PS #4: efekt povodeň

Dnes vám v krátkém tutoriálu ukážu, jak si můžete vytvořit na vaší fotografii povodeň nebo záplavu. V podstatě jde o vytvoření vodní hladiny s vlněným odrazem horní části fotografie. Tento efekt asi při normální úpravě fotografií neupotřebíte, je spíše pro zábavu. Překvapilo mě, že je opravdu propracovaný, pěkně jde upravovat detaily a výsledná upravená fotografie vypadá poměrně realisticky.

Přečíst vše »

Jak dnes využívám cloud

Nemá cenu psát o tom, jak se dnes vše řeší přes cloud, jak všechny dokumenty máme uložené na internetu a vždy při ruce na smartphonu. Nechci psát nějaký odborný článek, který vám poradí kompletní přesun vašich dat do nebeských úložišť. Napíšu pouze to, jak cloud v dnešní době využívám já a v čem mi pomáhá. Někteří se třeba mohou inspirovat, pokud ještě cloud nevyužívají nebo si s tím nevědí rady.

Přečíst vše »

Recenze myši Sculpt Comfort

Koupil jsem si myš Sculpt Comfort od Microsoftu. Je to speciální optimalizovaná myš pro Windows 8, funguje ale i na Windows 7, Mac OS X a Android. Je bezdrátová, používá technologii BlueTrack. Myš má speciální tlačítko s logem Windows 8, které má speciální funkce pro ovládání režimu Metro a posouvání mezi aplikacemi. Chci napsat krátkou recenzi o jejím měsíčním používání, očekávání versus realita.

Přečíst vše »

Co plánuji na rok 2014

Je tu nový rok 2014. Čas ujasnit si nové priority a uvědomit si, co chceme tento rok dokázat. Proto jsem se rozhodl napsat krátký článek o tom, co se chystám dělat a změnit v roce 2014. A to jak v osobním životě, tak i na blogu. Prozradím vám, o čem chci v novém roce více psát a co bude hlavními tématy. Taky bych rád napsal krátké zhodnocení minulého roku a připsal pár zajímavých statistik.

Přečíst vše »

TOP 10 Google Easter Eggů

V gigantické společnosti Google nepracují pouze pracovití nerdi, co se snaží vyvíjet ten nejlepší software na světě a ovládnout internet, ale také několik šprýmařů, kteří do některých služeb Googlu přidávají i vtipné funkce nebo vlastnosti, o kterých uživatel normálně neví. V článku se dočtete o těch nejpovedenějších, na které se samozřejmě můžete sami podívat a vyzkoušet si je.

Přečíst vše »

Nejotravnější věci internetu

Rozhodl jsem se napsat krátký článek o těch nejotravnějších věcích, které se nám běžně dějí na PC a internetu. Několik věcí mě opravdu štve, a tomu, kdo to vymyslel, musí být jasné, že to štve i miliony dalších lidí. Je to dělané za účelem rozšířit danou věc a samozřejmě cpát reklamu, všude jen, kde to jde. Přečte si také, jak se tomu vyvarovat a neznepříjemňovat si tím život.

Přečíst vše »

Budoucnost s Google roboty

Zaujal mě dnes na internetu jeden zajímavý článek. Google začíná kupovat společnosti, které se zabývají vývojem robotů. V článku se zmiňují konkrétně o společnosti Boston Dynamics, což je společnost vytvářející extrémně rychlé a stabilní roboty, kteří se dobře pohybují i v náročném terénu. Docela mě to oslovilo, tak jsem se rozhodl o tom napsat článek, s takovou malou úvahou na konci.

Přečíst vše »

Mobilní verze GTA San Andreas

Rockstar Games vydali populární hru GTA San Andreas nyní i pro mobilní zařízení. Hra je nyní dostupná pro iOS, příští týden bude i pro Android a Windows Phone. Na Apple iTunes je v tuto chvíli hra za $6.99 nebo 5.99 €. Cena se mi zdá docela pěkná, protože GTA San Andreas je opravdu parádní hra, nyní i na mobilech a tabletech. Je vidět, že vývojáři z Rockstaru si dali opět záležet.

Přečíst vše »

PS #3: kapky deště na listech

V dnešním krátkém Photoshop tutoriálu si ukážeme jak vytvořit kapky deště na listech. Postup je velice jednoduchý, psaný i pro úplné začátečníky. Je to první tutoriál v kategorii Vodní efekty, do které budu postupem času přidávat nové návody týkající se vody a vodních efektů. Pro věrohodný efekt záleží na výběru pozadí, proto musíme vybrat zaostřený list tam, kde chceme mít kapky.

Přečíst vše »

Recenze hry The Walking Dead

Asi před měsícem jsem dohrál hru The Walking Dead, tak mě napadlo o ní napsat krátkou recenzi. Je to jiná hra na rozdíl od ostatních, které jsem doposud hrát. Z poloviny je to film, z části rozhovory s vybíráním vlastních odpovědí, které ovlivňují vývoj příběhu a děje hry a z další části chození, zabíjení zombie a nebo hledání věcí. I přesto mě hra velice zaujala a to svojí originální grafikou a úžasným příběhem.

Přečíst vše »
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 23 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53847)
První zkušenost ... (48161)
Zombie apokalyps... (45503)
Android 6.0 Mars... (36744)
Rozdíl mezi geek... (33001)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (45)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Komentáře
Dominik Fryč u článku
První rok studia oboru IT...
Kate u článku
První rok studia oboru IT...
Monika u článku
První zkušenost s eBay
Lenka u článku
Recenze autokempu ATC Merk...
Pavel Sobotka u článku
Budoucnost s Google Glass
Partneři