PS #1: rozmáznutí pozadí

PS #1: rozmáznutí pozadí

Rozhodl jsem se založit řadu tutoriálů v grafickém editoru Adobe Photoshop. V tomto editoru pracuji už přes dva roky, takže znám hodně věcí, které bych vás chtěl v tutoriálech naučit. V prvním díle si zkusíme rozmáznout pozadí za určitých objektem. Vybral jsem obrázek jedoucího auta. Díky jednomu filtru chci dokázat, aby auto vypadalo, jako že jede velmi rychle. Návod je opravdu lehký, zvládne to i úplný začátečník. Vzhledem k tomu, že mám PS v češtině, budu psát pouze české názvy funkcí.

1. Příprava obrázku

Jak jsem již psal, vybral jsem si obrázek, na kterém jede auto. Můžete si ho stáhnout. Cílem tohoto tohoto tutoriálu je vytvořit efekt rozmazání pozadí, aby to vypadalo jako rychlá jízda. Obrázek si nejprve otevřeme v programu (stisknutím Ctrl+O) . Nyní můžeme začít. (Složky 'Ostatní' na následujícím obrázku si prosím nevšímejte)

1. krok

2. Vytvoření kopie a inteligentního objektu

Nyní jednou klikneme na vrstvu obrázku (vpravo dole) a zmáčkneme Ctrl+J, což nám vytvoří kopii této vrstvy. Tato vrstva bude ta, se kterou budeme pracovat. Nyní na ní klikneme pravý tlačítkem a vybereme možnost Převést na inteligentní objekt. Díky tomu můžeme později upravovat filtry této vrstvy.

2. krok

3. Aktivujeme filtr rozmáznutí

Jdeme do horního menu Filtr > Rozostření > Rozmáznutí.... Vyskočí nám tabulka s názvem Rozmáznutí. Nastavíme úhel rozmazání, já jsem zvolil -20°. Poté nastavíme vzdálenost pixelů/obrázkových bodů, podle mě stačí 20. Nyní se nám vrstva rozmazala a vzniká efekt rychlosti. Ale proto potřebujeme ještě zaostřit daný objekt, v mém případě auto.

3. krok

4. Přidání masky vrstvy

Masku přidáváme proto, abychom ji mohli kdykoliv editovat. Kdybychom místo masky radši danou oblast vygumovali, později bychom nemohli vrátit vygumovanou oblast zpět. Pro nastavení masky vrstvy klikneme na malou ikonku obdélníku s kruhem uvnitř v pravé dolní části PS. Je na to určitě nějaká zkratka, ale zatím jsem ji nezjistil.

4. krok

5. Zprůhlednit oblast objektu (auta)

Nyní odstraníme oblast auta pomocí masky vrstvy. Ve vrstvě mažeme pomocí černého štětce a obnovujeme zpět pomocí bílého štětce. Proto tedy oblast auta v masce překreslíme černou barvou štětce. Tato oblast bude zaostřená. Pro lepší překreslování doporučuji skrýt původní vrstvu se zaostřeným autem, aby bylo vidět přesně to, co mažete.

5. krok

A to je všechno. Po odkrytí původní vrstvy vám vznikne jedoucí auto v efektu vysoké rychlosti. Záleží na tom, jaký vyberete obrázek. Já jsem vybral narychlo a docela špatný. Na jiných lepších obrázcích je tento efekt lépe vidět a obrázek vypadá celkově věrohodněji. Následující obrázky jsou před a po úpravě.

Před úpravouPo úpravě

Na závěr bych chtěl zopakovat, že tutoriál je velmi lehký, zvládne ho opravdu každý začátečník. Další tutoriály z programu Adobe Photoshop můžete čekat v průběhu dalšího měsíce. Uvidím, podle zájmu a času. Doufám, že se vám tutoriál líbil, můžete ho sdílet pro své přátelé.


Podobné články

Poslední články

· Oprava kamerky Nexusu 5 (04.02.2015)
· Tip na vylepšení Windows... (08.02.2014)
· PS #4: efekt povodeň (01.02.2014)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 23 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53847)
První zkušenost ... (48161)
Zombie apokalyps... (45502)
Android 6.0 Mars... (36744)
Rozdíl mezi geek... (32998)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (45)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Komentáře
Dominik Fryč u článku
První rok studia oboru IT...
Kate u článku
První rok studia oboru IT...
Monika u článku
První zkušenost s eBay
Lenka u článku
Recenze autokempu ATC Merk...
Pavel Sobotka u článku
Budoucnost s Google Glass