Recenze hry The Walking Dead

Recenze hry The Walking Dead

Asi před měsícem jsem dohrál hru The Walking Dead, tak mě napadlo o ní napsat krátkou recenzi. Je to jiná hra na rozdíl od ostatních, které jsem doposud hrát. Z poloviny je to film, z části rozhovory s vybíráním vlastních odpovědí, které ovlivňují vývoj příběhu a děje hry a z další části chození, zabíjení zombie a nebo hledání věcí. I přesto mě hra velice zaujala a to svojí originální grafikou a úžasným příběhem.

Před tím ještě než jsem tuto hru začal hrát, odrazovala mě grafika. Myslel jsem si bůh ví, jak je to kreslené a nepropracované, že se to k tomuto postapokaliptickému žánru nehodí. Ale opak je pravdou. Grafika mě velice překvapila, kreslené postavy a okolí není zdaleka tak hrozné, jak z počátku vypadá. Jsou tu propracované detaily, stínování objektů a celkem věrohodné 3D rozpoložení.

Leeho příběh, příběh hlavního hrdiny hry

Další věc, která se mi velice líbila je úžasný a hlavně napínavý příběh. Průběh a děj hry ovládáte svými rozhodnutími a tím, jak se zachováte v určitých situacích. Například pokud se něco stane a vy se budete muset rozhodnout, jestli zachránit toho nebo toho, tak ten koho zachráníte s vámi bude pokračovat v příběhu a ten druhý pravděpodobně zemře, takže ho už neuvidíte. Tyto důležitá rozhodnutí jsou vždy hrozně rychlá a je důležité se rozhodnout správně.

Tím, že může hráč ovlivňovat děj podle svých vlastních rozhodnutí, se více zažívá do příběhu a rozhoduje se tak, jako by to bylo ve skutečnosti. Záleží na vás, jestli budete radši drsňák, který jde přes mrtvoly (a to doslova) nebo dobrák od kosti. Ovšem ne vždy vaše rozhodnutí ocení všichni členové vaší skupiny. Tím si tvoříte lepší vztahy s lidmi, co mají stejné názory nebo rozhodnutí jako vy, naopak si opět můžete vytvořit nepřátelé, kteří vás nebudou mít zrovna v lásce.

Trailer na druhou sérii hry The Walking Dead

Hra je podle mě z velké části jeden dobrodružný film. Pro někoho je to nuda, ale pro mě to bylo skvělé vyplnění částí mezi běháním, hledání věcí nebo sekání sekyrou do zombie. I na těchto filmových částech si vývojáři dali pěkně záležet, jak graficky, tak i se zvukovými efekty. Celá hra je pěkně namluvená, dají se stáhnout samozřejmě i české titulky pro všechny části hry. Když zrovna tedy neběží nějaká scéna, můžete se pohybovat normálně pomocí WASD a rozhlížet nebo brát, používat věci pomocí myši. K přežití budete také muset trochu umět s myší, aby jste neminuli, až po vás půjde nějaký zombie.

Hra se mi celkem líbila, těším se, až si koupím druhou sérii, která již vyšla. K první sérii je také DLC s názvem 400 days, které si můžete zakoupit. Zde již nehrajete za Leeho, ale za různé neznámé lidi, kteří prožívají svůj postapokaliptický příběh. S hrou jsem tedy velice spokojený, určitě doporučuji všem, co mají rádi takové ty zombie hry i filmy a zároveň lidem, kterým nebude vadit, že velká část hry jsou filmové scény.

Moje hodnocení

Název: The Walking Dead
Výrobce: Telltale Games
Žánr hry: adventura
Platforma: PC
Hratelnost: 88 %
Prostředí: 94 %
Zvuky: 90 %
Grafika: 96 %
Hodnocení:
92 %

Podobné články

Poslední články

· Něco málo o Angry Birds... (29.04.2014)
· Mobilní verze GTA San An... (13.12.2013)
· Halloween v Guild Wars 2... (20.10.2013)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

  1. nela

    dne 12. července 2014 20:30

    kde se ta hra stahne

  2. Dominik Fryč

    dne 13. července 2014 14:36

    Na Steamu Úsměv

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 26 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (55075)
První zkušenost ... (52591)
Zombie apokalyps... (49051)
Rozdíl mezi geek... (47474)
Android 6.0 Mars... (38709)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Reklamy kolem nás (15)
První rok studia ob... (13)
Komentáře
Kamakova u článku
Reklamy kolem nás
Aleš Jan u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Yveta Cáková u článku
Reklamy kolem nás
Petr Kopinec u článku
Zahraniční stáž v Anglii #...