Začínám hrát Battlefield P4F

Začínám hrát Battlefield P4F

S kámošem jsme objevili Battlefiled Play4Free. Pro ty, co neznají, je to multiplayerová střílečka. Jak už z názvu vyplývá, je to hra zdarma. Ovšem můžete si zde za koupené kredity nakupovat různé věci a vylepšení, čímž budete ve výhodě vůči ostatním hráčům. Pro nás hráče, co do toho nechtějí investovat je to malá nevýhoda. Battlefield jsem nikdy před tím nehrál, takže jsem si musel chvíli zvykat na jiné ovládání, zaměřování a hlavně jiné zbraně.

Battlefiled P4F wallpaper Battlefield P4F wallpaper

Jak začít hrát

Pokud chcete hrát taky, registrujte se na oficiální webu. Zadejte email, pak heslo, pokud nemáte účet Origin, tak vás to přesměruje na registraci do Origin, po té zpět na BFP4F. Vyberete si jednu z postav, jako ve většině her tu jsou na výběr 4 hlavní postavy.

 • • Assault je postava vhodná k boji spíše na blízko, může spoluhráčům poskytovat náboje a taky má schopnost nastavit u sebe spawn pro spoluhráče.
 • • Medic je zdravotník, který útočí kulomety a může oživovat hráče. Buď háže lékárničky nebo oživuje defiblirátorem.
 • • Recon je typický sniper, který na určitém místě čeká i více minut a z dálky sestřeluje protivníky. Na blízko útočí s pistolí, může na radaru vidět více nepřátel.
 • • Enginner je opravář, který může opravovat dopravní i vojenské prostředky. Mimo to má i RPG, což je silná zbraň, která dokáže pomocí raket zneškodnit tanky či bojová vozidla.

Váš výběr později nepůjde změnit, takže se rozhodněte správně. Po vybrání postavy si budete moct nastavit, jak bude vaše postava vypadat v obličeji. Zadáte jméno postavy a je hotovo. Toto je vaše primární postava, můžete si jich vytvořit více, ale tato se bude zobrazovat vždy první. Změnit primární postavu i jméno jde, ale pouze za koupené kredity.

Screen ze hry Screen ze hry

Instalace a spuštění

Pokud jste na webu přihlášeni, klikněte na Play Now. Hra se spouští pouze přes tuto webovou stránku. Spuštění provádím přes Google Chrome, v jiných prohlížečích jsou problémy. Při prvním spuštění se spustí instalace, pokud ne, spustě Google Chrome jako administrátor. Instalace trvá několik hodin. Po dokončení by bylo dobré hru vypnout a přes web znova zapnout. V úvodním menu můžete vidět vaší postavu, v navigaci můžete jít do sekce Zbraně, Oblečení, Trénink nebo Nastavení. V nastavení by bylo dobré nastavit rozlišení vaší obrazovky a kvalitu obrazu. Můžete si také nastavit ovládání pohybu, střílení nebo jízdy aut, letadel nebo vrtulníků.

Hrát můžete na různých server, pokud chcete hrát na náhodném serveru, kde je místo, klikněte rovnou na Play Now. Výběr serveru naleznete vedle tlačítka Play Now vpravo nahoře. Pod tím je možnost připojit se na server, kde hraje někdo z vašich přátel. Po výběru serveru klikněte na Play Now, jestli se připojujete na přítele, najeďte kurzorem na jeho jméno a klikněte vpravo na Join. Načítání je trochu delší, ale záleží na vaší rychlosti připojení.Po načtení můžete hrát.

Screen ze hry Screen ze hry

Gameplay a osobní ohodnocení

Hru hraji s přáteli už asi týden pod nickem Difffuser a jsem Medic, nyní level 5 (max. level je 30). Každý den na webu dostanete losování z osmi karet, kde můžete vyhrát nějakou věc (zbraň, oblečení, náboje a jiné) na určitý čas nebo na pořád. Díky tomu můžete hrát s lepší zbraní pokud máte štěstí. S tím se můžete hned ze začátku vypracovat na lepší úroveň a naučíte se lépe ovládat hru a střelbu.

