Byl jsem na Android RoadShow

Byl jsem na Android RoadShow

V sobotu v Praze proběhla letošní poslední Android RoadShow. Někteří možná vůbec nevědí, oč se jedná. Je to největší česká akce v duchu operačního systému Android, na které můžete vidět TOP smartphony současnosti, vyzkoušet si nejnovější mobilní vychytávky a dokonce se můžete ponořit i do virtuální reality. Jakožto pravý geek jsem na této akci nemohl chybět, vzal jsem s sebou i svoji přítelkyni a kamaráda, který se vyzná.

Musím pochválit výběr lokace konání celé akce. Pár kroků od stanice metra na Pankráci nás uchránilo od dlouhého hledání a bloudění po Praze. Při příchodu zrovna přijížděly dvě elektrické krásky, které zdobily vstup do areálu po celou dobu akce. Byly tak tiché, že kdybych se díval na druhou stranu, ani bych neslyšel, že mě něco přejíždí. Jedná se o povedené kousky Tesla Model S (doporučuji zhlédnout video od MKBHD) a BMW i8. Na konci 2 šťastlivci vyhráli cestu domů jednou z těchto mašinek.

Tesla Model S BMW i8

Po příchodu jsem byl rád za možnost odložení si věcí v šatně, což na minulé RoadShow v Praze prý nešlo. Celou akci zahájil Petr Mišák (šéfredaktor SvětAndroida.cz), dále pak následovaly jednotlivé přednášky. Nejvíce se mi zalíbila hned první přednáška o budoucnosti mobilních aplikací. Sám mám jeden nápad na zajímavou aplikaci, tak mě to zaujalo. Mimo jiné zde byly i přednášky o produktech LG a nVidia, o čínských telefonech, ale i o vydělávání na aplikacích. Přednášky trvaly vždy 45 minut a po té následovala 15ti minutová pauza.

Výběr místa se mi líbil i kvůli tomu, že nedaleko od místa konaní i zastávky metra se nachází obchodní centrum Arkády, kde je možné se naobědvat. Po cestě jsme narazili na iStyle, obchůdek s iBlbostmi, tak jsme samozřejmě museli vykonat naší povinnost, poandroidit jeden iMac. Při této činnosti jsme se opravdu cítili jako věrozvěsti, co přišli na Velkou Moravu šířit tu správnou víru. Dokonce ihned po našem odchodu se u zařízení seběhlo několik našich učenců a podle jejich výrazů jsem usoudil, že naše mise byla úspěšná.

Při obědové pauze zmizely davy lidí tvořící fronty u každého stánku, a tak jsme si mohli jednotlivé stánky postupně v klidu projít. Nacházely se tu stánky od různých výrobců, např. LG, Belkin, Samsung, Sony, Acer, Honor nebo nVidia. Od kamaráda, který byl na minulé pražské RoadShow, vím, že se některé stánky opakovaly a přibylo jen pár nových. To však neberu jako zápor, spíš bych ocenil místo takového Prestigia raději HTC nebo Lenovo.

Jednotlivé stánky výrobců Úžasné Moto 360

Nejvíce nás však zaujal stánek s HD Oculus Rift. Na tuto hračku jsem se velmi těšil a opravdu splnila všechna má očekávání. Po nasazení speciálních "brýlí" (i když se tomu tak asi říkat nedá) se ponoříte do virtuálního světa, kde se můžete rozhlížet a díky klávesnici i konat nějaké akce. Bohužel k dispozici bylo pouze jedno krátké demo, při kterém člověk zdaleka nepocítil plnou sílu virtuální reality. Takže přístroj parádní, ale demo chtělo vybrat jiné.

Zastavili jsme se také u stánku s názvem "Chytré hodinářství", kde si můžete vyzkoušet nejnovější chytré hodinky. Na tento stánek jsem se také velice těšil, chtěl jsem si zkusit hodinky Moto 360 od Motoroly. Překvapila mě jejich velikost, čekal jsem je o trochu menší. Bohužel nebyly připojené k internetu, a tak jsem si nemohl vyzkoušet všechny jejich dostupné služby a funkce. Tyto hodinky se mi velice líbí, pokud by vyšla v budoucnosti nová verze s mnohem delší výdrží baterie, začal bych přemýšlet o jejich koupi.

