PS #4: efekt povodeň

Dnes vám v krátkém tutoriálu ukážu, jak si můžete vytvořit na vaší fotografii povodeň nebo záplavu. V podstatě jde o vytvoření vodní hladiny s vlněným odrazem horní části fotografie. Tento efekt asi při normální úpravě fotografií neupotřebíte, je spíše pro zábavu. Překvapilo mě, že je opravdu propracovaný, pěkně jde upravovat detaily a výsledná upravená fotografie vypadá poměrně realisticky.

Přečíst vše »

Jak dnes využívám cloud

Nemá cenu psát o tom, jak se dnes vše řeší přes cloud, jak všechny dokumenty máme uložené na internetu a vždy při ruce na smartphonu. Nechci psát nějaký odborný článek, který vám poradí kompletní přesun vašich dat do nebeských úložišť. Napíšu pouze to, jak cloud v dnešní době využívám já a v čem mi pomáhá. Někteří se třeba mohou inspirovat, pokud ještě cloud nevyužívají nebo si s tím nevědí rady.

Přečíst vše »

Recenze myši Sculpt Comfort

Koupil jsem si myš Sculpt Comfort od Microsoftu. Je to speciální optimalizovaná myš pro Windows 8, funguje ale i na Windows 7, Mac OS X a Android. Je bezdrátová, používá technologii BlueTrack. Myš má speciální tlačítko s logem Windows 8, které má speciální funkce pro ovládání režimu Metro a posouvání mezi aplikacemi. Chci napsat krátkou recenzi o jejím měsíčním používání, očekávání versus realita.

Přečíst vše »

Co plánuji na rok 2014

Je tu nový rok 2014. Čas ujasnit si nové priority a uvědomit si, co chceme tento rok dokázat. Proto jsem se rozhodl napsat krátký článek o tom, co se chystám dělat a změnit v roce 2014. A to jak v osobním životě, tak i na blogu. Prozradím vám, o čem chci v novém roce více psát a co bude hlavními tématy. Taky bych rád napsal krátké zhodnocení minulého roku a připsal pár zajímavých statistik.

Přečíst vše »

TOP 10 Google Easter Eggů

V gigantické společnosti Google nepracují pouze pracovití nerdi, co se snaží vyvíjet ten nejlepší software na světě a ovládnout internet, ale také několik šprýmařů, kteří do některých služeb Googlu přidávají i vtipné funkce nebo vlastnosti, o kterých uživatel normálně neví. V článku se dočtete o těch nejpovedenějších, na které se samozřejmě můžete sami podívat a vyzkoušet si je.

Přečíst vše »

Nejotravnější věci internetu

Rozhodl jsem se napsat krátký článek o těch nejotravnějších věcích, které se nám běžně dějí na PC a internetu. Několik věcí mě opravdu štve, a tomu, kdo to vymyslel, musí být jasné, že to štve i miliony dalších lidí. Je to dělané za účelem rozšířit danou věc a samozřejmě cpát reklamu, všude jen, kde to jde. Přečte si také, jak se tomu vyvarovat a neznepříjemňovat si tím život.

Přečíst vše »

Budoucnost s Google roboty

Zaujal mě dnes na internetu jeden zajímavý článek. Google začíná kupovat společnosti, které se zabývají vývojem robotů. V článku se zmiňují konkrétně o společnosti Boston Dynamics, což je společnost vytvářející extrémně rychlé a stabilní roboty, kteří se dobře pohybují i v náročném terénu. Docela mě to oslovilo, tak jsem se rozhodl o tom napsat článek, s takovou malou úvahou na konci.

Přečíst vše »

Mobilní verze GTA San Andreas

Rockstar Games vydali populární hru GTA San Andreas nyní i pro mobilní zařízení. Hra je nyní dostupná pro iOS, příští týden bude i pro Android a Windows Phone. Na Apple iTunes je v tuto chvíli hra za $6.99 nebo 5.99 €. Cena se mi zdá docela pěkná, protože GTA San Andreas je opravdu parádní hra, nyní i na mobilech a tabletech. Je vidět, že vývojáři z Rockstaru si dali opět záležet.

Přečíst vše »

PS #3: kapky deště na listech

V dnešním krátkém Photoshop tutoriálu si ukážeme jak vytvořit kapky deště na listech. Postup je velice jednoduchý, psaný i pro úplné začátečníky. Je to první tutoriál v kategorii Vodní efekty, do které budu postupem času přidávat nové návody týkající se vody a vodních efektů. Pro věrohodný efekt záleží na výběru pozadí, proto musíme vybrat zaostřený list tam, kde chceme mít kapky.

Přečíst vše »

Recenze hry The Walking Dead

Asi před měsícem jsem dohrál hru The Walking Dead, tak mě napadlo o ní napsat krátkou recenzi. Je to jiná hra na rozdíl od ostatních, které jsem doposud hrát. Z poloviny je to film, z části rozhovory s vybíráním vlastních odpovědí, které ovlivňují vývoj příběhu a děje hry a z další části chození, zabíjení zombie a nebo hledání věcí. I přesto mě hra velice zaujala a to svojí originální grafikou a úžasným příběhem.

Přečíst vše »
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 19 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (47344)
Zombie apokalyps... (31698)
První zkušenost ... (28290)
Proč je Windows ... (19457)
Čištění notebook... (18389)
Nejdiskutovanější
Zombie apokalypsa 21... (36)
První zkušenost s ... (34)
Proč je Windows 8 l... (22)
Android 6.0 Marshmal... (11)
První rok studia ob... (11)
Komentáře
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Martin u článku
První zkušenost s eBay
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Martin u článku
První zkušenost s eBay
Roman u článku
Googlím, proč nejde Google...
Partneři

Reklama