Vždy jde o střetnutí americké a ruské armády. Buď jedna strana útočí, druhá brání nebo si navzájem zabíráte vlajky. Po nějaké době vás začnou štvát snipeři, kteří vás sestřelí na jeden zásah ani nevíte odkud. Zjistíte, že není lehké je tak přeběhnout ulici a bude záležet na tom, jaké lidi máte v týmu. V celku, díky těm kartám každý den mám zbraň se kterou se dá někoho sestřelit, jinak by mě hraní za pár dní asi omrzelo. Proti některým hráčům, kteří si koupili kredity, nemáte šanci, ale pokud máte skill, nepotřebujete kredity. Hra se mi zatím líbí, budu jít teď určitě nějakou dobu hrát.


Podobné články

Poslední články

· Něco málo o Angry Birds... (29.04.2014)
· Mobilní verze GTA San An... (13.12.2013)
· Recenze hry The Walking ... (23.11.2013)
· Googlím, proč nejde Goog... (01.12.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (26.09.2016)
· Zahraniční stáž v Anglii... (15.07.2016)

Komentáře

 1. Carl114

  dne 12. srpen 2013 13:05

  A zkoušel jsi World of Tanks? Já to teď hraju a hodně mě to baví (asi o tom napíšu i krátkou příručku, jak hrát a prostřelit různé tanky). Člověk musí přemýšlet a taktizovat a to se mi líbí. Je to také free, proto píšu.

  Sháním teď nějaké hráče, abych mohl hrát s nima Úsměv. Je to pak mnohem větší zábava. Nechtěl by jsi to zkusit?

 2. Dominik Fryč

  dne 12. srpen 2013 13:37

  Word of Tanks jsem ještě nezkoušel, ale trochu to znám. Rád bych si o tom něco přečetl, jestli teda něco napíšeš. Ale od kámoše jsem slyšel, že je to docela znevýhodňující oproti těm, co do toho dávají peníze. Ale tak to je třeba v Battlefieldu taky.

  Momentálně, když mám chvíli čas hraji ten Battlefield, ale kdybych měl víc času, mohli bychom se třeba časem domluvit. Úsměv

 3. Carl114

  dne 12. srpen 2013 15:59

  Podle mě je to právě naopak. Je to nejméně zasažená hra placením. Všechno si jde koupit i za běžnou měnu a za peníze tam je jen lepší munice (ta je drahá a skoro nikdo ji nepoužívá) a prémiové tanky. Ty ale nejsou nic extra, takže je klidně sejmeš i s běžným tankem...

  Takže pokud budeš chtít, určitě mi napiš třeba přes stránky mailem. Rád tě tam uvidím. Nejhorší na hře je asi komunita. Občas prostě padneš do špatného týmu kde to skoro nikdo neumí a prohrajete... ale to je v podstatě v každé online hře.

 4. Dominik Fryč

  dne 12. srpen 2013 16:51

  Dobře, já jsem to nikdy nehrál, takže nevím. Ale jak jsem psal, teď mám málo času na hry, takže spíš trochu později. Se špatnou komunitou se hraje špatně, to znám. Ať se snažíš sebevíc, stejně prohraješ.

Přidat komentář

Jméno: *
Email: *
Webová stránka:
Komentář:
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 23 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53847)
První zkušenost ... (48163)
Zombie apokalyps... (45503)
Android 6.0 Mars... (36744)
Rozdíl mezi geek... (33001)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (45)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Dominik Fryč u článku
První rok studia oboru IT...
Kate u článku
První rok studia oboru IT...
Monika u článku
První zkušenost s eBay
Lenka u článku
Recenze autokempu ATC Merk...
Pavel Sobotka u článku
Budoucnost s Google Glass