Praxe v Dragon Internet a.s.

Ve druhém ročníku střední školy je povinná praxe ve firmě v oboru, který studujete. Vybral jsem si tedy firmu Dragon Internet a.s., která má sídlo v Kosmonosích u Mladé Boleslavi. Rozhodl jsem se jít na praxi právě sem, protože firma byla dlouhou dobu mým poskytovatelem internetového připojení. Také jsem se chtěl naučit něco více v oboru počítačových sítí, protože škola mi toho v tomto směru zatím moc nedala.

Přečíst vše »

Recenze Xiaomi MiBand

Nedávno jsem si koupil chytrý náramek MiBand od Xiaomi. Jsem nadšenec pro všechny vychytávky, takže jsem ho prostě musel vyzkoušet. Je to nejlevnější varianta chytrého náramku na trhu, trochu dražší zařízení jsou pak chytré hodinky. Wearables aneb chytré příslušenství, které můžeme nosit "na sobě", se pomalu začíná šířit mezi lidmi. Dva měsíce jsem náramek nepřetržitě testoval, pojďme se podívat, co toto zařízení dokáže.

Přečíst vše »

Druhé narozeniny blogu

Blog se mnou dnes slaví další narozeniny. Uplynul další rok mého psaní, přibylo zde několik dalších nápadů a názorů. Tento rok jsem psal čím dál tím méně, ovšem dále v této klesající křivce nechci pokračovat. Snažil jsem se psát kvalitněji, tím se trochu mé náměty na články zredukovaly. V následujícím roce bych to chtěl dohnat a trochu se opět rozepsat. Chystám se také psát i na jiných stránkách, abych přilákal nové čtenáře z jiných blogů.

Přečíst vše »

Krabicová virtuální realita

Konečně jsem našel čas na napsání článku o virtuální realitě. Už asi dva měsíce si doma hraji s hračkou zvanou Google Cardboard, neboli krabicová virtuální realita od Googlu, občas také nazývána jako virtuální realita pro chudé. Jedná se o speciální krabičku, do které vložíte svůj smartphone s VR aplikací a můžete se ponořit do virtuální reality. Krabicová verze je pak nejlevnější, může si ji dovolit každý člověk s chytrým telefonem.

Přečíst vše »

Oprava kamerky Nexusu 5

Stala se mi nehezká věc, která se však dala očekávat. Nešťastnou náhodou se mi promáčklo sklíčko zadní kamerky mého smartphonu Nexus 5. Telefon je celkově perfektní, ale mezi jeho hlavní zápory patří vystouplá kamerka, která si o zničení přímo říká. Nevím ani, jak se mi to povedlo, ale promáčknutí bylo přímo ve středu sklíčka kamerky, takže mělo fatální následky. Ještě k tomu se celá hororová scéna odehrála týden před Vánoci.

Přečíst vše »

Můj názor na CES 2015

Tak jako každý rok, tak i letos v lednu se konal největší světový veletrh spotřební elektroniky. Je to akce, na které se dozvíme, co nás tento rok čeká za nové technologie. Od smartphonů, tabletů a počítačů až po kompletní chytré domácnosti. Tento rok se mezi hlavní trendy dostaly hlavně chytrá auta a televize, různé vychytávky, které můžeme mít na sobě a v neposlední řadě také létající drony.

Přečíst vše »

Byl jsem na Android RoadShow

V sobotu v Praze proběhla letošní poslední Android RoadShow. Někteří možná vůbec nevědí, oč se jedná. Je to největší česká akce v duchu operačního systému Android, na které můžete vidět TOP smartphony současnosti, vyzkoušet si nejnovější mobilní vychytávky a dokonce se můžete ponořit i do virtuální reality. Jakožto pravý geek jsem na této akci nemohl chybět, vzal jsem s sebou i svoji přítelkyni a kamaráda, který se vyzná.

Přečíst vše »

Nejlepší fitness aplikace

V dnešní době není mobil pouze k telefonování. Díky chytrým aplikacím může sloužit jako váš asistent například pro hledání informací na internetu, čtení emailů či správu vašeho bankovního účtu. Dnes se dozvíte, jak svůj chytrý telefon můžete proměnit ve svého osobního trenéra, díky kterému nejen naberete či zpevníte svaly, ale i zlepšíte kondici, zjistíte, kolik denně ujdete kroků a jak kvalitní je váš spánek.

Přečíst vše »

The Walking Dead 5. série

Přesně za týden a několik hodin vyjde první díl páté série mého nejoblíbenějšího postapokalyptického seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). Čtvrtá série skončila poslední březnovou neděli, kdy se jednotlivé skupinky dostaly do Terminusu, kde je však nepotkalo nic dobrého. Každého fanouška tedy už půl roku trápí otázka, jak se skupina dostane ven z toho zpropadeného vagonu?

Přečíst vše »

Levné gadgety pro geeky

Přes prázdniny jsem dost ujížděl na nákupech levných vychytávek z internetového obchodu eBay. Jako pravý geek jsem potřeboval několik gadgetů, které prostě člověk jako já musí mít ve své sbírce. Nejedná se jen o "módní" doplňky, ale i o užitečné věci, které se mohou hodit. A v mnoha případech takové věcičky koupíte za mnohonásobně nižší cenu než u nás a navíc s poštovným zdarma. Byla by prostě chyba to nekoupit!

Přečíst vše »
Vyhledávání
Autor blogu
Dominik Fryč
Dominik Fryč
Je mi 23 let, jsem bloger, student IT a baví mě webdesign.
Anketa
Máte v mobilu NFC?
TOP Články
Nejčtenější
TOP 10 Android a... (53975)
První zkušenost ... (49120)
Zombie apokalyps... (46140)
Android 6.0 Mars... (37015)
Rozdíl mezi geek... (34015)
Nejdiskutovanější
První zkušenost s ... (46)
Zombie apokalypsa 21... (36)
Proč je Windows 8 l... (22)
První rok studia ob... (13)
Rozdíl mezi geekem ... (11)
Komentáře
Jiří u článku
První zkušenost s eBay
Dominik Fryč u článku
První rok studia oboru IT...
Kate u článku
První rok studia oboru IT...
Monika u článku
První zkušenost s eBay
Lenka u článku
Recenze autokempu ATC Merk...
Partneři