohl překonat hranici 50 000. Ale to je jen tak pro zajímavost, ne že by mi záleželo jen na návštěvnosti.

Statistiky za první rok

Před rokem jsem si žádné cíle nedal, ani jsem vůbec nepočítal s tím, že statistiky budou takové jaké jsou. Nyní bych si však přeji jen nějaké cíle vytvořil, abych za rok viděl, co se mi podařilo a co ne. Chtěl bych, aby se mi podařilo překonat hranici 5 tisíc návštěv za měsíc. Taky bych chtěl nějakou tu stálou denní návštěvnost, která by třeba týden po napsání článku neklesla pod 100 návštěv. Ale nepočítám s ničím extra, protože statistiky pomalu přestávají stoupat.

Plány na další rok

Už pár měsíců pracuji na novém vzhledu blogu. Vlastně nejen vzhledu, ale novém redakčním systému. Od začátku používám PHP-Fusion, ale dospěl jsem k názoru, že Wordpress, jakožto nejpoužívanější redakční systém na světě, je mnohem lepší pro SEO optimalizaci, administrace v mobilní aplikaci a má mnoho dalších výhod oproti aktuálnímu redakčnímu systému.

Upoutávka na nový vzhled

V dalším období bych chtěl psát více názorových článků, o novinkách v IT a nějaké užitečné návody a recenze. Chtěl bych ještě napsat poslední Photoshop tutoriál a tím tuto mini sérii zakončit, protože textové tutoriály zrovna pro Photoshop nejsou zdaleka tak dobré, jako video tutoriály. Mohu vám prozradit, že se chystám psát o smartphonu Google Nexus 5, který jsem si nyní koupil. Určitě se podíváme, co taková mašina umí, ale nejvíce se těším na dlouho očekávaný Android 4.4 KitKat.

Všechny statistiky, tisíce přečtení článků je dnes díky vám. Bez čtenářů, kteří občas zanechají komentář nebo sdílejí článek, by to tu brzy skončilo. A tak mi nezbývá nic jiného než vám poděkovat a pozvat vás k čtení dalších článků. Doufám, že se vám budou líbit alespoň stejně tak, jako ty předešlé.


Podobné články

Poslední články

· Druhé narozeniny blogu (04.04.2015)
· Co plánuji na rok 2014 (04.01.2014)
· Co je to vlastně blogová... (09.11.2013)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Jakub Bebenek

  dne 04. duben 2014 19:59

  Gratuluji a všechno nejlepší. Úsměv

 2. Tesy

  dne 04. duben 2014 22:48

  Člověk by ani neřekl, že už je to jeden rok... No každopádně všechno nejlepší hodně štěstí jak v životě tak i zde na blogu Úsměv

 3. Dominik Fryč

  dne 05. duben 2014 23:12

  Abych řekl pravdu, mně to taky nepřijde jako rok. Tak děkuji za gratulaci. Úsměv

 4. Albert Patera

  dne 09. duben 2014 23:23

  Gratulace :-)

 5. Dominik Fryč

  dne 12. duben 2014 19:46

  Díky moc. Úsměv

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53019)
První zkušenost ... (43162)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35481)
Recenze autokemp... (26022)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay