Něco málo o Angry Birds

Po delší době si dáme takový seznamovací článek, tentokrát o hře Angry Birds, kterou většina z vás určitě zná. Narazil jsem na ní asi před čtyřmi lety na vypůjčeném iPadu. Později jsem dostal svůj vlastní tablet a hádejte, kterou první hru jsem si nainstaloval. Tehdy byla jen originální a Rio verze, žádné vesmírné či automobilové. Ačkoliv jsem na tom byl trochu závislý, nikdy se mi nepodařilo dohrát všechny úrovně.

Přečíst vše »

Rozdíl mezi geekem a nerdem

Víte, co to je geek a nerd? Dokázali byste vysvětlit význam těchto slov? A jaký je mezi nimi rozdíl? Poměrně jednoduché otázky, na které je však mnohem horší odpovědět. Všiml jsem si, že na českém internetu není celkem jasné vysvětlení těchto pojmů a uvedení rozdílu mezi nimi. Dnes jsem se dokonce dozvěděl, že nerd je člověk, co nosí brýle. Právě to mě přinutilo co nejdříve napsat tento článek.

Přečíst vše »

První narozeniny blogu

Dnes je to přesně rok, co jsem pro veřejnost spustil svůj osobní blog. Zároveň jsem dnes o rok starší, a tak je možné, že se tu začnou objevovat inteligentnější a zábavnější články. První rok existence bych hodnotil jako velice úspěšný, během jednoho roku jsem se dokázal vypracovat na slušnou příčku s několika pravidelnými čtenáři. To vše jen díky vám, bez vašeho zájmu o mé články by to tu celé asi brzo skončilo.

Přečíst vše »

Tipy pro delší výdrž baterie

Každý uživatel nejen smartphonů, ale i tabletů řeší problém s nízkou výdrží baterie. Většina dnešních chytrých telefonů průměrně vydrží jeden den. Přičemž pokud ho zapomenete dát večer na nabíječku, příští den vám moc neposlouží. Můžete však zabránit příliš rychlému vybití a dokonce i snižování kapacity baterie. Stačí se k zařízení chovat šetrně a výsledky budou za čas opravdu znatelné.

Přečíst vše »

Problémy Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav je město automobilů. To však vytváří několik problémů, které by se měly řešit. Trávím tam kvůli studiu poměrně dost času, tak bych rád do budoucna změnil několik věcí. Tedy spíše o nich jen napsal. Hlavní potíž je nedostatek parkovacích míst, málo autobusových spojů do okolních vesnic a také chování řidičů MHD vůči studentům. Myslím si, že se tyto věci týkají i jiných měst.

Přečíst vše »

TOP 10 YouTube Easter Eggů

V prosinci jsem psal článek TOP 10 Google Easter Eggů. Napadlo mě napsat pokračování, ale tentokrát výhradně jen pro YouTube. Minule jsem zmínil i dva easter eggy právě z YouTube, ale kvůli tomu, že patří mezi tu pomyslnou špičku nejlepších, musel jsem je zařadit i do tohoto seznamu. YouTube samostatně nemá tolik povedených easter eggů jako jeho tatínek Google, proto bylo rozhodování o TOP 10 mnohem lehčí.

Přečíst vše »

Jak si vybíráme smartphone

Vánoce jsou dávno za námi a ceny smartphonů klesají. Lidé teď kupují nové chytré telefony, ale občas mě zaráží jejich preference a vůbec výběr. Proto jsem si přečetl několik článků a studií o tom, jak dnes lidé vybírají smartphony a hlavně podle čeho. Třeba mě zaráží, že hlavním faktorem při výběru je výrobce telefonu. Jako kdyby ostatní výrobci vyvíjeli pouze nekvalitní mobily.

Přečíst vše »

Nejotravnější lidi Facebooku

Dnes bych rád napsal krátký článek o tom, jaké nejhorší typy lidí můžete na Facebooku potkat a vsadím se, že určitě znáte nějakého člověka, který do alespoň jedné kategorie patří. Ke článku mě inspirovalo jedno zajímavé video, kde autor vtipně rozřazuje právě tyto typy lidí do desíti skupin. Ty si v článku krátce probereme. Někdy se opravdu můžeme setkat s případy, nad kterými zůstává rozum stát.

Přečíst vše »

Budoucnost s Google Glass

Určitě jste slyšeli již o chytrých brýlích Google Glass, co to je, co to umí a k čemu je to dobré. V dnešním článku bych chtěl trochu jen rozvést řeč na toto téma. Bude to asi něco jako úvaha, k čemu všemu by se mohly tyto brýle hodit a jak bychom je mohli používat v budoucnosti. Článek se bude skládat z oficiálních informací, ale i mých nápadů a představ, takže mě neukamenujte za nepřesnosti.

Přečíst vše »

Tip na vylepšení Windows 8

Mám pro vás skvělý tip na úpravu vzhledu úvodního režimu Metro ve Windows 8. Nabízím vám zdarma sadu ikon ve stylu moderního Windows 8 a jednoduchý program, kterým vytvoříte dlaždici na úvodní obrazovce právě s těmi stylovými ikonami. Vytvoření je velice jednoduché, můžete si tak kompletní seznam vašich aplikací. Dlaždice mohou směřovat na program, složku a dokonce i webovou stránku.

Přečíst vše »
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 22 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
Doporučuji
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53020)
První zkušenost ... (43163)
Zombie apokalyps... (42529)
Android 6.0 Mars... (35483)
Recenze autokemp... (26023)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (43)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
Android 6.0 Marshmal... (11)
První rok studia ob... (11)
Komentáře
Veverka Čiperka123 u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
Samuel u článku
Rozdíl mezi geekem a nerde...
petr u článku
První zkušenost s eBay
Milan u článku
The Walking Dead 6. série...
Dominik Fryč u článku
První zkušenost s eBay
Partneři