Určitě musím zmínit ještě hračku za pár kaček, Google Glass. O těchto chytrých brýlích jsem psal článek, kdo nečetl, určitě doporučuji. S přítelkyní jsme si je vyzkoušeli, nás ovšem příliš nepotěšily. Obrazovka se v rohu pohledu zobrazuje opravdu malá, čekal jsem, že bude mnohem větší. Ovládání jak dotykem, tak hlasem bylo v pohodě, ale tak celkově jsem od Google Glass čekal něco víc.

Přítelkyně s Google Glass netušící, jakou mají vůbec hodnotu Přítelkyně byla zrovna ponořená ve virtuální realitě Google Cardboard

Hned vedle stánku s Google Glass byla i možnost vyzkoušet si Google Cardboard. Jedná se o "krabicovou" virtuální realitu, kterou si může koupit skoro každý za pár kaček. Stačí vám pouze váš smartphone s podporou NFC čipu a krabička, kterou si můžete levně koupit nebo dokonce sami vytvořit. Pro tuto platformu vznikají i různé aplikace, já měl nainstalovanou jednu z nich, tak jsem si ji vyzkoušel přímo na mém smartphonu. Je to taková levnější varianta HD Oculus Rift, určitě se o tom tady na blogu brzy zmíním.

K dispozici byl i obchod s věcmi s motivem Android. Bylo možné si koupit třeba samolepku, odznáček, dokonce i polštář nebo tričko. Přítelkyni samozřejmě nejvíc zaujala Relax Zone, ale musím napsat, že mě také. V životě jsem neseděl na pohodlnější pohovce. Opravdu tohle mít doma, tak mě nikdo nedonutí vstát. Ovšem pohovka zde byla pouze jedna, a to mi přijde pro asi 300 návštěvníků poměrně málo. Nám se jí však podařilo obsadit, takže si nemůžu stěžovat. V Relax Zone také byla možnost nabít si své zařízení.

Závěrečné vyhlášení vítězů soutěží Hlavní přednáškový sál

Na závěr přišlo půl hodiny otázek na tělo pro jednotlivé výrobce. Padlo několik zajímavých otázek, nad kterými jsem také přemýšlel. Samozřejmě jsme se i zasmáli, zástupce společnosti Belkin nás informoval, že jejich společnost opravdu neprodává mobilní telefony, ale každopádně na ně plánují vyrábět ochranné folie.

V závěru celé akce proběhlo vyhlášení výsledků všech soutěží. Vítězové byli vybráni podle tipu, kolik lidí přišlo na Android RoadShow. Ceny se mi velmi líbily, rozdávalo se několik špičkových smartphonů. A dokonce jeden člověk vyhrál jak v jedné soutěži Samsung Galaxy Alpha, tak i v soutěži pro premium uživatele LG G3.

Po celou dobu akce byla skvělá atmosféra, jak jsem již psal, místo bylo vybrané výborně a vstupné mi přišlo tak akorát. Kamarád si chválí i stánky společností Honor a nVidia, je mi jasné, že jen kvůli hosteskám. Příště by mohlo být více stánků, na tom jsme se všichni shodli. Jediné mínus, které mi vadí, je, že jsem nic nevyhrál. Takže příště pěkně s premium účtem a budu doufat, že budu mít více štěstí. Celkově mohu říci, že celá akce se povedla a nám se velice líbila. Určitě na Android RoadShow opět zamíříme příští rok.


Podobné články

Poslední články

· TOP 10 užitečných aplika... (28.02.2016)
· Android 6.0 Marshmallow (19.08.2015)
· Krabicová virtuální real... (17.03.2015)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první, kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 23 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53847)
První zkušenost ... (48161)
Zombie apokalyps... (45503)
Android 6.0 Mars... (36744)
Rozdíl mezi geek... (33001)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (45)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Komentáře
Dominik Fryč u článku
První rok studia oboru IT...
Kate u článku
První rok studia oboru IT...
Monika u článku
První zkušenost s eBay
Lenka u článku
Recenze autokempu ATC Merk...
Pavel Sobotka u článku
Budoucnost s Google Glass