Co je to vlastně blogování?

Nedávno jsem psal práci do školy na rétoriku, na téma blogování. Napadlo mě, že bych to mohl použít i jako článek. Dozvíte se tedy, co je to blogování, k čemu slouží blog, něco o psaní článků a vydělávání peněz na reklamách. Popisuji také, jak vnímám blogování já sám a samozřejmě nezapomenu ani na výhody a nevýhody. Článek je podle mě vhodný pro začínající blogery a lidi, co by se rádi něco o tomto koníčku dozvěděli.

Přečíst vše »

Kvalitní levná domácí tiskárna

Už dlouhou dobu doma používám tiskárnu Canon PIXMA MP520, která se v dnešní době už ani neprodává. Svoje roky si již odsloužila, nehledě na chybu displejem, který už nějakou dobu nefunguje. Je na čase vybrat pro naší domácnost novou kvalitní tiskárnu, která bude levná a bude splňovat všechny naše požadavky. Podíváme se tedy, jestli nějakou takovou tiskárnu v českých obchodech najdeme.

Přečíst vše »

TOP 10 Windows 8 aplikací

Nedávno vyšel nový Windows 8.1 s přepracovaným Windows Store, který je nyní mnohem lepší a účinnější. Přibyla tu nabídka pro vyhledávání aplikací, lepší rozřazení do kategorií a více informacích o nainstalovaných aplikacích s lepším uživatelským rozhraním. S novým obchodem také přicházejí nové aplikace. Rozhodl jsem se tedy napsat svůj seznam v tuto chvíli TOP 10 Windows 8 Metro aplikací.

Přečíst vše »

Halloween v Guild Wars 2

Do Guild Wars 2 přichází Halloween, tak o tom napíšu krátký článek. Každý hráč si určitě musel všimnout Halloweenské výzdoby měst již od 15. října. V obchodě Black Lion můžete najít nové speciální zbraně. Black Lion truhla může obsahovat tiket, díky kterému může mít vaše zbraň Halloweenský vzhled. S Halloweenem také přichází zajímavý příběh a nové eventy. Celý Halloween bude probíhat do 11. listopadu.

Přečíst vše »

Něco málo o stárnutí člověka

Nedávno jsem viděl video o tom, jak starý může člověk být. Přišlo mi to velice zajímavé, takže jsem se rozhodl o tom napsat krátký článek. Je to takové zamyšlení o tom, jak jsme staří a kolika by jsme se mohli v budoucnosti dožít se zmínkou o téměř nesmrtelných živočiších a stromech. Vcelku je to vlastně překlad zajímavého videa o stárnutí od Vsauce.

Přečíst vše »

Čištění notebooku a klávesnice

Konečně jsem se pustil do čištění klávesnice a vzduchových průduchů chlazení u mého notebooku. Správně by se takové čištění mělo provádět optimálně jednou nebo dvakrát do roka. Já mám notebook více než 3 roky, ale ještě jsem se do toho nepustil. Čištěním docílíte nejenom, že bude váš notebook vypadat novější a klávesnice čistější, ale i lepšího výkonu, tiššího běhu a svižnějšího startu. Návod se pokusím napsat srozumitelně i pro ty, kteří tomu až tak nerozumí.

Přečíst vše »

Android 4.4 KitKat a Nexus 5

Na začátku září se v Googleplexu, sídle společnosti Google v Mountain View, objevila nová socha. Ztvárňuje čokoládové tyčinky KitKat od Nestlé. Na oficiálním webu je napsáno, že nová verze operačního systému Android ponese jméno KitKat s číslem 4.4. To tedy vyvrací dlouho očekávaný název Key Lime Pie. Nestlé je samozřejmě hlavní podporou této verze Androidu. V několika zemích se začnou prodávat tyčinky KitKat se soutěží o 1000 tabletů Nexus 7 od Googlu a další zajímavé ceny.

Přečíst vše »

The Walking Dead 4. série

Blíží se 4. série velmi populárního seriálu The Walking Dead, česky Živí mrtví. Pro ty, co tento seriál neznají, je to akční postapokalyptický seriál, kde hrají hlavní roli zombie. Tento seriál měl již 3 úspěšné série a všichni fanoušci nyní netrpělivě čekají na 4. řadu. Zjistil jsem si o ní několik informací a proto bych vám je rád shrnul a připravil vás na sledování tohoto seriálu.

Přečíst vše »

Úprava webu pro HTML5

Rozhodl jsem se napsat článek o optimalizaci webové stránky pro HTML 5. Sám na blogu HTML 5 využívám, ale ne na plno. HTML 5 se od starších HTML nebo XHTML liší v hlavičce, kde je změna několika tagů, a ve struktuře stránky, kde přibylo několik nových tagů. Změny jsou vytvořeny pro větší přehlednost zdrojového kódu. Pro vývojáře webových stránek je to lehčí a účinnější.

Přečíst vše »

Nebezpečí ukládání hesel

Máte ve vašem prohlížeči uložená hesla na sociálních sítích, emailu nebo na jiných stránkách? Používáte Google Chrome? Vaše heslo může být složeno ze všech možných znaků, ale přesto je lehké ho dostat. V dnešní době propojených sítí to není zanedbatelná věc. Díky jednomu heslu se můžete dostat do dalších spojených účtů. Naučím vás, jak takové heslo odhalit a jak se proti tomu bránit.

Přečíst vše »
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 23 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53847)
První zkušenost ... (48161)
Zombie apokalyps... (45503)
Android 6.0 Mars... (36744)
Rozdíl mezi geek... (33001)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (45)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Android 6.0 Marshmal... (11)
Komentáře
Dominik Fryč u článku
První rok studia oboru IT...
Kate u článku
První rok studia oboru IT...
Monika u článku
První zkušenost s eBay
Lenka u článku
Recenze autokempu ATC Merk...
Pavel Sobotka u článku
Budoucnost s Google Glass
Partneři